Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie amortyzatory - porady


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na polskie drogi polecam amortyzatory BILSTEIN B6 i do tego ich regulacja, seryjne nastawy to 60N na ugięciu i 180N na odbiciu, pod niższe sprężyny coby nie bujało i zachować wyższy komfort jak na seryjnych amorkach z obniżającymi springami polecam ustawienie 100/300...

 

Kuba ja nie chce taczki wystarczy ze na profulu 40 jest juz twardo. a co do bilsteinow b6 to:

1. na oficlajnej stronie w katalogu nie ma tylko b4

2. ile one Cie kosztowaly?

3. po ilu kilometrach je reklamowales?

4. ile zaplaciles za usztywnienie?

 

ja autem jezdze codziennie do pracy a nie trzymam okragly rok w garazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam eibach "Pro kit" ... Eibach daje gwarancję na 1 000 000 kilometrów

mam taki u siebie, seryjnie był montowany do P11 GT Sport Line i 200 SX s14a Sport Line

 

w almerce GTi siadły mi z tyłu amorki i zastanawiałem sie nad Kayabami Excel G ale mechanik doradził mi Sachsa - tańsze i bardziej wytrzymałe ... miał rację

 

 

http://eibach.com/cgi-bin/htmlos.exe/04107...818262200009334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na oficlajnej stronie w katalogu nie ma tylko b4

2. ile one Cie kosztowaly?

3. po ilu kilometrach je reklamowales?

4. ile zaplaciles za usztywnienie?

Priemry P10/P11 i P11/144 mają z przodu takie same amorki...

Moje tylne B6 wysrały się po zimie ok półtora miesiaca jazdy do KSR i z powrotem - gwarancje uznali po dlugim oczewiwaniu, odrazu jak tylko odebralem nóweksy to dałem je do zerkopolu na utwardzenie biorą 150zł od sztuki.

Kosz kompletu B6 do mnie w MTS Bilstein - najtaniej w PL wychodzi do mojej P10 1460zł (z wysyłkami) plus regulacje... Z tym że po regulacji Gwarancje daje już Zerkopol :D :D :D Który jakbym brał od nich chciał blisko 3200zł za taki komplecik (z montażem czyli przerobieniem obudów tylnych amorków, ja to zrobiłem we własnym zakresie...)

 

Jak chcesz komfort i możliwości włąsnoręcznego ustawiania to zdecydowanie polecam KONI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

fajnie, ale o co chodzi? masz takie na zbyciu? widze ze wg tabelki nie ma do p11 SRi kajab SR. czy ten model AGX jest twardszy/lepszy? jak sa do nabycia to poprosze o cene.

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 17:38 ]

juz wiem co to AGX. czekam na cene.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość auto-moto
a po rabacie? :D jaka byłaby cena? Nadaje się do obniżonych zawieszeń?

 

 

Odnośnie pytania,czy nadeje się do zawieszeń sportowych?

TAK,to jest amortyzator do tego przeznaczony.Ma regulowaną siłę tłumienia

Co do ceny to cena jest stała,po rabacie :)

OPIS%20AGX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

jestem na etapie wymiany amortyzatorów tylnych.

Chciałbym troszkę utwardzić zawieszenie i się zastanawiam czy mógłbym wstawić amortyzatory z wersji GT.

 

Są Kayaby 341227 ze zwykłej wersji oraz 341228 z GT/SRI.

Sach 230461 ze zwykłej oraz 230463 z GTI/SRI.

 

Czy wszystkie te amortyzatory mają takie same wymiary i mocowanie? Nie będzie problemów z zamontowaniem?

Czy te "sportowe" amorki różnią się od "standardowych" tylko twardością?

 

Czy będą jakieś skutki uboczne zastosowania amortyzatorów od GT? (np. inne elementy zawieszenia będą bardziej obciążone i się szybciej zużyją?)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto, na nasze polskie drogi najlepsze połącznie to seryjna sprężyna + twardszy amortyzator, nie tracisz praktycznie nic na komforcie a auto o niebo lepiej się prowadzi, pewniej i szybciej reaguje na ruchy kierownicy.

Ludzie często popełniają błędy kupując jedynie obniżające springi tracą od cholery na komforcie, i auto skacze jak pingpong - nie daje się prowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że najlepsze amorki to te ultra SR - chłopaki co śmigają sannymi w rajdach zachwalają je bardzo... i uwaga komfort wcale tak nie legnie !!

oczywiście w połączeniu z seryjną sprężyną choć do ultra SR można już stosować obniżaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja mam pytanie odnosnie amorkow na tył do Primerki P10 2.0 benzyna z 93 roku czy pasuja do niej amorki od innej wersji silnikowej P10?np od 1.6 lub 2.0 diesel.byłbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na KYB niemoge zlego slowa powiedziec , jak kupilem z niemiec primerke prawie rok temu na zawiasie sprężyny H&R -3mm i amory KYB pomaranczowe ( tylko niewiem wlasnie co to za model i czy gazowe czy olejowe) to sprawują sie pieknie . Zawias ma juz ze dwa czy trzy lata i jak dla mnie super jesli chodzi o diagnostyke to niepamietam suchych liczb ale bez problemu przeszedł i diagnosta chwalił jeszcze ;) . Polecam KYB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie amorkow na tył do Primerki P10 2.0 benzyna z 93 roku czy pasuja do niej amorki od innej wersji silnikowej P10?np od 1.6 lub 2.0 diesel.byłbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.pozdrawiam

Trochę się ostatnio kręciłem za amorkami do mojej P10 1.6 i mogę ci ze 100% pewnością powiedieć, że nie pasują. 1.6 ma to samo co 2.0D ale już 2.0 w benzynie ma inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie amorkow na tył do Primerki P10 2.0 benzyna z 93 roku czy pasuja do niej amorki od innej wersji silnikowej P10?np od 1.6 lub 2.0 diesel.byłbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.pozdrawiam

Tak jak Peter mówi, nie pasują, z kolei jak już znajdziesz do SR20 i nie masz ABS-u to nie ma znaczenia czy wersja ABS czy nie, obie podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam P10 sedana 93rok padł mi prawy przedni czy wspomniane amorki GT na przod do P10 beda dobrym rozwiazaniem (KAYABA 341228) bo szczerze mowiac bladego pojecia nie mam co bedzie optymalnym wyborem.

Jedni pisza na forum Kayab-y inni monroa jeszcze inni sachs-y. A co wejde na allegro lub sklepmoto.pl to sa Kayaba,Sachs i jeszcze jakies inne wogole nie znane za 50-70szt nowe sztuka.

Szczerze sam juz nie wiem co wybrac Kayaba sa najdrozesz ale z kolei widze ze malo kto z nich jest zadowolony wiec jak to jest wogole.

 

Bo jeszcze troche to kupie od S-klasy i wspawam sobie :)

 

Jak mozecie pomozcie.

Pozdro.

 

PS.A tak ogolnie to cenowo chcialbym zmiescic sie max w 4-rech stowkach max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe to od razu sobie odpusc chyba ze masz zamiar wymieniac co miesiac, kayaba tu juz zdania sa podzielone jedni mowia tak inni tak ale ostatnio nie slyszalem o Tym w jakis superlatywach sam wybralem sachsy nie sa drogie i jestem zadowolony, zreszta nie tylo ja... zalezy ile kasy masz na wydanie jak chcesz zmieniac to juz cale tyl i przod od Gt

Zreszta poczytaj http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=15836 http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam TOKICO.

W 100 % japońskie. KYB ma zakłady na całym świecie i zależy skąd się trafi.

Bałem się TOKICO bo nie znałem firmy ale założyłem do Almerki i jest super.

Może i za twarde ale trzymają fantastycznie.

Polecam gościa z allegro - od niego kupowałem

http://www.allegro.pl/item338426144_amorty...pan_gazowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam TOKICO.Są faktycznie w 100% Japońskie tylko miałbym obawy co do ewentualnej reklamacji :/

Z tą gwarancją racja.

Jednak wolę mieć dobre amory bez gwarancji i mieć pewność,że posłużą mi długo.

Kiedyś pamiętam jak wymieniałem amory w Cinquecento.

Najpierw wziąłem Kayabę - wytrzymała 3 m-ce, była reklamacja i wymiana.

Wymienione wytrzymały kilka kolejnych miesięcy i znowu to samo.

Nie chciałem się kompromitować u mechanika i kupiłem Monroe - wytrzymał rok.

Potem kupiłem Krosno i się zdziwiłem bo wytrzymały rok i ...sprzedałem auto.

Amory nawalały dzięki naszym pięknym drogom.

Można kupić Tokico z pełną i pewną gwarancją ale należy liczyć się z wyższą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...