Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

felgi


Szalony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Kiedys temat felg juz poruszalem i wniosek byl iz najlepiej zalozyc 16".

Niestety kiedy nadchodzi czas kupic felgi , znowu chodza mi po glowie 17" z opona 225x45 :)

POwiedzcie mi czy az tak duza roznica jest miedzy 16 a 17".

Ja jezdze na seryjnych 15 wiec i denerwuja mnie troche jak sie wchodzi w zakrety z duza predkoscia (jest za miekko)

No i wiadomo jak sie prezentuje 16 a jak 17.

I tak sobie mysle ze moze jakbym zalozyl 17" z oponami 215x50 to nie bedzie tak zle.

Jesli ktos jezdzi na takich oponkach to prosze o opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam (jestem przekonany), że podany przez Ciebie rozmiar felg będzie nieodpowiedni (za duży). Ja jeżdzę na alusach z oponami o rozmiarze 195/50 R16 i są one OK mimo, że ich rozmiar jest ciut za mały (powinno być 195/55/ R16). Idź w tym kierunku... 215/50 R17 pewnie i fajnie będą wyglądały, ale jak chcesz co m-c mieć jedną felgę w naprawie to... Sam wiesz jak dziurawe są nasze drogi. Też jestem z Cz-wy więc wiem co mówię. Jak chcesz to wyślę Ci na priva parę fotek mojej N16 na alusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/55/16 z przodu i 225/55/16 z tylu i jest super.

 

45 moze byc troszke niskie na nasze drogi no ale to juz twoj wybor.

 

mialem swego czasu 245/40/18 ale nie radze takich kupowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Wasze opinie :) i czekam na kolejne .

Tak czy inaczej mam czas do czwartku ( bo w czwartek maja przyjechac 16 i 17 ).

POlowa mnie jest za 16 a druga za 17 ........jesli do czwartku sie nie zdecyduje...... to chyba rzuce monete :)

 

Narazie dzieki wszystkim i POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Wasze opinie :) i czekam na kolejne .

Tak czy inaczej mam czas do czwartku ( bo w czwartek maja przyjechac 16 i 17 ).

POlowa mnie jest za 16 a druga za 17 ........jesli do czwartku sie nie zdecyduje...... to chyba rzuce monete :)

 

Narazie dzieki wszystkim i POZDRAWIAM :)

 

a mogl bys wrzocic fote tych felg??? moze ja bym tez sie skusil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psujaut

mi się wydaje,że 17 będą lepiej się prezentowaly 8)

koleś ma z 15 założone 16 i szczerze to (możliwe,że dlatego bo ma nędzne wzornictwo i beznadziejnie wyglądają-te fele) niewielka zmiana-prawie niezuważalna :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz to 17" to zapodaj opony 55 dla wiekszego komfortu. tylko ze autko bedzie sie ciut gorzej zbierac i predkosciomierz bedzie zle wskazywal o pare %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz to 17" to zapodaj opony 55 dla wiekszego komfortu. tylko ze autko bedzie sie ciut gorzej zbierac i predkosciomierz bedzie zle wskazywal o pare %

 

Mysle ze zrobie tak : jutro rano rzuce moneta.

1. Jak wypadnie na 16" to oki

2. A jak na 17" to kupie je a pozniej podjade do kumpla co sprzedaje uzywane opony i bede kombiinowal z profiilem oopon. ;)

 

Jak ktos chce spojrzec na felgi to prosze wskoczyc na ponizszy link

http://www.allegro.pl/item90061042_super_e...extra_cena.html

 

Oczywisie jak bedzie wygladac na Maximie to sie okarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jezdze na R17 i nie jest to zadna rewelacja... nie chodzi o to ze sie gnie czy rysuje bo to kwestia umiejetnosci kierowcy. Chodzi o komfort, jezdzi sie jak wozem drabiniastym zwlaszcza po polskich, niestety, jeszcze drogach. Proponuje R16 bo R15 to za duzy balon. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NO i juz mam !!

Od paru dni jezdze na 17 :)

Dlugo to wszystko trwalo ale bardzo duzo kombinowalem z oponam.

Z tego co przetestowalem najlepiej mi sie jezdzilo na ContinentalSportContact2

Z czystym sumieniem moge powiedziec ze sa bardzo komfortowe i ciche. I w porownaniu do innych ktore prrzymierzalem..nie odczuwa sie szerokosci 225!

Jedyna ich wada podobno jest scieralnosc ...dosc szybko leca ...Ale wiadomo cos za cos ... im opona bardziej mieciutka to i sie szybciej sciera.

Jak umyje fure to pstrykne zdjecia i sie pochwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrykaj bez mycia. bardzo jestem ciekaw

Oki w takim razie ide po aparat i do wieczora wrzuce .

Mam pytanie czy da sie wrzucic zdjecia beposrednio na forum czy trzeba wrzucac na jakis serverek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrykaj bez mycia. bardzo jestem ciekaw

Oki w takim razie ide po aparat i do wieczora wrzuce .

Mam pytanie czy da sie wrzucic zdjecia beposrednio na forum czy trzeba wrzucac na jakis serverek?

 

serwerek :sad:

ale jak nie dasz rady to wyslij mi na email: misiek60634@yahoo.com i ja ci je umieszcze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super...czekamy na foty :)

 

W stanach jezdzilem tylko na oponach continental. Trzy pary opon zjezdzilem i bylem bardzo zadowolony. Takze mysle ze beda sluzyc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki no czas pokazac foty ...mialy byc wczoraj ale netu nie mialem

Dzieki Psujaut za adres do wrzucenia fotek.

Nie do koca jestem z nich zadowolony bo auto urabane jak nie wiem co ;), ale jak to mowia " Macie co chcecie " :)

pierwsza fota to Maxi na standardowych felach .....ale przynajmniej czysciejsza ;)

 

http://i60.photobucket.com/albums/h7/Megaszalony/czysta.jpg

 

Nastepne to juz Brudas na nowych felach.....co prawda zdjecia nie oddaja do konca rzeczywistego wygladu ale roznica miedzy standardowymi 15 jest zauwazalna ;)

Kto bedzie na zlocie w Borkach zobaczy na zywo :)

 

http://i60.photobucket.com/albums/h7/Megas...y/maxima002.jpg

http://i60.photobucket.com/albums/h7/Megas...y/maxima003.jpg

http://i60.photobucket.com/albums/h7/Megas...y/maxima008.jpg

http://i60.photobucket.com/albums/h7/Megas...y/maxima009.jpg

 

Kolejne zdjecia ktore wrzuce beda juz z wypucowana fura i beda juz zalozone dekielki na felgach ( narazie brak bo orginalne byly czarne ,a zalatwialem chromy ...tylko ze nie pasowaly i przerabialem...teraz schnie klej ;) )

 

Pozdro dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panie, jak to mowia u nas: "that shit looks hot, man"

qwa zajebioza, jeszcze obniz trochu!!!!! jak komfort jazdy??

 

Ciesze sie ze Ci sie podoba :)

Teraz odnosnie komfortu:

Tak jak pisalem ,dlugo to wszystko trwalo bo testowalem rozne opony(zalezalo mi wlasnie na kmforcie)pierwsze ktore zalozylem byly pireli6000 albo7000( juz nie pamietam)225/45. Po zalozeniu ich i przejechaniu kilku metrow ...polecialy K...y i ch..e, a jak juz wyjechalem na trase w koleiny to sobie pomyslalem ze zachcialo mi sie 17 to mam.

 

Nastepnie zalozylem Goodyear Eagle Gsd2.....i tu zauwazylem ze da sie jezdzic na 17 tyle ze skubana dosyc glosna( albo w Maximie za cicho...tak czy owak bez radia nie da rady jezdzic :) ) i niestety bylo sucho wiec jak sie zachowuje na deszczu nie powiem.

 

Nastepnie wrzucilem ContinentalSportContact 1 bardzo przyjemnia jazda,piekne zachowanie w koleinach ( ale zalozylem je tylko z ciekawosci bo nie maja dobrych opini na wodzie) niestety testowalem tego samego dniia co F1(bylo sucho).

Pozniej byly jeszcze dunlopy:) i klebery :(

 

Na koniec zostawilem sobie CSC2 i wtedy wiedzialem ze na tym chce jezdzic .

Opona cichutka, na wodzie nawet nie czujesz zeby nawet kierownica ruszylo, a szerokosc 225 nie jest wcale odczuwalna, bardzo latwo sie przejerzdza prze koleiny ( nie ma wcale wrazenia wyrywania kierownicy...no chyba ze ja taki silny jestem ze nie czuje:) )

I powiem tylko tyle ze az dziw ze na tak ubogim biezniku da sie takie parametry jezdne osiagnac

 

Aha ...jeszcze jedno ...wszystkie proby robilem na oponach uzywanych bieznik okolo 4mm.

Oczywiscie ja kupilem nowiutkie, bo co nowa opona to nowa.

 

A jesli chodzi o obnizenie fury ....to wiem ze to jest to co jej brakuje. Ale zalozenie 17 to byl dla mnie juz krok odwazny i mysle ze napewno nie obize zawiecha. Mam male dziecko i ze wzgledu na nie REZYGNUJE.

Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na dziury uwazaj

 

no to teraz juz wiecie skad moja ksywa Szalony.......tak o mnie znajomi mowili jak jechalem samochodem ...a ja tylko dziury omijalem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...