Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

100KM w twoim GA14DE


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość genjusz
no hamowanko po wyplacie a najpierw wywalenie egru. Mysle ze do piatku sie wyrobie tzn chcial bym sie wyrobic. A wykres wrzyce na forum .Doł jest kompletnie normalny jak seryjne 1,4.

 

Kogut, jak chcesz ja wywalilem EGR 2 dni temu zajelo mi to 10 minut, mieszkasz obok mnie takze mozesz podjechac na natolin i cos ci pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut hmm ciekawe, w tym czasie to ja robie samą zaślepkę do kolektora ssącego w miejsce tych gruszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

odkrecilem 2 nakretki (chyba 27 i 22 klucze) + ta mala trzymajaca roorke (10) wsadzilem 2x po 20groszy i zakrecilem.

 

"wywalilem" znaczy sie zatkalem :)

 

 

Coobcio mam prosbe, wyslalem Ci wiadomosc na prv, jakbys mial chwilke zebym mogl podjechac do ciebie w celu regulacji zaplonu. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ten zabieg przeprowadzono w silnikach 1,6 o zregukowanej mocy na niemcy gdize to mialy 90Koni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale tez dotyczace silnika GA14DE i GA16DE. Czy da sie do nich wsadzic zmienne fazy rozrzadu? Wiem ze jest silnik ma oznaczenie chyba QG16De i jest to GA16DE z dorzuconymi zmiennymi fazami rozrzadu. I teraz dwa pytanka:

1.Czy sie da?

2.Jak sie da to czy to jest bardzo skomplikowane. I jak to wysterowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno się dać, zapewne 1,6 na zmiennych wafazch ma innągłwoicę i wydajniejszą pompe oleju, a wysterować to można chociażby SMT6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa głowica to juz ma w sobei i kalwiature i walki rozrzadu ba nawet pokrywe zaworową :D

Dalej trzeba by ją zmodyfikować żeby w jakiś sposób dorzucić aparat zapłonowy wraz z rozdzielaczem ale myślę że odpoweidni zakłąd frezarski da sobei z tym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin
wydaje mi się że ten zabieg przeprowadzono w silnikach 1,6 o zregukowanej mocy na niemcy gdize to mialy 90Koni...

Wlasnie tak czytam, i wlasnie silnikor mam teraz z niemiec wiec on ma 90 HP nie 102, Czy to tylko sciema bo na hamowni jeszcze nie bylem jak sprawdzic walki czy sa od 1,4 czy od 1,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pokrywe zawworową i pomierz je sówmairką.

Krzywki w wałach z Silnika GA14DE mają ok. 39,2mm wysokości.

W silniku GA16DE ssący ma ok. 39,3mm a wydechowy ok. 39,8mm

A najbardizej agresywne występują w GA16DS tam obydwa wałki mają krzywki o wysokości 39,8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardizej agresywne występują w GA16DS tam obydwa wałki mają krzywki o wysokości 39,8mm

A czy przez przypadek GA16DS to nie jest 90konny gaźnikowiec :?: Kuba powiedz mi czy wałki od 1.6 na wtrysku będą posowały do gaźnikowca :?: Z technicznego punktu napewno, ale czy przez przypadek gaźnikowiec nie bierze napędu pompy paliwa z wałków :?: I w wersji wtryskowej pewnie na wałkach nie ma napędu do mechanicznej pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w walkach od GA16DE nie ma napędu do pompy paliwa

Czyli moge zapomnieć o przekładce. Jedyne co mi chyba zostaje (oczywiście bez wymiany ich na ostrzejsze odpowiedniki) to przyspieszyć fabryczne wałki, ale nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przyspieszyć poprzez zrobienie regulowanych kół rozrządu.......... pilnik w łapki

i przełożyć tylko wałek wydechowy z GA16DE bo na ssącym jest dodatkowa krzywka napędzająca pompe paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...