Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szum wiatru sunny :(


Gość wszok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przy powyzej 120 km od strony kierowcy wyraznie slychac szum wiatru czy u was tez sa podobne obiawy? a jesli nie to co wymienic? uszczelke ? cyz moze dokrecic zamek w dzwiach zeby bardziej przylegaly? w kazdym razie zadnych luzow niby nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh dobre.... dizeki za doradztwo.. i jeszcze jadna sprawa n14 150 tys przejechane. przy np. ruszaniu z 2 biedu bez gazu slychac lancuszek rozrzadu albo to samo przy odpalaniu samochodu 2 sek po odpaleniu tez dosc mocno slychac i nie wiem czy to normalne czy czas wymienic lancuszek? w kazdym razie na wysokich obrotach nic nie slychac ale na niskich troche tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek sunny92

Wiesz co. u mnie też wieje i to z dwóch stron. Założyłem nawet owiewki bo myślałem, że to pomoże ale nic. A nawet jeszcze gorzej. Co robić??? Może zmienić auto?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim saniaczu tez powyzej 100km/h zaczyna "gwizdac" od strony kierowcy, troche to denerwujące w dłuższej trasie, ale mam na to sposób - daje głośniej radio :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten szum to choroba każdego sunny ( zwlaszcza hatchback) Powyżej pewnej prędkości drzwi przestają przylegać do uszczelki. Strasznie mnie to wkurza - powyżej 160 km/h halas jest taki jakbym jechal bez kasku na motocyklu.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum to "anioł stróż" Wam szepcze do ucha. :wink:

A tak poważnie to "przegiąć" ramke okna w drzwiach, troszkę cofnąć zamek aby "furtka" lepiej dociskała do uszczelki. Jak to nie pomoże to zostaje tylko zmiana uszczelek. Ewentalnie możesz je na nwo poutykać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie syczy gdzies z okolic kolektora wydechowego

i to akurat jak go mocniej kręce wtedy mam wrazenie że mam TURBO

i jak zagwiżdże fest wtedy zmieniam bieg

sprawdzilem tam jest mala dzirka w uszczelce ale ten swist tak mi sie podoba że go nie likwiduje na razie ;-)))

takie TURBO w moim dieselku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi tak dziwnie sssssyczy spod maski, ale nie wiem czy jest sens likwidowac ten swist ;)

Jak masz świsty pod maską znaczy że powietrze które się tam dostaje ma zawirowania - pewnie masz krzywo przewody poukładane. A i pewnie jeszcze nie są w peszlach tylko luzem wiszą. Aby to zlikwidować lub zmniejszyć natężenie świstu należy wydrążyc dziurę fi 100 na rurę kanalizacyjną, tak aby storzyć coś a'la tunel, przeprowadzic pomiędzy siedzieniami aż do bagażnika. Tam zastosowac turbinkę która wymiesza powietrze z tym co się ulatnia z wentyla koła zapasowego. Całość tego zmieszanego powietrza będzie uwalniana po otwarciu bagażnika. Gdybyś miał problem z realizacją zadzwoń do Słodowego ew. zdjęcie poglądowe masz tu :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...650&start=0

Pozdrawiam Mac Gywer 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra, Panowie, a tak na powaznie, to jak poradzic sobie z tymi swiszczacymi uszczelkami? Mnie tez nurtuje ten problem. Chcialbym, zeby w samochodzie bylo cicho, a podkrecanie radia daje raczej odwrotny efekt... :-/

Szymeq, co to znaczy ""przegiąć" ramke okna w drzwiach" ? O jaka ramke chodzi, bo nie czaje ?

A moze ma ktos namiar na zrodlo tanich i dobrych uszczelek ? Z tego co pamietam, to koszt w ASO cos kolo 1 tys. zł (chyba na wszystkie drzwi, ale nie jestem pewien). Moze sa jakies zamienniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgjąć ramkę - tzn przy otwartch drzwiach od wewn zapierasz sie kolanem mniej więcej w miejscu gdzie kończy sie tapicerka a zaczyna szyba - jak najbliżej rogu drzwi od strony zamka i rękami silnie ale z wyczuciem szarpiesz ( szyba musi być opuszczona w dół na max ) za ramke okna. Zamykasz drzwi i patrzysz czy dolega dobrze .... sprawa wyczucia i umiejętnego szarpnięcia za ramkę ;) - tylko nie złam jej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wlasnym oczom nie wierze :P - niezly patent :) - chyba sie skusze i wyprobuje go na moim aucie, tylko moze zamiast kolana uzycje hydraulicznego rozpieraka, jezeli uda mi sie pozyczyc. W sumie pomysl moze byc nieglupi z tym podgieciem, a tak na szybko to wydaje mi sie, ze trzeba podgiac ta ramke rowniez w przedniej czesci, bo uszczelka szumi chyba raczej na calej dlugosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wlasnym oczom nie wierze - niezly patent -

patent zaczerpnięty z autoryzowanego serwisu i nie tylko ;):D

Można oczywiście i z przodu - rozpierak jest nie wygodny i długo trwa przygotowanie do szybkiego szarpnięcia - nie raz trzeba kilka razy... oczywiście najpierw trzeba zerknąć wzdłuż płaszczyzny ramki okna i nadwozia aby zobaczyć gdzie najbardziej odstaje. Kolano podeprzeć jak najbliżej miejsca "obszaru roboczego" - mozna pod kolano podłożyć kawałek czegoś miękkiego ;)

 

[ Dodano: Wto 23 Sty, 2007 08:50 ]

i na końcu sprawdzic jak chodzi szyba - czy nie chaczy i nie stawia oporu - jeśli tak to za mocno przegieliśmy "pałę" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustąpiło po wymianie bolców w zawiasach drzwi, kupuje sie taki zestaw naprawczy , kosztuje okolo 50 zł. Nagle wszelkie szumy ustały. Zanim zaczniecie łamać drzwi kolanem , sprawdzcie czy przypadkiem zawiasy nie dostały luzów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle wszelkie szumy ustały. Zanim zaczniecie łamać drzwi kolanem , sprawdzcie czy przypadkiem zawiasy nie dostały luzów .

 

Oczywiście - masz rację, należy to sprawdzić - zakładałem, że luzy na drzwiach zostały wyeliminowne i one nie występują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...