Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Adaptacja końcowych tłumików z mocniejszych wersji


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo Elo!

Wpadłem dzisaj na ten pomysł, np. zeby z P10 z SR20 zastosować konocwy tlumik do GA16... Będzie on zapewne sporo luźniejszy jak seryjny a i glośność wiele się nie zwiększy.

Więc jak złuzyje się wasz to przemyślcie te decyzje, zwłaszcze żę ceny normalnych tlumików są groszowe w stosunku do tunigowanych oto przykad co możecie wrzucić do swoich P10 z 1,6:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85223997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Sunnego GTI będzie najlepsze rozwiazanie, wydatak ok 100zł a idalnie będzie pasował to seryjnych mocowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przelot z koncowym tlumikiem sportowym i chcem go jzu wymienic bo troche glosny jaki myslisz wstawic nowy tlumik silnik to ga14

 

No to jest nas juz dwoch bo mnie dziewczyna zaczyna szantazowac ze albo wymienie tlumik albo...wymienie tlumik :D:D Mam almere N15 1.4 i Upgrade Thunderball na koncu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przelot z koncowym tlumikiem sportowym i chcem go jzu wymienic bo troche glosny jaki myslisz wstawic nowy tlumik silnik to ga14

 

No to jest nas juz dwoch bo mnie dziewczyna zaczyna szantazowac ze albo wymienie tlumik albo...wymienie tlumik :D:D Mam almere N15 1.4 i Upgrade Thunderball na koncu :)

 

bardzo glosno ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogole... to jak by wywalic koncowy i dospawac kawalek rury z koncowka to bardzo glosno by bylo ?? zostawiajac srodkowy tlumik :)

tak porownujac z jakims sportowym... ?w ga14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przelot z koncowym tlumikiem sportowym i chcem go jzu wymienic bo troche glosny jaki myslisz wstawic nowy tlumik silnik to ga14

 

No to jest nas juz dwoch bo mnie dziewczyna zaczyna szantazowac ze albo wymienie tlumik albo...wymienie tlumik :D:D Mam almere N15 1.4 i Upgrade Thunderball na koncu :)

 

bardzo glosno ?? :>

 

Tak do krotkiej jazdy po miesci jest idealnie ale po dluzszych podrozach po wyjsciu z samochodu czuje takie dziwne dudnienie z tylu glowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanie do Coobcia...Jakiego dokladnie tlumika mam zaczac szukac bo jestem totalnym amatorem pod tym wzgledem.Jakis numer albo konkretny model? :roll: Zalezy mi na ciszy ale nie chce wracac do serii :D (Almera N15 1.4 16V 87KM + LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moze ma ktos namiary na tlumik od sunny gti bo mysle ze bylo by dobre zapodac go do 1.4 co o tym myslicie? zwlaszcza ze chce wywalic katalizatory ? czy jednak lepiej jakis przelotowy tlumik?

jak ktos ma namiary na tlumik od gti to prosze o linki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki rozejrzyjcie się... BOSAL a oprucz niego cała masa polskich firm.

Modele dedykowane do Sunego GTI, Almery GTI, Primery GT, 100Nx GTI...

 

I to sie nadaje do tych samuch bud ale z silnikami 1,4 - 1,6 rozluźni to nieco wydech i powinno korzystnie wplynąć na uzyskiwaną moc i przebeig momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogole... to jak by wywalic koncowy i dospawac kawalek rury z koncowka to bardzo glosno by bylo ?? zostawiajac srodkowy tlumik :)

tak porownujac z jakims sportowym... ?w ga14

 

brew pozorom niebedzie az tak glosn jak myslisz...

moze sie nawet okazac ze bedzie ciszej niz ja z koncowym...

wszystko zalezy od srodkowego...(jak on wytlumia)

 

to jeszcze historyjnka z zycia...

rozwalil sie koncowy w primie, zostala oddana do roboty,

kolesiowi niechcialo sie robic od nowa tlumika wiec zastapil go

ciut mniejszym ktory mial pod reka............

pierwszego dnia bylo ok, cisza,rowna praca silnika- poprostu miodzio..

ale pozniej 14litrow/100km, przydlawianie wie w gornych partiach.....

...wniosek?

jesli niemozna zwiekszyc "rurki" to niemozna jej ograniczac na samym koncu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogole... to jak by wywalic koncowy i dospawac kawalek rury z koncowka to bardzo glosno by bylo ?? zostawiajac srodkowy tlumik :)

tak porownujac z jakims sportowym... ?w ga14

 

brew pozorom niebedzie az tak glosn jak myslisz...

moze sie nawet okazac ze bedzie ciszej niz ja z koncowym...

wszystko zalezy od srodkowego...(jak on wytlumia)

 

 

no to ciekawe tteraz kto tak ma... czy bede pierwszy :P:P najwyzje jak bede zmienial koncowy to zobacze jak jest bez... jak bedzie ok to zostawie i koncowy sprzedam, a jak nei to zaloze koncowy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest gdzieś w sieci jakiś cennik tego Bosala? Najlepiej w PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nissanie końcowy tłumik odgrywa najistotniejszą role, po jego usunięciu lep CI urwie tak będize napierdzielać - Sami tak ma...

 

Ja swojego czasu mialem KM Malon Turbo - gówno jakich malo po 50km zrobionych w trasie strasznie bolała mnie glowa i bylem podenerwowany.

 

Stanowczo odradzam takiej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy do primerki przypasowalby od 200 sx s14

 

Chchialbym ozywic ten temat bo w tym tygodniu mam zamiar wybrac sie na szarych szerwgow zeby zmienic tlumik.Co mam powiedziec tym kolesiom w zakladzie bo nie chce wyjsc na amatora? :D Z tego co sie orientuja to montuja tam bosal?Ktory najlepiej sie u mnie sprawdzi?

 

[ Dodano: 21 Lut 2006, 18:33]

Ogolnie tlumiki sedanow i hbackow sie roznia (ale odkrycie :D ) a w katalogu bosala najmocniejszym sedanem N15 jest http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_s...;sysnr=05800040

dlatego mam pytanie czy brac taki czy moze da sie cos zaadaptowac z primery?albo jednak hatchback?Bardzo mi zalezy na jak najszybszych waszych opiniach na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz od 2.0 nie warzne od jakiego nissana, najlepiej od almery N15 GTI - gwarancja ze wieszaki podpasują a rure się dosztukuje no problemo...

 

kolega Krrizz już Ci poweidział jaki zataykający jest koncowy tlumik w GA14-16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wogóle nie powinno się brać pod uwage zmiany wydechu za slabszej jednostki napędowej bo to jechać nie będzie tylko wypije więcej.

najlepiej żeby rurka byla zawsze większa (szersza) ale mądrala ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z głośnością? chodzi mi bardziej o cisze

 

cena 650 hmmmm

Męsko głośno jest jak to w aucie rajdowym, to seidziało w 2.0 i nieukrywał efekty dziwękowe powalające, do uzytku codziennego konieczność dołożenie końcowego tlumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...