Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX vs Corrado


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy kiedyś już na to wpadliście, ale jak chcecie poczytać opinie użytkowników Corrado to poczytajcie sobie:

http://www.corrado.com1.pl/forums/index.ph...c=5211&st=0

 

P.S. Apeluję o nie rozpoczynanie wojny na ich forum ;) Nie psujmy sobie wizerunku ;)

 

P.S. 2 Już poprawiłem link ;) Tak to jest jak się za często Ctrl+C -> Ctrl+V używa ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

chlopaki maja troche racji, faktycznie V6 brzmi niezle, ale brakuje VW jedynego slusznego napedu oraz z takiej pojemnosci to juz naprawde niezla mozna wycisnac moc. Nie wiem, ktore auto jest szybsze, ale nie ulega watpliwosci, ze sportowe auto nie jest tylko na 1/4, musi tez skrecac 8)

 

Ja kupilbym 200sx, wyglada jak auto sportowe i jest stworzone dla frajdy kierowcy nawet jakby sie okazalo, ze jest wolniejsze na 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

VR6 to jest bardziej rzedowka niz fałka. ma jedna glowice a tloki nachodza na siebie zeby zajmowac mniej miejsca - ale fakt, brzmi przepieknie. oto przyklad:

 

>> http://www.zippyvideos.com/8058098253399466/golf/ <<

 

odmiana 2.9 ma ponad 190 koni i jest szybka. z gory nie przesadzalbym wyniku. moze sie okazac ze rozwali SX-a bo ma lepszy stosunek masy do mocy, choc wg tego porowniania nissan gora:

 

http://www.zeperfs.com/duel680-663.htm

 

nissan przewaza tylnym napedem ale corrado tez ma swoj urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie corrado i kiedys mialem wielka ochote sobie takiego sprawic. ale moim zdaniem obiektywnie rzecz biorac to nie umywa sie on pod zadnym wzgledem do 200sx'a z sr20det. czy wygralby na 1/4? nie wiem- byloby blisko, ale to i tak dla mnie w tym wypadku nic nie znaczy.

no i musze powiedziec ze niektore tresci gloszone na tamtym forum sa bardzo "niepopularne" i "drazniace" gdy je czyta nissanmaniak :!: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię corrado bo jeźdżą nim zazwyczaj właśnie takie ludziki co uważają że mają the best fura in der weld (i jak częśto się mylą ;p). Corrdao ma wg mnie nieładną budę, samochody te mają kupę awarii, a podoba mi się w nich wysuwany automatycznie spoiler, pomysłowa rzecz (to naprawdę tworzy docisk). Ogólnie wybrałbym 200SX bo jest o niebo ładniejszy, ma turbinę (moment, niech się Corrado pod górkę spróbuję :D) i napęd na tył (jak szaleć to szaleć :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem to i niech gadaja co chca nawet niech i bedize szybsze ale wszyscy wiemy jak to wyglada wewnatrz... no coment.. heheh no i zeby skylina w to wciagac.... chyba im sie pomylily kategorie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to ich forum i nasze to jeszcze bardziej uważam,że VW to samochody dla ludu. Czytając te ich wypowiedzi można stwierdzić jak bardzo są zadufani i jakie mają kąpleksy. Dla nich Vw jest najlepszy pomimo,że się nawet z rzadnym SXem nie łapali. Na naszym forum nikt z góry nie zakłada które auto będzie szybsze nie mając konfrontacji na ulicy a oni już wiedzą,że Vw będzie lepszy, śmiem stwierdzić,że o wiele lepszy w końcu jest w stanie objechać 200SXa, Skyline i NSXa. Boże co za brednie tamci ludzie piszą. Sam kiedyś widziałem jak VW Golfem VR6 190KM + chip łapał się z Miśkiem Coltem 1.8 140KM (seryjny silnik) i musze stwerdzić,że ze startu Golfik miał spore problemy dopiero gdzieś tak powyżej 100km/h widać było,że zaczyna odchodzić od Colta. Nie wiem jak by było w porównaniu z SX, ale wyniku można się domyśleć. Elo i pozdro dla kulturki z "popularnych" Nissanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima

Ja uważam, że niemieckie samochody nie mają duszy :lol: a środek vw , zresztą moze i nie tylko to jakby siekierą cięty:)

Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie;-)

Pheoton i A8(nowe) może być :) o tym juz tak nie napisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scigac sie znimi nie bede bo nie .silnik maly. ale to jest normalna reakcja ze bronia swojego. tak samo jak my tak i oni czyms sie kierowali wybierajac sowje auta. nie chce im sie spoufalac ale jakis czas temu na TVN turbo w prog TOP GEAR uslyszalem ze coorado jest jednym z samochodow ktory nie traci na wartosci... tzn cena utrzymuje sie i wcale nie ma zamiaru spasc. ale to juz na marginesie. ale i tak ze skyline przesadzili.

macie tez wrazenie ze coorado kojarzy sie takimi...no wiecie...

moze nie powinienem tego mowic...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie oba auta zasluguja na uznanie i szacunek. w swoim czasie byly to naprawde jedne z najszybszych aut "popularnych". moj kolega mial golfa w wrsji vr6 2.8 174hp (troche slabsza wersja niz oferowane w corrado 2.9 190hp)a teraz dla odmiany jezdzi s14 :lol: ja tez mialem okazje oba prowadzic i trudno je porownywac. jadac golfem kilka lat temu opadala kopara od przyspieszen a teraz juz troche inaczej sie patrzy na auto majace 7 do 100. jaki bylby wynik na cwiare tego nie wiem. mysle ze czasy podobne. oczywiscie mowimy o pelnej serii. nie mam zamiaru jeszcze dosc dlugo zmieniac auta ale nastepne to bedzie raczej impreza i wzaleznosci od tego kiedy to nastapi gt lub wrx. sentymenty na bok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gadka bardzo stara więc nie ma co na nią zwracać uwagi.

Teraz jestem mądry a wtedy się pierwszy spieniłem :D

Seria S13 od korka dostanie. Ale zacznijmy dłubać i VR6 szybko się kończy.

Poza tym napęd tył i suszaka.

Każdy ma to co woli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzielm jetta VR6 z 2001 roku. to naprawde nie ma kopa.

moja maxima duzo ciezsza znacznie lepiej sie zbierala jak to vr6.

mialem tez kiedys starcie z R32. nie wiem jak to sie stalo ale mu minimalnie odchodzilem. kolo mial manuala a ja jeszcze automatem jezdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju.. co za parapety tam pisza :/ tyle agresji to by chyba u nas nie bylo jak by tak porownywac... a najbardziej wkurza ze tam dwoch ode mnie z miasta :/

ten 300zx co o nim pisza to straszna padaka... wiec raczej by go vr6 wciagnelo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dajcie spokoj. ostatni post ma prawie dwa lata. dzis pomyslalem o tych lamusach stojac na swiatlach obok sirocco po odwiedzinach u kuzyna ze wsi :wink: progi za 70 z allegro i ladna nakladka na tlumik zadawaly szyku nie lada :lol: mialem nadzieje wyleczyc typa ale nie podjal tematu :P

 

ps. jebac leszczy, z lamusami sie nie piescic 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, bardzo lubię takie dyskusje....wiadomo, że każdy chwali, co ma! i nie można generalizować, że wszystkie vw to tania kupa, bez wyglądu i stylu, tak samo jak w przypadku nissana....wszystko zależy od sposobu utrzymania samochodu, dbania o nie, jak i samego stylu jazdy, no i gustu, bo głupie są teksty typu: stanąłem na światłach z sx`em czy vr6 i kolo wymiękł, więc mój samochód jest lepszy i szybszy...kurde, przecież nie każdy kto staje na światłach jest rajdowcem, nie każdy szuka od razu towarzysza do wyścigu!!!

 

wiadomo czasami się śrubka odkręca np. dla samej przyjemności zrysowania komuś gaci, szczególnie jakiemuś facetowi, któremu wydaje się, że zwykłą, seryjną N16 nie można mu utrzeć nosa...

 

Pozatym, trzeba się przejechać i jednym i drugim, żeby porównywać warunki jezdne, przyspieszenie itp....jak ktoś nie radzi sobie odpowiednio z tylnym napędem, to i tak powie, że to shit! więc trzeba obycia i pewnego doświadczenia żeby obiektywnie ocenić tak różne auta! peace :mrgreen:

 

ps. dodam jeszcze, że buda corrado zawsze misie podobała, i nie będę jej porównywała do s14, bo to dwie różne stylistyki...ale wiadomo co bym wybrała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia piekna konkluzja nic dodac nic ujac, moze poza tym ,ze gdyby wiekszosc facetow w swoich blyszczacych brykach tak uwazalo to cala ta dyskusja byla by zbedna i nie patrzyli by na siebie wilkiem tylko dla tego ze jeden jezdzi vw a drugi nismo, jakos nie widze tego typu sporow w naszym klubie. :)

Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia piekna konkluzja nic dodac nic ujac, moze poza tym ,ze gdyby wiekszosc facetow w swoich blyszczacych brykach tak uwazalo to cala ta dyskusja byla by zbedna i nie patrzyli by na siebie wilkiem tylko dla tego ze jeden jezdzi vw a drugi nismo, jakos nie widze tego typu sporow w naszym klubie. :)

Pozdrawiam Pawel

 

A ja myśle, że to zwykłe współzawodnicto i chęć wklepania na światłach nieważne czy to nissanowi, vw czy hondzie. Poprostu oni czepneli się nas, bo może któryś dostał po d*pie od SX'a i nie może uwierzyć jak to się stało- przecież on jeździ najmocniejszym VR6 i nikt nie może mu wklepać. Nie mogą się może pogodzić z porażką :D , że coś typu SX jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...