Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Co ile myjecie autko w okresie zimowym ???

Pawcior
 Share

Recommended Posts

Jaka czestotliwośc mycia pozytywnie wplywa na powłoke lakierniczą naszych autek ??? Podobno auta nie wolno myć na duzych mrozach bo lakier może popękać.... - juz lepiej niech brudne pojezdzi czy jednak jak jest mrozno bardzo to umyć auto i niech sobie schnie w garazu (nieogrzewanym)

Auto powinno wczesniej nieco postac w myjni przed myciem, jak i po myciu, dlatego zima korzystam z myjni recznej (latem zreszta tez), jak czesto? ja myje max co dwa tygodnie, zima dodatkowo podwozie za kazdym myciem (latem jak sie przypomni ;-))

tej zimy wymylem w ta niedziele 2 raz - bo jechalem na oficjalna wizyte do przyszlych tesciow :wink: - gdyby nie to, to pewnie dalej Almerka bylaby szara a teraz jest slicznie,blyszczaco bordowa i bardzo ale to bardzo mi sie podoba wsrod tych wszystkich brudasow na ulicy :wink:

Oczywiscie na myjni recznej. Najpierw stala jakies 20min w ogrzewanym pomieszczeniu potem wymyli i chyba z 30min suszyli - co i tak nie przynioslo pozytku bo w poniedzialek rano nie moglem sie dostac do srodka :roll:

Guest Xzandafer

Ja tam myje prawie co dzien, tzn jak tylko widze zaschnieta sol. Mam na tyle komfortowo, ze moge myc auto w garazu. Potem od razu ircha do sucha i piekne autko :)

Staram się wymyć raz na dwa tygodnie. Chyba, że almerka szybko straci swój bordowy kolor.

Częste mycie skraca życie :lol:

Myję tylko jak sie brudzę o samochód, jak mi nawalą ptaki guana i oczywiscie w przypadku formalnych wizyt.

Tak co 2-3 tygodnie myję. I właśnie tak sobie myślę, czy już aby nie czas na to przyszedł ;) Po myciu na pewno wstawię autko na parę godzin do garażu, na pewno mu to nie zaszkodzi ;)

Guest francuzik2

hej!

Staram się zimą jak najmniej razy myć autko przy mocnym mrozie.

Ograniczam sie jedynie na bieżąco wytrzeć szyby i lampy a przy tankowaniu umyć je na mokro.

Po wizycie na myjniach często nie można było otworzyć drzwi do autka bo pozamarzały przy niskich temperaturach.

Niczego nie wlewam do zamków i przestrzegam przed super preparatami do odmrażania.

Po sezonie zimowym mialem potem resztki z wkładek zamka w innych moich autkach. :D

Pozdrawiam wszystkich

Guest rafalski
a ja nie mylem swojego samochodu od nowosci :shock: , jutro pojade 8)

:lol::lol::lol:

w zimie to tak raz w miesiacu obmyje z soli itp itd

w lecie to czesciej :)

Jak jest ciepło, to myję średnio raz na dwa, trzy miesiące, lub częściej jeśli jest bardzo brudne a mam okazję umyć. W zimie właściwie jeszcze nie myłem, tzn. dziś przy odśnieżaniu wpadłem na pomysł, aby przy pomocy zmiotki umyć je trochę śniegiem, szczególnie boki auta z przodu (ostatnio żona pobrudziła sobie płaszcz przy skrobaniu szyby) i od strony kierowcy. Nie jest absolutnie czyste, ale i nie wygląda jak brudas, no i nie można już się tak od niego umazać ;). Ile ewentualnych rys porobiłem, to się dopiero przy wiosennym myciu okaże pewnie...

Guest indygox

ja umyłem pare dni temu i znowu uwalone ze soli całe - no ale wstrzymam sie troche bo zapowiadaja u nas ohłodzenie do -20 stopni wiec wole nie ryzykowac , poczekam jeszcze ze 2 tyg może mróz odpusci troche

ja umyłem 25 grudnia:P,

24 na stacji benzynowej takie kolejki jakby popieprzylo ludzi huhu

Od grudnia myłem co tydzień ale ostatnio myłem chyba ponad dwa tygodnie temu - ze względu na mrozy. Mam garaz ale co z tego jak w nim tez jest mróz np. dzisiaj rano było -8 st. Niestety nie ociepliłem drzwi od garażu i teraz to się mści bo nawet woda w rurach mi zamarza :evil:

teraz jak jest mróz to go nie myję - mimo że jest uwalony solą (dopóki nie ma wilgoci to sól "nie reaguje")

jak tylko zacznie być "mokre" auto to go odrazu umyje żeby sól spłukać...

a latem to wg. potrzeb