Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czas świecenia kontrolki oleju


Gość kazek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie ja długo świeci się wam kontrolka oleju po odpaleniu silnika, np rano lub po dłuższym postoju, mi się wydaje ze umnie trwa to wieczność , może 1,5 do 2 sekund, jaka jest norma :?: czy to oznacza , że jak dłuzej się świeci na początku, że olej jest bardzo dobrze filtrowany :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie gaśnie natychmiast.

Niskie ciśnienie oleju masz możliwe :sad:

Cytat z książki: " ...Za pomocą manometru można zmierzy ciśnienie oleju. Oczywiście potrzeba taka zachodzi wtedy, gdy ciśnienie jest bardzo niskie, co przejawia się na przykład bardzo powolnym gaśnięciem lampki kontrolnej ciśnienia oleju..."

Jak życzysz to mogę wyczyta jeszcze prawidłowe wartości ciśnienia.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne odpalenia i kontrolka gaśnie w mgnieniu oka, mi się wydaje, że przy pierwszym odpaleniu znim olej się przeciśnie prze filtr to trochę mu czasu zajmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejżałem posty, ale nic mi niedzwoni, nie zauważyłem u siebie takich objawów, trzeba bedzie poszukać filtrów Manna albo Knechat , może mają w sklepach moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bedzie poszukać filtrów Manna albo Knechat , może mają w sklepach moto

 

Praktycznie w każdym szanującym się sklepie, jeśli nie ma czegoś na stanie, można zamówić wszystko co nas interesuje. Czasem trza tylko trochę poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok. 1 sek na oleju ktorego urzywam jedynie do płukania silnika czyli LOTOS 10w40.

Natychmiast znika po dopaleniu na Midlandzie 5w40, Mobilu 5w50, albo na Platinium 0w30... O innych olejach się nie wypowiem bo nie miałem z nimi styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Panowie ja miałem poprzednio filtrona i olej mineralny shell uniwersalny

kontrolka gasła ponizej sekundy

po zmianie mam tez filtrona ale olej Orlen diesel 2

kontrolka gaśnie rano długo... nawet po 3 sekundach

wniosek: olej gorszy, filtr oki

nie wiem tylko czy on całkowicie spływa z filtra i zanim sie napełni olejem to musi minac te 3 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na mobilu 5W50 i filtrze nissanowskim gasnie moment, nawet na zimnym silniku, no moze z 0,5s sie swieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, sumując czas świecenia kontrolki cisnienia oleju zależy od filtra oleju, czy jeżeli nie gaśnie od razu, to może to mieć wpływ negatywny na silnik czy nie :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

sumując... to chyba bardziej jest zależny od zastosowanego oleju... ja poprzednio miałem ten sam filter i było ok. Im dłuzej sie swieci tym gorzej dla silnika, zanim pompa napełni olejem filtr, który w nocy wyciekł do miski to silnik chodzi pewnie na smarowaniu na pół gwizdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jezdzilem na mobilu 15W40 i filt z JC, kontorlka od oleju gasla po ok 2-4 sek. Teraz zmienilem na Castrola 10W40 i filtr MANN'a , kontrolka gasnie natychmiast po zapaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silenthill

A propo oleju. Czy to prawda że im starszy silnik to trzeba lać półsyntetyk bo jak dałem mechanikowi olej MOBIL pełen syntetyk 5w50 to mi powiedział że ten jest za rzadki i powinienem lać półsyntetyk. Dodam że jeżdżę na tym oleju jakie 6ty km i nic mi się nie dzieje. Kontrolka oleju ganie mi prawie natychmiast. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axg... to Ty z minerała na pólsyntetyk wróciłeś ... a wycieków nie ma czasem nowych?

 

Tak, zmienilem z minerala Mobil S 15W-40 na Castrol GTD Magnated 10W-40. Od wymiany zrobilem dopiero ok 300km, ale wyciekow narazie brak. Dodam ze jak narazie jestem zadowolony, silnik "lzej zapala " czuje to po rozruszniku, chociza wczesniej nie mialem problemow z zapalaniem. Po uruchomieniu nie slysze popychaczy, ktore przy mineralu dzwonily przez kilka sek po uruchomienu samochodu. Autko jak by ciszej pracowalo.

Pojezdze jeszcze troche i napisze czy sie cos dzieje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że im starszy silnik to trzeba lać półsyntetyk

Nie zgadzam się z tą opinią - trzeba dalej smigać na syntetyku a jak pojawią się wyciaki to trzeba zmienić uszczlniacz ktory jest za to odpowiedizalny a nie lać gorszy tzn gestrzy olej. A może najlepiej odrazu Motodoktora zalać :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to 50/50. U mnie byl zalany pelny syntetyk przy przebiegu 185 tys. km.Jak zmienialem olej to w warsztacie powiedzieli ze wypadaloby zalac juz polsyntetykiem. Ale po co mam lac polsyntetyk jesli silnik brykal na pelnym syntetyku i nie bylo zadnych wyciekow ani nie bral oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

fajnie... wszyscy sobie chwala rzadsze oleje ale jak tu dogodzić silnikowi który ma min 220 kkm. Zaleje ... uszcześliwie go na chwile ... wszystko wypłucze .. i bede znaczył swój teren olejem jak robią to zwierzątka ;). ostatnio zalałem znów minerała.... czytałem forum... i lekkam się pólsyntetyka jak młoda dziwka.... (psss sorrry )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naganiane 245kkm i dalej śmigam na półsyntetyku, jak przyprowadziłem auto z Belgii (189kkm) to zalane było jakieś gówno, bo Mobil 10W40 po dwóch dniach od wymiany był czarny jak smoła, teraz po kilku wymianach olej jest czysty nawet po 10kkm, nigdzie nie cieknie więc narazie nic nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aquator

A ja mam przejechane 208 tys. i jeżdżę na mobilu 15w40-( kupiłem miesišc temu p10 2.0)

i taki kto zalał półtora miesišca temu-niewiadomo na jakim jeżdził przedtem(w belgii).

Wszystko gra jak narazie i nic nie cieknie,kontrolka oleju ganie od razu.

Na kartce po wymianie jest notatka,że następna wymiana przy 213tys. ALE JA CHCE MU WYMIENIĆ NA MOBIL 10w40-półsyntetyk bo podobno bardziej zalecany-ale czy napewno?

I więcej pojeżdzi na takim oleju i bardziej chroni silnik...

Ale żeby nie wypłukał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przesadizłem z tą sekundą (jest mniej), ale zauważyłem pewną regułę, jak postoi przez noc (równe podłoże) to zaraz po zapaleniu gaśnie, a jak przez dzień (pod firmą - pod górkę) to chwilkę się świeci. Zobacze jak to dziś bedzie, czy to zależy od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, gasła po 6 - 8 sek, po krótkim postoju po 1 - 2 sek, czego ja się nie naczytałem na forum, i nasłuchałem od pseudo mechaniorów ,to nie taki filtr, to nie taki olej (jeżdżę na castrolu 10w40 magnat.), to naprężacz łańcucha rozrządu, itp itd, za odkręcenie miski i wyczyszczenie smoka pompy chciał mechanik 250 zeta (klubowy :-) ),sam odkręciłem michę olejową, wyczyściłem z gęstawego oleju i WYMIENIłEM na NOWA uszczelkę smoka pompy oleju (oring), olej kupilem w "Caerfurze" i już zleciało prawie 10 miechów i jest bdb.

 

POZDRAWIAM

primera p10 INVITATION 1996r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrPCX

Witam,

Jestem przed zmiana oleju, niektórzy z Was polecają filtry Manna lub Knechta.

Jak wyglądaja Wasze doswiadczenia z filytrami Boscha??? Są one w Toruniu łatwiej dostępne.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...