Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tuningowanie Nissanów


stefino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedlugo u Siebie będe robił Ultra Sofcik turbo, narazei wracam na pare tygodni do N/A zeby sprawdzić co nowe CAT CAMSY 272/266 są warte :)

 

Turbo zestawik z doładowaniem 0,4 bara bez IC w jego skład:

- kolektor pod turbo

- turbo

- downpipe

- rura łącząca turbo z przepustnicą + elastyczne łaczniki

- rura łącząca filtr poweietrza z turbiną + łączniki

-----------------------------------------------------------------------

To w moim przypadku, w przypadku Twojej Micry musiż jeszcze zaopatrzeć się musowo w SMT6 oraz przynajmniej regulator ciśnienia paliwa... choć wydaje mi się że moga być problemu bez zmiany wtrysków np z jakiegość SR20DE - powszechne i taniutkie wydajność 270cc

 

coobcio..nie ujmuje nic twoim dokonniom..bo robiles wszystko sam

i uczyles sie na bledach.. ale 0,4 bara to SOFT ...

pare lat temu przeczytalem artykul na temat doladowan.. niewiem czemu

ale od tamtej pory przyjalem to wiadomosci i stosuje sie do tego :P

bylo tam ze: jesli chce sie slyszec dzwiek blow'a -dajaesz 0,2, robisz soft by poczuc zmiane pod pedalem -dajesz 0,5 , a jesli chcesz poszukac mocy

to 1 barek minimum :D

 

ale mniejsza z tym....co do mikry...niech wlasciciel sie zastanowi czy oplaca

sie turbic auto..bo cena do ilosci mocy wcale nie bedzie atrakcyjna...

dodam tylko ze jest w kraaku 1,0 ktore legitymuje sie wieksza moca od 1,3

a jest n/a na dolocie, wydechu, kolektorze, wysterowaniu i nowych walkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA BYM DO mICRY WSADZIŁ sr20de I NA bank pocuje sie moc pod pedałem gazu

a co do 1 bara doładowanie(że dopiero wtedy czuje sie moc) troche przesadzone, ja na 0,5 czy 0,8 bara czułem zmiane... moze nie jestem taki wymagający :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze co rozumiemy przez pojęcie moc.............., ja na przykład po przesiadce z motoroweru marki komar na motocykl crosowy CZ250 poczułem moc aż na plecach.........

zgodze się z gre, że 0,5 bara w 2,0 jest wystarczająca do sprawanego dotarcia do slepu po piwo, natomiast 1bar to dla mnie już podchodzi pod hard core i takie auto zaczyna tracić swoje walory użytkowe dla przeciętnego normalnego człowieka

bobroy: jeżeli mechanika nie jest dla ciebie codziennością to raczej nie zabieraj się za poważne modyfikacje silnika ponieważ niesie to za sobą zawsze jakieś komplikacje......a ktoś to może wykorzystać i z pompować Ciebie na kase a do tego sp......li robote i będziesz miał kłopot...... nie pisze tego żeby Ciebie obrazić ale ustrzec...... ewentualnie bierz się za nauke o silnikach :D i działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się chcialem pochwalić :oops: chciałem porposić was wcześniej o porade, ale stwierdziłęm, że wątku zakładać nie będe, a nasz forumowy specjalista na rpiv mi nie odpisal, tak więc za 2 tygodnie oddaje Microba do Zastec Tuning, w Łodzi, montowane będzie tuning elektroniczny wraz ze strojeniem, ponadto układ dolotowy, i zmiana całośći układu wydechowego pod model auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się chcialem pochwalić :oops: chciałem porposić was wcześniej o porade, ale stwierdziłęm, że wątku zakładać nie będe, a nasz forumowy specjalista na rpiv mi nie odpisal, tak więc za 2 tygodnie oddaje Microba do Zastec Tuning, w Łodzi, montowane będzie smt6 wraz ze strojeniem, ponadto układ dolotowy, i zmiana całośći układu wydechowego pod model auta :D

od kiedy zastec smt6 stroi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szeroko kolega pojechal 8) gratulacje taki cichociemny. bardzo mi sie podoba takie podejscie do sprawy. bez zbednego nakrecania szumu. troche sie wysypiesz na taki zestaw. nie pytam ile to wyniesie ale jesli to nie tajemnica to chetnie uslysze :D

 

powodzenia w projekcie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się chcialem pochwalić :oops: chciałem porposić was wcześniej o porade, ale stwierdziłęm, że wątku zakładać nie będe, a nasz forumowy specjalista na rpiv mi nie odpisal, tak więc za 2 tygodnie oddaje Microba do Zastec Tuning, w Łodzi, montowane będzie smt6 wraz ze strojeniem, ponadto układ dolotowy, i zmiana całośći układu wydechowego pod model auta :D

od kiedy zastec smt6 stroi??

 

sprawa wyjaśniona 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...