Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

palenie gumy


Gość Bodzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,czy coś jest n ie tak mojej K12 czy po prostu one tak mają, że nie da się tym cudeńkiem pomielić nawet na mokrej nawierzchni.Czyżby była wyposażońa w antyrolling?Jeśłi tak to czy da się to jakoś wyłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może TC czyli traction controll jak ktoś woli :)

 

[ Dodano: Nie 16 Kwi, 2006 14:36 ]

Mam coś takiego w swojej Omedze ale to przecież nie ta klasa pojazdu, tym bardziej mnie to martwi bo być może coś jej dolega bo gdy chce gwałtownie ruszyć to podskakuje dziwnie łomocząc ale za cholere nie chce zamielić.Kiedyś małem taki objaw w transicie gdy były zużyte teleskopy i efekt był całkiem podobny.Tu mam jednak przejechane dopiero 10tkm i nie sądzę aby to było przyczyną. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcira jest w to "wyposazona", w mojej k12, gdy koła gubią przyczepnośc to słychać stukanie, pojechałem do ASO wystraszony no i powiedzieli to samo co Ty w 1 poście, z piska sie ruszy na suchym, ale gumy nie spalisz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff , to mi trochę ulżyło.Co do szybkiego startu na suchym to masz rację, da się zapiszczeć ale to koniec szaleństwa :) Wesołych świąt chłopaki i dziewczyny :)

 

[ Dodano: Nie 16 Kwi, 2006 14:56 ]

Też mnie ciekawi czy można to wyłączyć.W omedze mam taką możliwość z poziomu deski rozdzileczej.Po świetach troche poptam w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO w którym chciałem się dowiedzieć ,dlaczego nie mogę zamielić kołami.Najpierw Pan dziarsko zasiadł za kierownicą i stwierdził ,że zaraz zobacze jak się mieli tym cackiem , po czym po nieudanych próbach , stwierdził ,że wszystkie tak mają :lol: ówiąc krótko dowiedzialem się tyle co nic ,he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, ja w Aso uslyszalem standard--->my takich rzeczy nie robimy :shock: :lol:

 

jak dobrze, że micra już po gwarancji i nic mnie z nimi nie trzyma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no dobra.. to was oswiece... system ktory zapobiega uslizgowi kul przy ruszaniu to ASR (czasami kontrola trakcji np VW/SEAT/AUDI/SKODA nie mylic z kontrola trakcji ESP ktora zapobiega wpadaniu auta w poslizg) moze miec inne nazwy w poszczegolnych markach... poprostu delikatnie odcina czy nawet przyhamowuje kolo ktore traci przyczepnosc........

 

co do strzalow przy ruszaniu na ostro w K12... jest to mozna powiedziec wada konstrukcyjna.. cos nie do konca przemyslanego... pooooniewaz... zwjawisko to mozna zaobesrwowac przy gwaltownym ruszaniu jak tez ostrych nagly skrtach na uskokach drog... poniewaz na mcpersonie jest sprezyna ktora w normlanym aucie tylko sie ugina.. natomiast w K12 niewiadomo czemu ona sie jeszcze w takich wlasnie ekstremalnych sytuacjiach skreca i stad ten nagly halas jak by ktos ... pierdolnol nadwoziem o glebe.... a na upartego K12 da rade ruszyc autem z buksowaniem kol.. tylko kazdy odruchowo zdejmuje noge z gazu jak uslyszy taki wlasnie stukot z przodu...

 

a co do palenia gumy to powiem tak... hmm pocholere w taki glupi sposob sie popisywac ?

nie szkoda opon przegobow pol osi i mechanizmu roznicowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Alain ma racje szkoda częsci żeby tylko ruszyć z piskiem. A Jeśli chodzi o wyłączenie tego dla niektórych dobrego a dla innych cholerstwa ASR to napewno można to wyłączyć tak samo jak można wyłączyć ABS-y. Nie martw Cie się sami tego nie zrobicie, lepiej to oddac do dobrego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci jak jest ASR zamontowany to i seryjnie jest jego wylacznik.... SZKODA ZE NIEMA TAK W PRZYPADKU ABS :(

 

a wylacznik jest po to by np: auto jedzie po bardzo glebokim sypkim sniegu.... ASR w takim przypadku zacznie zwalaniac obroty kol... przyhamowywac je... czego wynikiem bedzie poprostu zatrzymanie pojazdu... gdzie juz ruszenie nie bedzie wogule mozliwe... a na wylaczonym .. auto by jechalo jakos opony miela bo miela no ale auto jedzie... co najwazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
co do strzalow przy ruszaniu na ostro w K12... jest to mozna powiedziec wada konstrukcyjna.. cos nie do konca przemyslanego... pooooniewaz... zwjawisko to mozna zaobesrwowac przy gwaltownym ruszaniu jak tez ostrych nagly skrtach na uskokach drog... poniewaz na mcpersonie jest sprezyna ktora w normlanym aucie tylko sie ugina.. natomiast w K12 niewiadomo czemu ona sie jeszcze w takich wlasnie ekstremalnych sytuacjiach skreca i stad ten nagly halas jak by ktos ... pierdolnol nadwoziem o glebe.... a na upartego K12 da rade ruszyc autem z buksowaniem kol.. tylko kazdy odruchowo zdejmuje noge z gazu jak uslyszy taki wlasnie stukot z przodu...

 

Da sie coś zrobic żeby tak nie stukało przy ruszaniu?? - bo teraz jak jest mokro to jest to strasznie denerwujace - jakby sie samochod mial rozpasc za chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR korzysta z tych samych czujników co ABS, porządny ASR nie wyhamowuje kół do zera tylko po prostu się odłącza jak koło przestaje sie kręcić. Wyłaczyć sie powinno dać przez wyjęcie odpowiedniego bezpiecznika.

Ale czy jest w ogóle ASR w micrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do palenia gumy to powiem tak... hmm pocholere w taki glupi sposob sie popisywac ?

nie szkoda opon przegobow pol osi i mechanizmu roznicowego ???

W pełni popieram - naprawdę szkoda :< sprzęgło też dostanie w d..ę.

daj 4 tys obrotów i strzel ze sprzegła..uda ci sie wierzymy w ciebie:D:D
Nie podpuszczaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...