Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PISZCZĄCE KLOCKI HAMULCOWE (FERRODO !!!)


Gość suchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z przodu założyłem jakieś pół roku temu ferodo i piszczą raz mniej, raz więcej.

A teraz przyszedł czas na tył- po powrocie z gór okazało się, że okładzina z jednego klocka całkiem odpadła i dość nieprzyjemnie szumi. Więc musze coś kupić i czeka mnie do tego szlif tarcz- są pordzewiałe i porysowane( ciekawe czemu- jeżdżę sporo i nie żałuje hamulców)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ja przerabiam osobiście klocki Ferodo Premiuim i tarcze wentylowane Brembo w Micrze od praktycznie roku i jestem baaaardzo zadowolony- skuteczność bardzo dobra i cicho jak należy... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszijama w miare dobre ale do spokojnej jazdy.... mdzn tanie..ale wiecej nie zaloze, najwiekszy problem w nich to ze traca bardzo szybko skutecznosc po paru hamowaniach,

u mnie nie piszczaly, moze czasem cos popisknely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na jesien zmieniałem tarcze i klocki na LUKASA i zarabiście to ze sobą współpracuje, mam w domu tarcze na przód orginalne nissanowskie i klocki ferodo zobaczymy jak to bedzie....

 

no chyba że nowy własciciel primery zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nowe tarcze ATE i klocki Ferodo i tyz mi troszke piszczą. Tyle ze zrobilem dopiero jakies 150km i moze sie jeszcze ułożą...

 

Chyba raczej nie tarcze ATE lubią klocki ATE, kiedyś miałem taki mix w golfie i był zonk. Po kilku hamowaniach z większych prędkości klocek Ferodo wziął się i zeszklił co spowodowało to że kawałek się oderwał i wyrżnął wielką bruzdę w tarczy. Efekt taki że trzeba było mieniać tarcze i klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy precyzyjni i piszmy jaki rodzaj klocków danej firmy opisujemy. Ferodo ma trzy rodzaje. Najpopularniesze są Premiery, ale jak ktoś oszczędza to zakłada te w zielonych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy precyzyjni i piszmy jaki rodzaj klocków danej firmy opisujemy. Ferodo ma trzy rodzaje. Najpopularniesze są Premiery, ale jak ktoś oszczędza to zakłada te w zielonych opakowaniach.

 

Nie wiem o czym piszesz ale ja nigdy na klockach i układzie hamulcowym nie oszczędzam, najlepsze klocki i tarcze jakich używałem to ATE drogie ale dobre i nigdy nie miałem problemu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jakie Ci klocki zeszkliło. Te najtańsze(zielone opakowanie), średniej klasy( czerwone opakowanie) czy wyczynowe firmy Ferodo? Uzywam Ferodo Premier od poczatku(dwa komplety) i jest cacy. Tarcze Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Klocki Ferodo Premier piszczą - kilka lat temu kupiłem zestaw tarcze Brembo i klocki Ferodo Premier i po około 1000 km od założenia zaczęły czasem piszczeć (delikatnie) podczas zwykłej jazdy na trasie. Najpierw sporadycznie, raz na kilka tygodni i w dłuższych trasach, później częściej. Próbowałem to zwalczyć hamując na różne sposoby, żeby się dotarły. Nie pomogło. Byłem z tym nawet na kilku warsztatach, diagnozy były różne, ale nikt nie potrafił się pozbyć problemu, który wcale nie chciał sam ustąpić, a wręcz się nasilał. Rozwiązaniem po ponad 15000km okazało się być zmienienie klocków na Bosch i problem ustąpił definitywnie. Co ciekawe klocki Ferodo były w niemal doskonałym stanie, prawie nie było widać zużycia. Obecnie mam zestaw tarcze Ferodo (ten sam producent co Brembo) i klocki Ferodo Premier i po dobrym dotarciu hamulców, czyli zrobieniu około 1500km zaczęły mi lekko piszczeć podczas jazdy. Oczywiście nie zawsze, ale podejrzewam, że problem będzie się nasilał. Raczej nigdy już nie kupię tych klocków. Dziwne dźwięki podczas jazdy są irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...