Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co ile myjecie autko w okresie zimowym ???


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka czestotliwośc mycia pozytywnie wplywa na powłoke lakierniczą naszych autek ??? Podobno auta nie wolno myć na duzych mrozach bo lakier może popękać.... - juz lepiej niech brudne pojezdzi czy jednak jak jest mrozno bardzo to umyć auto i niech sobie schnie w garazu (nieogrzewanym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto powinno wczesniej nieco postac w myjni przed myciem, jak i po myciu, dlatego zima korzystam z myjni recznej (latem zreszta tez), jak czesto? ja myje max co dwa tygodnie, zima dodatkowo podwozie za kazdym myciem (latem jak sie przypomni ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej zimy wymylem w ta niedziele 2 raz - bo jechalem na oficjalna wizyte do przyszlych tesciow :wink: - gdyby nie to, to pewnie dalej Almerka bylaby szara a teraz jest slicznie,blyszczaco bordowa i bardzo ale to bardzo mi sie podoba wsrod tych wszystkich brudasow na ulicy :wink:

Oczywiscie na myjni recznej. Najpierw stala jakies 20min w ogrzewanym pomieszczeniu potem wymyli i chyba z 30min suszyli - co i tak nie przynioslo pozytku bo w poniedzialek rano nie moglem sie dostac do srodka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste mycie skraca życie :lol:

Myję tylko jak sie brudzę o samochód, jak mi nawalą ptaki guana i oczywiscie w przypadku formalnych wizyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

hej!

Staram się zimą jak najmniej razy myć autko przy mocnym mrozie.

Ograniczam sie jedynie na bieżąco wytrzeć szyby i lampy a przy tankowaniu umyć je na mokro.

Po wizycie na myjniach często nie można było otworzyć drzwi do autka bo pozamarzały przy niskich temperaturach.

Niczego nie wlewam do zamków i przestrzegam przed super preparatami do odmrażania.

Po sezonie zimowym mialem potem resztki z wkładek zamka w innych moich autkach. :D

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ciepło, to myję średnio raz na dwa, trzy miesiące, lub częściej jeśli jest bardzo brudne a mam okazję umyć. W zimie właściwie jeszcze nie myłem, tzn. dziś przy odśnieżaniu wpadłem na pomysł, aby przy pomocy zmiotki umyć je trochę śniegiem, szczególnie boki auta z przodu (ostatnio żona pobrudziła sobie płaszcz przy skrobaniu szyby) i od strony kierowcy. Nie jest absolutnie czyste, ale i nie wygląda jak brudas, no i nie można już się tak od niego umazać ;). Ile ewentualnych rys porobiłem, to się dopiero przy wiosennym myciu okaże pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umyłem pare dni temu i znowu uwalone ze soli całe - no ale wstrzymam sie troche bo zapowiadaja u nas ohłodzenie do -20 stopni wiec wole nie ryzykowac , poczekam jeszcze ze 2 tyg może mróz odpusci troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia myłem co tydzień ale ostatnio myłem chyba ponad dwa tygodnie temu - ze względu na mrozy. Mam garaz ale co z tego jak w nim tez jest mróz np. dzisiaj rano było -8 st. Niestety nie ociepliłem drzwi od garażu i teraz to się mści bo nawet woda w rurach mi zamarza :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak jest mróz to go nie myję - mimo że jest uwalony solą (dopóki nie ma wilgoci to sól "nie reaguje")

 

jak tylko zacznie być "mokre" auto to go odrazu umyje żeby sól spłukać...

 

a latem to wg. potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...