Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Leje zimering półosi :(


Szalony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Leje mi zimering na lewej półosi ( skrzynia manualana wersja Europa ).

Wymienialem juz 2 razy bo myslalem ze jakis felerny trafilem, a tu nic w dalszym ciagu saczy.

Zastanawiam sie czy to nie jest czasami wina luzu na lozysku( jak puszczam sprzeglo to troche slychac ). Napiszcie co o tym myslicie i czy ktos juz wymienial lozyska w skrzyni i ile go to mniej wiecej kosztowalo, ewentualnie co jeszcze warto sprawdzic w skrzyni .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety.

choroba manuali jest to ze padaja lozyska. wymien wszystkie 6 i bedziesz mial spokuj na nastepne lata

Myslisz ze to na 100% wina lozysk ?

Pewnie ze jak juz wyciagac skrzynie to najlepiej bedzie wszystkie lozyska wymienic.

Za dobrze by bylo jakby sie nic nie zwalilo. Juz kaske odlozylem na podwójna koncówke po dwoch stronach i na przyciemnienie szyb; a tu masz Ci los :evil: :evil: :evil:

 

No ale trzeba bedzie zrobic to co wazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety.

choroba manuali jest to ze padaja lozyska. wymien wszystkie 6 i bedziesz mial spokuj na nastepne lata

Myslisz ze to na 100% wina lozysk ?

Pewnie ze jak juz wyciagac skrzynie to najlepiej bedzie wszystkie lozyska wymienic.

Za dobrze by bylo jakby sie nic nie zwalilo. Juz kaske odlozylem na podwójna koncówke po dwoch stronach i na przyciemnienie szyb; a tu masz Ci los :evil: :evil: :evil:

 

No ale trzeba bedzie zrobic to co wazniejsze :)

 

zawsze tak jest.

kasa odlozona na cos milego a tu obowiazki sie wpieprzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjade do mechaniora zorientowac sie ile musze kasy szykowac i ile czasu mu z tym zejdzie !

 

Moze ktos wymienial lozyska i sie orientuje ile za taka przyjemnosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjade do mechaniora zorientowac sie ile musze kasy szykowac i ile czasu mu z tym zejdzie !

 

Moze ktos wymienial lozyska i sie orientuje ile za taka przyjemnosc ?

 

no ja mam cene w usa ale tylko za 3 lozyska.

tak wiec 3 lozyska i wsztstkie uszczelki 150$ :evil: wszystkich lozysk jest 6 nie mam ceny pozostalych 3 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
uszczelniłeś w końcu tą półośke?To był zimering czy łożysko?

 

Uszczelnilem :)

 

A czemu pytasz ...tez Ci leje ?

 

Zimering raczej sam z siebie sie nie niszczy.....wyrobila go póloska przez luz na lozysku.

Bylo troche dramatycznie .....bo obrocilo lozysko w obudowie.....to na mechanizmie roznicowym.

Ale wszystko juz jest Ok .....6 lozysk wymienionych .... troche lzejszy portfel :grin: i znowu jest pieknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ale wszystko juz jest Ok .....6 lozysk wymienionych .... troche lzejszy portfel i znowu jest pieknie

Pochwal sie ile ta "przyjemność" :cry: żebyśmy mieli jakiekolwiek rozeznanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko juz jest Ok .....6 lozysk wymienionych .... troche lzejszy portfel i znowu jest pieknie

Pochwal sie ile ta "przyjemność" :cry: żebyśmy mieli jakiekolwiek rozeznanie :wink:

 

chcesz podam ci cene jaka ja dalme za lozyska. ciut ponad 300$ za czesci (od dilera) i 150$ robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko juz jest Ok .....6 lozysk wymienionych .... troche lzejszy portfel i znowu jest pieknie

Pochwal sie ile ta "przyjemność" :cry: żebyśmy mieli jakiekolwiek rozeznanie :wink:

 

chcesz podam ci cene jaka ja dalme za lozyska. ciut ponad 300$ za czesci (od dilera) i 150$ robota.

 

Mówisz o cenach w stanach chyba, mnie raczej interesuje ile to kosztuje w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym tyg. wymieniłem w końcu simmering na lewej półosi, ponieważ bałem się o olej skrzyni biegów. Przy okazji wymieniłem łącznik stabilizatora, bo przy odkręcaniu urwała się śruba. Okazało się że i tak miał luz. Odrazu wymieniłem i po prawej stronie. Koszt simeringu i łączników - 85zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzis bylem u mechanika i powiedzial ze lozyska do wymiany - to samo co Szalony robil w swojej maxi :( Czy to wada skrzyni manualnej w maximie jest ze tak padaja te lozyska? Troche mnie mechanior nastraszyl bo u Szalonego w miare cicho bylo i byly problemy a u mnie to huk jest dosc spory wiec moze byc wiecej problemow :( a juz bylo tak pieknie :( Chwilami mysle ze trzebabylo kamyczki zbierac .. tansze hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, tak to jest jak sie na pierwszyb biegu dopierdziela prawie do odcinki :P

A z tego co pamietam, to jeszcze nie widzialem zebys Ty ruszal delikatnie i wrzucal dwojke przy 20km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, tak to jest jak sie na pierwszyb biegu dopierdziela prawie do odcinki :P

A z tego co pamietam, to jeszcze nie widzialem zebys Ty ruszal delikatnie i wrzucal dwojke przy 20km/h :D

 

Fakt, za przyjemnosc sie placi :) Ale jednak warto, to w koncu maxima no nie? :) Szkoda tylko ze w czasie zle sie zgralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja maximka stoi na kanale, ciekawy jestem ile zejdzie czasu z robota i ile $$$.

Jedyne pocieszajace jest to, ze autko zostawilem zaufanemy mechanikowi, ktory ponad 20 lat naprawia skrzynie, wiec nie boje sie, ze cos spierdzieli. "Na sluch" mi powiedzial, ze latwo nie bedzie, ale to juz slyszalem wczesniej od innego goscia wiec tez jakos mnie nie przerazilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia lezy na stole i czeka na lozyska, w piatek rano bedzie skladana.

 

Dzwiek byl straszny a mimo to nic w srodku (na szczescie) sie nie stalo, lozyska wygladaja na przegrzane.

Mechanik powiedzial, ze bez komplikacji pacjent w piatek bedzie poskladany jak organy przyjda na czas :)

Wymieniam je wszystkie razem z uszczelniaczami półosi i wału.

 

BTW, pare z tych lozysk mozna dostac w Czewie jednak zamawiajac w Lodzi wychodzi 50zl taniej na sztuce :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie szuka lozysk w Romborze to sie nie dziwie ze drozej wychodzi ;P

trza bylo do mnie zadzwonic, to dalbym Ci namiar gdzie na drugi dzien masz wyszystkie :)

Ale teraz to juz chyba za pozno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie szuka lozysk w Romborze to sie nie dziwie ze drozej wychodzi ;P

trza bylo do mnie zadzwonic, to dalbym Ci namiar gdzie na drugi dzien masz wyszystkie :)

Ale teraz to juz chyba za pozno ?

 

Jedno jest podobno jakies dziwne/nietypowe i na to jedno czekam dokladnie do czwartku, wiec piatek rano skladanie.

 

Wole nie zamawiac sam, widomo, ze mechanik ma jakis swoj narzut... ale pozniej robocizna taniej wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietypowe??

czyzbys mial blokade dyferencjalu? zrob foty to pozioramy

 

Cytuje co uslyszalem, moze chodzilo o to ze trudniej dostac, nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...