Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

100KM w twoim GA14DE


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

GA15DE hmmm pewno w silniku GA14DE zamontowano tłoki z GA16DE i powstał GA15DE.

 

Ps. mając na myśli ageresywniejsze walki chodzilo mi o wałki tuningowane... a nie seryjne Nissanowskie tylko z innego modelu.

 

Pss. nie zapominajmy że prawidłowa ingerencja w układ dolotowy i wydechowy przyniesie tym większe zmiany im wałki w naszym silniku będą bardziej agreswyne (czyli, dużesz czasy otwarć, wieksze skoki krzywki, dłuższe czasy współotwarcia zaworów itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się shamuj bo nie wiadomo czy bedzie ci blizej 90 czy 100KM :D

 

[ Dodano: Pon 15 Maj, 2006 ]

No i wszystko jasne i pomierzone.

W silnikach 1,4 pochodzących z N15 wałki mają wysokość krzywki po 39,4mm

A silnikach 1,6 z P10 i N15 mają krzywki o wysokości 40mm - i stąd bierze się te extra 10KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NO I WSZYSTKO JASNE.... WAŁEK WYŻSZY O 0,6 MM :D, co oznacza lepsze napełnienie mieszanką paliwowo powietrzną (wiecej mieszanki = wiecej mocy), do tego dobrze jest dopracować strone wydechową i odpowiednio wyregulowć skład mieszanki i mamy pokaźny wzrost mocy

ciekawe czy to też jest tak jak w przypadku magnetyzerów czyli 2 magnetyzery 2 razy więcej mocy!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Czyli jesli jest motor po 98 roku to nie ma sensu zakladac walkow od 1.6 ?

Sprawdz to na hamowni, jak masz 87-90KM to znaczy ze masz walki z GA14DE jak masz powyzej 96KM to masz walki z GA16DE

eee...mam Almere 1.4 z 99r.(bankowo odebrana z salonu) i ona ma 87 hp w papierach, Kuba jakby miala wiecej mocy to raczej Nissan pochwalilby sie tym, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze poweim że wątpie czy by się pochwalił lepiej podać mniej - dla bezpieczeństwa.

 

Np. Priemra P10 GT w zyciu nie osiągja 145KM (katalogowo 150) a P11 GT jak ma ponad 140KM to już jest coś (katalogowo 150)

- Mowa o egezmplarzach bardzo zadbanych i w stanie silnikowym idealnym !

 

Kto wie, tak czy siak jutro KOGUT bedzie kolejny klubowiczem z GA14DE z przeszczepionymi walkami - w chwili obecnej ma 92KM a ile po szczepie zobaczymy wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kto wie, tak czy siak jutro KOGUT bedzie kolejny klubowiczem z GA14DE z przeszczepionymi walkami - w chwili obecnej ma 92KM a ile po szczepie zobaczymy wkrótce :)

 

Kuba i jak przeszczep był??? Jak poszło i jakie rezultaty chociażby na g-techu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakoś nie przyszło nam do głowy żeby Koguta pomierzyć, w karzdym bąć razie auto jest znacznie żwasze - niech sam Kogut się wypowie, ponoć swoją 1,4 jakieś 1,8 leczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :( tam nie ma aparatu zaplonowego i walek wydechowy nie ma tego wciecia na aparat. poza tym chyba inaczej sa montowane kola rozrzadu. dla nas urzytkownikow GA16 pozostaja tylko "światki" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :( tam nie ma aparatu zaplonowego i walek wydechowy nie ma tego wciecia na aparat. poza tym chyba inaczej sa montowane kola rozrzadu. dla nas urzytkownikow GA16 pozostaja tylko "światki" :roll:

 

a ciekawe jak by zmulilo ga16 na walkach z ga14...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekPrimera

Coobcio, aha to teraz rozumiem dlaczego P10 wolalem, mialem jednego teraz mam drugiego i czuje to roznice...

 

[ Dodano: Pią 26 Maj, 2006 17:54 ]

a mozesz mi powiedziec dlaczego jest tez roznica w hamulcach??

P11 ma slabsze hamulec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, aha to teraz rozumiem dlaczego P10 wolalem, mialem jednego teraz mam drugiego i czuje to roznice...

 

[ Dodano: Pią 26 Maj, 2006 17:54 ]

a mozesz mi powiedziec dlaczego jest tez roznica w hamulcach??

P11 ma slabsze hamulec

 

moze poprostu p11 jest ciezsza a hamulce te same ??:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odrazu leczyl 1,8

8) podejrzewam ze endriu by go wyleczyl jka go tylko zadziwilem . co do waleczkw to ja ustawimy zaplon to juz bedzie za***iscie a tak zaczynam czuc roznice od obrotow powyrzej 3,5 tys . Co do hamowania to juz sie niemohge doczekac juz chce wiedziec jakie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wymianie walkow w

ga14 na walki z ga16 przesuniecie odcinki cos da ?? i czy wogole w ecu (z natsem) z almery przesuniecie odcinki jest

mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że powinno się u was dać przesunąć odcinkę.

Po wykresie z hamowni wydaje mi się że moc będzie dalej budowana - do ilu to trzeba sprawdzić na rolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że powinno się u was dać przesunąć odcinkę.

Po wykresie z hamowni wydaje mi się że moc będzie dalej budowana - do ilu to trzeba sprawdzić na rolkach.

 

hmm... ;] niezle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłeś wałki na ostrzejsze to normalka góra lepsza dół gorszy w przyrodzie nic nie ginie :D kiedy hamownia i kiedy g-tech? czekam na wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hamowanko po wyplacie a najpierw wywalenie egru. Mysle ze do piatku sie wyrobie tzn chcial bym sie wyrobic. A wykres wrzyce na forum .Doł jest kompletnie normalny jak seryjne 1,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut jak do mnie wpadniesze to przesuniemy odcinkę o 500obr.min wyzej zobazymy jak te dodatkowe obroty będą wyglądały na wykresie i czy idzie tym sposobem dokręcić się na II biegu do 100km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...