Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z obrotami silnika 100 nx ga16de B13


lukas3035
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to coś się dzieje z automatycznym ssaniem, ale możliwe,że gdzieś zaciąga lewe powietrze. Auto na LPG czy tylko Pb :?:

 

Tylko na PB , nie jestem zwolennikiem gazu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Pb to myśle,że warto by było przemyć przepustnice specjalnym środkiem do tego celu przeznaczonym, sprawdzić podłączenie wszystkich wężyków w gaźniku czy nie pospadały jakieś, oraz można wyregulować obroty na ssaniu takim wystającym pierdzielnikiem pod puszką filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Shit happens.

 

Wczoraj odebrałem maszynę po naprawie rozrządu i prawie wszystko było OK ale mniejsza z tym bo już naprawione.

 

Dzisiaj z rańca zmieniłem filtr powietrza odpaliłem maszynę i tak sobie chodziła kilka minutek i było wszystko OK. Po ok.1,5 godziny wybierając się do pracy odpalam złoma a on jakoś się zaczął trząść, gubić obroty i zdechł i tak raz, drugi trzeci aż sie wqrwiłem i szybko przesiadłem na Micrę. Moje pytanie brzmi czy to mogą być objawy zalania i jak temu zaradzić? Raczej eliminuje przewody WN i aparat zapłonowy bo tam wszystko dookoła jest nowe.

Troszkę mnie drażni ten gaźnik bo przez 4 lata przyzwyczaiłem się do wielopunktu w K11 i tam nie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,

wygląda jakby startowal bez ssania - pewnie jeszcze był mróz - może padła membranka w urządzeniu rozruchowym?

 

Na problemy z prądem to raczej nie wygląda. Albo jakaś niedoróbka (nieswiadoma) mecha po wymianie rozrządu. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Już wszystko gra.

 

Chyba się zalał. :) Pokręciłem go trochę i za 3 razem zaskoczył a potem go przez jakies 2 minuty trzymałem na 4-5 tys obrotów. Postrzelał i poprykał chwilę i już chodzi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...