Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tuningowanie Nissanów


stefino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka chcialem sie wypowiedziec w sprawie tuningu swoich cacek

ja osobiscie jestem przeciwny tuningom bo auta tracą na swym naturalnym pięknie... chyba ze jest on bardzo delikatny.... co sądzicie o tuningach(ogólnych) swoich aut ?? piszcie na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
tak dla scislosci - zmiany stylistyczne nie maja nic wspolnego z tuningiem

ee to chyba jest tuning optyczny czyli dostrajanie wzornictwa :)

 

Stefino: czemu japanees a nie japanese :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sama nazwa wskazuje tuning to jest strojenie, a stroi sie po to zeby poprawic osiagi, styling nie ma z tym nic wspolnego bo tak sie okresla zmiany w wygladzie, a to ze wiekszosc ludzi sie jara i naduzywa slowa tuning to nie znaczy ze maja racje

 

PS. wracajac do tematu, mnie sie podoba tak zwany german style czyli minimalistyczne podejscie z dyskretnymi a jednak dostrzegalnymi zmianami, nisko i szeroko, zadnych wiejskich spojlerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

masz rację, słowo tuning jest powszechnie nadużywane. Prawdziwy tuning to polepszanie własciwości i osiągów, ale np montując szerokie kapcie i niski zawias, to oprócz polepszenia własnosci trakcyjnych (to zalicza się do tuningu) przy okazji zmieniasz wygląd auta.

Ale zmiany typu naklejki i czarne światła to tylko zmiany stylistyczne nie wpływające na poprawę osiągów samochodu, więc nie mozna ich zaliczyć do tuningu.

Dobry wniosek czy zły?

 

Tuning - strojenie

Tuner - strojniś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, wszystko co ma na celu poprawe osiagow i prowadzenia auta nazywa sie tuningiem (strojenie elektroniki i sportowego zawieszenia idealnie pasuje do definicji). a to co poza wygladem nic nie zmienia to juz zupelnie inna bajka, co najwyzej styling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem minimalistą...

 

RZeczy ktore mi najbardziej odpowiadają i najbardziej poprawiają wygłąd Auta to:

- kółka

- "Gleba"

ew. to co u Siebie zamierzam zrobić - adaptacja progów z P10 GT i przedniego zderzaka a i bym zapomniał o wyszerzonych delikatnie nadkolach tak żeby mieściły się w nie koła jak dam dystanse po 25mm na stronę :D

 

Hehe by, zapomniał o porządnej Rurze wydechowej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Fakt,faktem,że słowo tuning,jest nadużywane,wielu osobom,się wydaje,że jak sobie zalożą nakladki na pedały to dostąpili ekstremalnego tuningu :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowo tuning nieoznacza juz "strojenia"...

we wspolczesnym swiecie wiele slow dostaje nowe znaczenia

i jednym z takich przykladow jest "tuning"..

teraz pod tym wyrzem/slowem miesci sie wsszystko co jest przerobka..

nie tylko aut ale czegokolwiek.. kazda zmina stylistyczna czy mechaniczna

zawiera sie w tuningu....

 

ps:jesli ktos tego pojac niemoze niech zwroci uwage na pierwsze slowo

jakie w taki sam sposob znalazlo sie na ustach wszystkich ;p

dawniej "sex" to byla tylko i wylacznie "płeć" a teraz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez sie wydaje, ze tuning to juz nie tylko "grzebanie przy motorze". jak ktos lubi zalozyc nakladki na pedaly i zmienic galke zmiany biegow i ma z tego radoche to tez dobrze. kazdy bawi sie tak jak mu kasa na to pozwala i jak lubi. fakt, ze czasem podchodzi to pod wioche ale to juz inna sprawa...

 

"siemka chcialem sie wypowiedziec w sprawie tuningu swoich cacek" - pomysl czasem nad skladnia wyrazow w zdaniu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Tuning dla mnie to mechanika, trakcja itd. a spojlery itd to DESIGN

a w naszym kraju wydawcy gazet "tuningowych" nazwą tuning okreslają jakiekolwiek zmiany wprowadzone w aucie, nie maujące nic wspólnego z poprawą osiągów, tylko same wizualne zmiany. Idea prawdziwego tuningu została zdeptana, ważne żeby nakład się podniósł, bo ludzie nie mający pojęcia o prawdziwym tuningu podniecają się zmianami wyglądu nadwozia i głównie to chca oglądać i to ich interesuje. Rozumiem że uzupełnieniem tuningu mech czy elektr mogą byż zmiany nadwozia, ale nazywać samo zmodyfikowane wizualnie auto tuningowanym to po prostu smiech na sali. Ale to wina gazet które propaguja złe i naciągane nazewnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

AAAaaa no tak. Ja czasem mysle jak widze duzego fiata ze spojlerem jak z Evo ze to na wypadek jakby wzbil sie w powietrze. Ostatnio na Marynarskiej widzialem civica coupe (tez 3 dzrwiowy sedan taki :D) bialo-zielony chyba. Taki mega optyk tuning jak z 2f2f- ale nie dal sie sprowokowac... :( WYDYGAL SIE PEWNIE NISMO :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - "Tuning Nissanów"

To moim skromnym zdaniem grzechem nei dlubać jest przy motorze - wszystko tak pięknei reaguje na drobne modyfikacje, bardzo ale to bardzo wdzięczna jednostka do dłubania (mowa o sprawdzonym na włąsnej skórze SR20...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - "Tuning Nissanów"

To moim skromnym zdaniem grzechem nei dlubać jest przy motorze - wszystko tak pięknei reaguje na drobne modyfikacje, bardzo ale to bardzo wdzięczna jednostka do dłubania (mowa o sprawdzonym na włąsnej skórze SR20...)

 

Słyszałem,że sr20de,jest jedną z najlepszych baz do tuningu mechanicznego na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - "Tuning Nissanów"

To moim skromnym zdaniem grzechem nei dlubać jest przy motorze - wszystko tak pięknei reaguje na drobne modyfikacje, bardzo ale to bardzo wdzięczna jednostka do dłubania (mowa o sprawdzonym na włąsnej skórze SR20...)

 

Słyszałem,że sr20de,jest jedną z najlepszych baz do tuningu mechanicznego na świecie

 

 

Szkoda, że ja tylko GA16 mam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...