Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 2.0 TD - potrzebna pomoc przy reanimacji :(


Gość pawel_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przema77

Przy trasie toruńskiej - tam właśnie będę to robił :D

 

Podobno najlepszy warsztat w wawie.

 

o tym właśnie myślałem ale nie miałem dokładnego namiaru... już nie będę szukał...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał sprawy ma dość ciekawe zakończenie. Głowicy z Gdyni nie kupiłem, gdyż wyglądała na gorszą od mojej. Miała dwa poważne wżery w kanałach wodnych tak, że już wychodziły prawie za uszczelkę. Na każdym cylindrze miała pęknięcia międzyzaworowe - to co miałem spawane za pierwszym razem.

 

Nie jestem specjalistą, więc pojechałem z kolesiem do speca od głowic, żeby to obejrzał. To on mi to odradził. Przy okazji zabrałem do niego swoją głowicę, żeby ją sprawdził, bo po moich oględzinach nie byłem w stanie zlokalizować tam żadnego pęknięcia. Okazało się, że moja głowica jest w 100% szczelna.

 

Dobrze, że zabrałem ze sobą uszczlkę. Okazało się, że była założona dobra metalowa uszczelka, która miała pozamykane niektóre kanały wodne i przez to była utrudniona cyrkulacja płynu. Poza tym mechanik, który mi to zakładał zdaje się za mocno dokręcił śruby i za bardzo spłaszczył uszczelkę.

 

Mam już zamówioną oryginalną uszczelkę - będzie za 2 tygodnie, bo nigdzie w Polsce nie mają. Teraz będę osobiście nadzorował zakładanie głowicy z serwisówką w ręku. Mam nadzieję, że po tej naprawie już będę mógł jeździć i jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz na dobre zakończenie sprawy musisz wszystkim w klubie nissana postawić po browarze ;)

Dobre zakończenie sprawy będzie wtedy, gdy w końcu wyjadę samochodem od mechanika i uda mi się dojechać do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...