Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świątkowe Wałki


Gość pavoolon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki trochę off topic.

Możecie zapodać jakimiś linkami, gdzie można sobie poczytać o silnikach i jak jego poszczególne elementy wpływają na pracę, moc itp? Poruszacie tu ciekawe tematy, tylko trochę niezrozumiałe dla przeciętnego kierowcy :)

 

PS. pavoolon widze na fotce, że masz taki sam jak ja katalog z 1991. To były czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie hehe. w necie jest cala masa informacji o tuningu, na forum tez wiadomosci nie brakuje, tu masz prosto i przejrzyscie napisane o co biega:

 

http://www.godula.cc.pl/index.php?mode=Teo...20kompleksowego

 

http://www.chojnacki.com.pl/wersja_GT.php

 

http://www.chojnacki.com.pl/filozofia.php

 

http://www.g20.net/forum/showthread.php?t=16497

 

PS. no Akarczma wrzucajcie filmy jak to lata, jak wywalisz zwezke to powinno byc konkretnie, warto tez zmienic fragment wydechu miedzy kolektorem a srodkowym tlumikiem zeby dac szanse walkom na pokazanie swoich mozliwosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby bylo widac efekty musze wywalic zwezke,bo ten j**any gaz siedzi,no ale to za pare miechow.moje odczucia sa takie:jezdzi fajniej niz na walkach co byly.Coobcio zna sie na rzeczy,nie kuca na robocie.autko ma wiekszego kopa,a konkretny przy 5000 obrotow,no i widac ze chce sie wkrecic wiecej niz te 7100obr/min.filmy ma Coobcio,ja tylko foty ale wrzuce jak wroce do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w mordę jeża,to naprawdę wyczynowe wałki,cięzko będzie tym jeździć na ulicy[tzn na codzień]konieczne poważne mody głowicy,oraz korekta oprogramowania,,,

 

moje świątki mają zdaje się268/256,silniczek pracuje równo jak w serii,o dziwo jest o wiele bardziej elastyczny już od 2000obr,ale wydaje mi sięże taka jest specyfikacja mojej przeróbki na gaźniki/jednym słowem na wysokich obrotach będziesz miał szatana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ty masz duzo lagodniejsze walki, jak zamawialem to Swiatek mowil ze do SR20DE mozna dawac agresywniejsze bez problemu, zreszta jutro sie okaze jak to lata. trzeba bedzie pokombinowac z przeniesieniem odcinki wyzej tylko kij wie ile wytrzymaja sprezyny zanim zaczna plywac zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie moze zmiana kompa na tego z Sunny GTi - licznikowe 7600 zdaje sie :) A wracajac do walkow... wszystko fajnie, ale moze mi powiecie dlaczego jeszcze niedawno po odblokowaniu dolotu i wydechu silnik krecil mi sie z checia do redline'a a teraz czuje troche wczesniej spadek mocy... czym to moze byc powodowane, czyzby wlasnie wytarcie walkow?? Bo tez bym sobie wsadzil taki hardcore walki, ale po co jezeli przez defekt czegos innego nie bede mogl ich wykorzystac na wysokich obrotach?? Tak wiec pytam, a moj problem chyba nie jest odosobniony bo juz cos tam slyszalem wczesniej na ten temat... na wolnych obrotach zaczyna brzmiec jak diesel, a powyzej 7000 traci moc... ktos wie cos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp z GT powinien podpasowac choc na 100% nie wiadomo, z sunny GTI nie podejdzie, zreszta rolkowe dzwigienki na seryjnych sprezynach by nie przezyly takich obrotow - plywanie zaworow pewne

 

PS. Sami sprobuj odkrecic korek oleju, moze bedzie widac walki, najwyzej pomacaj palcem, a nuz sie uda zdiagnozowac

 

PS2. Gre mozesz mi napisac do jakich obrotow licznikowo dochodzi Twoja alma? bo mi obrotomierz pokazuje ok 6900 na odcince, cos sporo zawyza albo limiter jest wyzej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieńcie wtryski na gaźniki,to zakręcicie do ukręcenia korbowodów,hihihi

 

ja ze względów bezpieczeństwa kręcę na 7600 max,choć ze 2 razy dokręćiłem do 8500 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze względów bezpieczeństwa kręcę na 7600 max,choć ze 2 razy dokręćiłem do 8500 :wink:

 

hehehehe dobre dobre, tez bym tak chcial :lol: to swiadczy o tym ze sa rezerwy w tej dziedzinie, a balem sie ze beda plywac zawory :P

 

co do odcinki to narazie nic nie ruszalem, P11/N15 maja seryjnie na 7100 a starsze modele jak P10/Sunny na 7500 (wersje GT/GTI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze jak fajnie, i tym sposobem dowiedzialem sie ze musze zrobic glowice :/ hip hip hura :/ no ale trudno, przy okazji sie ja lekko zmodyfikuje najwyzej... tylko kiedy ja na to kase uzbieram :/ A co do stanu moich walkow... faktycznie juz dawno nie sprawdzalem, ale jeszcze pol roku temu bylo ok... No nic, wystarczy wygrac w totka i wszystko bedzie znowu pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Jeżdziłem na tym typie,sorry usiłowałem jeżdzić na co dzien,to są może idobre wałki,ale do sportu.Cała moc ze średnich obrotów gdzieś znika,za to od 5000rpm,to hoho,tylko to nie do jazdy na co dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a hgw.jest fajnie, a jak zdejme gaz to dopiero sie obudzi krowa.

lecimy z fotkami kaman.

jest sobie silnik

7a65c103.jpg

i lecimy z koksem

Zdjcie1.jpg

2de016b3.jpg

e78e6dbc.jpg

waleczek zdjety i nowy lezy

a84890c9.jpg

zalozony

8cd7144c.jpg

1d1a4c5a.jpg

fajne dresy :lol:

edfec1f1.jpg

czary mary hokus pokus i ciach

ac1855b7.jpg

 

ce4b7fd3.jpg

e1ec1ce8.jpg

398b4ed1.jpg

ostatnie dociagniecia

d51731e1.jpg

i cacy.tu fotka po kreceniu rozrusznikiem.smarowanie jest

63009e54.jpg

 

Coobcio wroci to wrzuci lepsze foty i film

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...