Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy to zapchany filtr paliwa ... ???


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie będę zakładał nowego tematu bo chciałem sie tylko upewnić czy ten filtr paliwa nada się do mojego bolidu<patrz mój podpis>

 

http://allegro.pl/item347657911_filtr_pali...ano_filtry.html

 

przy okazji wziąbłym też filtr powietrza od tego sprzedawcy

 

http://allegro.pl/item347657722_filtr_powi...xima_sunny.html

 

ja mam też prostokątny,ale akurat sunnego z moim motorkiem sprzedawca nie umieścił na liscie aut do których ten filtr pasuje,jak myślicie nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zalewać. Ściągasz górny wężyk i wsadzasz go do słoika (co ma zlecieć to zleci). Wyciągasz filtr z dolnego wężyka i zatykasz go palcem. Waszkę zlewasz do słoika, zakładasz nowy filtr i z czapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszły mi filtry,filtr paliwa już założyłem

ale mam zgryza z filtrem powietrza,

mój orginalny ma ok 21 cm dlugości,a ten przysłany ma 27 i nie mieści sie w obudowie

mam pytanie:jaki ja mam silnik ga14de czy ga14ds

do tej pory myślałem że mam de <mam wielopunkt,auto z 93r>więc gdy sprzedawca napisał że filtr pasuje tylko do ga14de odpisalem że 'ok' bo mam właśnie taki,a okazuje się nie pasuje.

czym sie rożni de od ds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś ten filtr paliwa. W sumie łatwa robota tylko trochę czasu mi zeszło zanim się do niego dobrałem. Podszedłem do roboty ze słoikiem tak jak radziliście i dobrze:), bo trochę paliwa zleciało, nie wlałem go do baku bo strasznie brudne było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem sie z gościem od filtrów z allegro,przyznał mi rację,przysłał mi filtr do de oraz 6,5 na odsylke jemu filtra od ds.Solidny gość.Polecam jeśli ktoś będzie na kupnie części.

Wymieniłem dziś ten filtr paliwa. W sumie łatwa robota tylko trochę czasu mi zeszło zanim się do niego dobrałem. Podszedłem do roboty ze słoikiem tak jak radziliście i dobrze:), bo trochę paliwa zleciało, nie wlałem go do baku bo strasznie brudne było.

No szkoda żeby to było trudne,to w końcu zdjęcie i założenie dwoch wężyków...A ten słoik to też nie wiem po co bo to paliwo jest tak brudne że nawet do czyszczenia felg sie nie nadaje :D

 

Aha,czy w n14 jest gdzieś drugi filtr paliwa<w pompie coś tam jest>?Pod bakiem jest jakieś urządzonko z wężykami,ale na filtr to mi nie wygląda,bo suche i małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,czy w n14 jest gdzieś drugi filtr paliwa<w pompie coś tam jest>?Pod bakiem jest jakieś urządzonko z wężykami,ale na filtr to mi nie wygląda,bo suche i małe.

W pompie masz wstępne filtrowanie. A to małe urządzono przy baku to najprawdopodobniej jakiś odpowietrznik prowadzący do pochłaniacza oparów paliwa. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

wygląda na to,że zapchał mi się jakis filtr w pompie :/

 

zabrakło mi dzis wahy,normalka,skoczyłem na cpn,zalałem 5l,ale auto zapalało na 10 s potem gasło,wyjałem filtr paliwa ten przy silniku-zapchany,no to pod sprężarke go,ale dalej lipa-przy załaczaniu pompy paliwo jedynie cieknie z przewodu który wchodzi w filtr od spodu,lub nie leci w ogóle-pompa pracuje bo ją słychać,wychodzi na to,że zapchany mam filterek przy pompie w baku...wiem ze muszę wywalic siedzenia,odpiąc 2 przewody i jestem w baku,tylko mam pytanie czy łatwo jest wyjąć ten filtr z pompy/całą pompę z baku?a może są jakies magiczne sposoby na oczyszczenie tego filtra?moze podmuchać w przewód sprężarką?albo zalać mu więcej paliwa?

 

wyciągał ktoś kiedyś pompę?duzo roboty?pompa jest mocowana na śruby<nie uśmiecha mi się ich odkręcać w baku,bo nie ma podejscia> czy na 'wcisk'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że jak nagminnie jeżdzisz na oparach i wyjeżdżasz paliwko do zera to skracasz żywotność pompki. Co do samego wyjęcia jej z baku ,to jest z tym troche ceregieli,bo musisz wykręcić tylne oparcie i ten dekielek co jest przykręcony do baku,nie wspominając o wężykach.Jak już wszystko rozkręcisz to zobaczysz pompkę pochyloną w stronę bagażnika . I tu uwaga ,za pompką jest taki zatrzask,który trzeba odpiąć by wyjąć pompke wraz z koszyczkiem .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...