Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Progi w 100NX


Gość EnDrIu WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne byloby dlaczego z 5 NXow w klubie 100NX Squadu mialo popekane szyby-nie sadze, aby kazdy z nich mial wczesniej wymieniana.Zgadzam sie z Pablo, ze to spowodowane jest praca nadwozia.

 

to chyba mamy najgorsze auta na świecie, bo nigdy w życiu o czymś takim nie słyszałem

wiem tylko że nawet po dzwonie szyba potrafi się wygjąć razem z przesuniętym nadwoziem a tylna nawet o kilkanaście centymetrów. spotkałem się z takim przypadkiem kilka razy

żeby pękła od naprężeń to chyba spore szpary musiały by się robić w dachu

poza tym po pęknięciu należało by sprawdzić czy np. deska nie była dopchnięta do szyby, czy autko nie miało wcześniej kracha( uważam że w większości przypadków miało) i wiele innych czynników. ale to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby pękła od naprężeń to chyba spore szpary musiały by się robić w dachu

poza tym po pęknięciu należało by sprawdzić czy np. deska nie była dopchnięta do szyby, czy autko nie miało wcześniej kracha( uważam że w większości przypadków miało) i wiele innych czynników. ale to tylko moje zdanie :)

 

Moje zdanie też takie jest. Widziałem kiedyś merca W124 po strzale w boczne drzwi i szyba wygieła się w strone środka auta na ok 10cm i nie pękła. Przednia szyba nie jest wklejana z dokładnością do 0.1mm do słupków, lecz jest tam lekki luz zakryty klejem i uszczelka i nawet jeśli lekko zapracuje nadwozie co oczywiście ma miejsce w wielu autach to ten właśnie luz plus elastyczny klej ma zapobiec pękaniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas wie swoje i nie da się przekonać przez drugą stronę, więc nie ma o co się kłucić i temat chyba można uznać za zamknięty (oczywiście odnośnie pękającej przedniej szyby). Ja i Egon i tak wiemy swoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak tak 2 bable kolo wlewu do baku(przed zima to byly babelki), rude cos w nadkolu o czym wspominalem i jednka jest! kwiatek w nadkolu nie duzy ale jednak.w tym tyg wizyta u kumpla blacharza zeby zapisal odpowiednie leki i leczenie szpitalne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz panowie luz nie ma sie o co spierać :roll:

uwazam dyskusje za delikatą wymiane poglądów na ważny temat :D

a spory o bzdury gdzie pioruny się sypały, bywały już na forum

ale OK. :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
nie dziwię się że wam szyby pękają, jak ważny element nośny czyli progi naprawiacie sposobem "na sztukę" abyu nie było w nich dziur :)
Twoja wypowiedz nic nie wnosi do postu, nikt nie naprawial tutaj progow i nie mowil, ze mu pekla szyba.Nie chcesz pomoc w temacie to nie pomagaj jak nie masz wiedzy, a nie nabijaj bezsensownie posty, do tego masz HP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

Endriu, to czy mam wiedze czy nie to już całkiem inna sprawa. Weszliście na temat pękających szyb, a to że niektórzy w zły sposób zabierają się za naprawę aut jest własnie jednym z możłiwych powodów pękania. Za to Ty pokazałes swoją wiedzę zaklejając odpływy, gratuluję. Może nastepnym razem nie zabieraj się za rzeczy o których nie masz pojęcia, bo możesz tylko coś popsuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Po pierwsze jestem ciekawy czy miales tak duza wiedze, ze w progach sa odplywy wlasnie w NXie przed przeczytaniem tego postu(bo jako jedyny mial wiedze Kamil na ten temat, bo mu blacharz powiedzial), jeszcze raz powtarzam, nikt kto naprawial progi w NXie nie mowil o pekajacych szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

a powiedz mi w których modelach aut z lat 90. nie ma dziurek dla odpływu z profili zamkniętych? Widziałes kiedyś auto od spodu? Co do pękania szyb, NX czy inne auto - nadwozia samonośne z klejonymi szybami zbudowane sa na podobnej zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

To co powiesz mi, ze w kazdym aucie z lat 90 sa odplywy w PROGACH?

cornholio78, skoro zabezpieczalem auto od spodu to musialem je widziec wiec po co zadajesz durne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

widziałes auto od spodu a nie widziałes dziurek w progach? otwory odpływowe z prgów często są widoczne od spodu oraz od stron nadkoli - czyli w kierunku na przód i tył. Zaślepione są gumowymi, nacinanymi dekielkami. Niestety czasem jakaś wypowiedź jest tak durna że tylko durne pytanie do niej pasuje. Poważnie myślisz że odkryłes Ameryke z tymi otworami w progach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

tu nie można mieć swojego zdania, bo otwory w progach są lub ich nie ma. Poza wymienionymi przeze mnie otworami do których ma dostawac się woda z kanalików między innymi z podszybia, każde w miarę nowoczesne auto z którym się spotkałem ma małe otwory technologiczne służące no.... jak myslisz do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...