Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony wybrać ... ??


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko do osób, które znają się trochę na oponach. Jako, że jestem na etapie kupna nowych opon do Słoneczka mam zagwozdkę które opony wybrać. Do wyboru mam:

 

- PIRELLI P6000 185/60/14 - cena około 193zł (z tego co słyszałem to opony te bardzo dobrze trzymają, ale za to są dość głośne)... ??

- Goodyear Hydragrip 185/60/14 - cena około 200zł (cześć osób odradza tą oponę ... ??)

- Goodyear NCT3 185/65/14 - cena około 165zł (opona wyszła już z produkcji, ale może jest ok ... ??)

- Goodyear Ventura 185/65/14 - opona kierunkowa - cena około 175zł ... (może to najlepiej kupić) ... ??

 

A więc co byście polecili ... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

poczytajcie opinie o oponach tutaj: www.opony.com.pl naprawdę mozna wybrac opony najbardziej polecane przez userów, dobre opinie, zdjęcia, porównania, jak dla mnie to bierz Yokohama A.drive or A539, albo Toyo T1-R, djaspokój z good yerami jak japońska fura to japońskie opony!!

 

A i cena bardfzo konkurencyjna nawet w porównaniu z Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Yokohamy to jak cię jeszcze mogę, ale Toyo ... ?? :shock: :shock: :shock:

 

Chyba wezmę GoodYear`y Ventury - mogę kupić te oponki po 175zł sztuka- rok produkcji 2006. Opona kierunkowa, wiec za tą kasę chyba nic lepszego nie kupie. A Panom od Kleberów, Dębicy i Toyo podziękuje - opony dobre do zaprzęgu konnego :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent ma swoje "topowe" modele, co nie znaczy, że to rzeczywiście jest to górna połka. Więc za żadne skarby nie zdecydowałbym się nawet na topowy model opon Toyo, to tak jakby Fiat chciał zrobić super auto ... Zresztą nie wiem po co ta dyskusja, zadałem konkretne pytanie odnośnie czterech modeli opon i oczekiwałem konkretnej odpowiedzi ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bierzesz pod uwagę tylko te modele które wymieniłeś? Osobiście polecam conti EP. W wielu testach dobrze wypadają niektóre modele koreańskich producentów.

http://www.umweltdaten.de/uba-info-presse/...reifenliste.pdf

 

Dlatego, że wymienione opony mam możliwość kupić w dobrej cenie, stawiam na dobry stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

widziałeś testy goodyear gt3? cena to 50 euro a to nowy model, podobno nieźle wypada.

EDIT:

Najlepsze w kategorii są kolejno:

Goodyear Hydragrip (maksymalna ocena),

Goodyear Eagle NCT 5,

Goodyear Eagle F1 GS-D3,

Goodyear Eagle Ventura,

Goodyear Eagle Touring NCT 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą cene na pirelli p6000 - ja bym wybrał tą opone

jest jeszcze model P5000 ( ja mam taki ) ponoć lepszy od nastepcy i troche tańszy coś ok 175 zł

a co do głośnosci - wszystkie kierunkowe są troche głosnawe - za to trzymanie na mokrym rewelacja !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Naprawde Toyo takie złe? Ale Yokohamy sobie chwalą np. parę osób z Hondy mówiło że za***iste, co do GoodYearów to słyszałem że głośne, ale mało sie ścierają za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że głośne, ale mało sie ścierają za to.

No albo jedno albo drugie (moim zdaniem)

Wysoka poliwalencja opony to bardziej cicha, ale i szybciej scieralna - lub odwronie - malo scieralna, albo glosniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...