Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czas świecenia kontrolki oleju


Gość kazek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

220 kkm

Zrozum nie ma znaczenia jaki przebieg tylko jaki stan, jak stan jest taki że po zalaniu "prawidłowego oleju" bedą wycieki starci kompresje itd to świadczy to tylko i wyłącznie o złym stanie technicznym silnika.

Jak już przeszliscie na minerałą to już na nim smigajcie do śmierci motoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem filtrona na knechta i ciśnienie mi gaśnie później - znaczy wcześniej około 1s a teraz ze 2-3 dodatkowo chodzi przez chwile jak diesel - masakra.

Nie wiem czy to filtr - bo mechanik zmienił mi też napinacz górnego łańcucha - i jest opcja, że ten nie trzyma oleju i na postoju ten spływa. Bo "diesel" się włącza przy odpalaniu, ale po dłuższym postoju - 30min i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Właśnie jestem po wymianie oleju w P11 2,0TD - zalany był jakimś Agipem, filtr Filtrona - kontrolka gasła w mgnieniu oka

 

po poczytaniu troszkę formum jak doszło do wymiany postanowiłem założyć filtr Mann'a (45zł) oraz zalałem Castrol'em GTD Magnated 10W-40 - chciałem aby autko miało lepiej ... no i silnik fajnie pracuje, lecz kontrolka gaśnie po około 2-3 sekundach i rano, i po pracy

 

zrobiłem dopiero 120km po wymianie - poczekamy zobaczymy, nie mam zamiaru wymieniać teraz wszystkiego od nowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w mojej primce wymieniam olej z filtrem co 7,5 tys. km. Wcześniej wkładałem filtr Filtrona i lampka gasła po ok 1 sek. a teraz mam filtr Knecht i też gaśnie po ok 1 sek. Olej jaki leję od samego początku to Castrol 10W-40 tzn. od 138tys. km. a teraz mam 181 tys. km i tak się zastanawiam czy jest sens wkładania droższego filtra czy dalej jeździć na Filtronie

pozdrawiam wszystkich :

yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem przed zmiana oleju, niektórzy z Was polecają filtry Manna lub Knechta.

Jak wyglądaja Wasze doswiadczenia z filytrami Boscha??? Są one w Toruniu łatwiej dostępne.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ja mam Boscha i nie mam z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i oto wnioski dotyczace mojego silnika: to już jest koniec (pewnie).

rano po odpaleniu świeci jeszcze z 8 sekund i strasznie coś w nim dzwoni,mocy mało jak na motor dwu litrowy, olej mineral, silnik sie poci strasznie, ale stan trzyma od wymiany do wymiany 10kkm.wolne obroty niezbyt równe, jak jadę i wezmę na luz to trzymają okolo 1500, a spadna dopiero po zatrzymaniu.

Zbliża sie termin wymiany oleju- próbować jakiejś zmiany olejowej? Czy można coś z tymi usterkami zrobić niewielkimi kosztami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i oto wnioski dotyczace mojego silnika: to już jest koniec (pewnie).

rano po odpaleniu świeci jeszcze z 8 sekund i strasznie coś w nim dzwoni,mocy mało jak na motor dwu litrowy, olej mineral, silnik sie poci strasznie, ale stan trzyma od wymiany do wymiany 10kkm.wolne obroty niezbyt równe, jak jadę i wezmę na luz to trzymają okolo 1500, a spadna dopiero po zatrzymaniu.

Zbliża sie termin wymiany oleju- próbować jakiejś zmiany olejowej? Czy można coś z tymi usterkami zrobić niewielkimi kosztami??

 

 

A może masz po prostu uszkodzoną pompę olejową w silniku i nie podaje ona od razu ciśnienia takie jak powinno być. taka moja sugestia ale nie jestem do końca przekonany.

Pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ssak (smok) oleju w silniku zapchany ale to aby sprawdzić trzeba odkręcić miskę :(

Szkoda roboty, żeby zapchać smok trzeba by na jakimś błocie jeździć zamiast oleju, ja się posłuchałem i rozkręciłem miskę a tam smok jak z fabryki, tylko niepotrzebnie się brudziłem a do tego miska w SR20 nie ma uszczelki i trzeba składać na silikon a zabawy trochę z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf4rb- nie musi być błoto, wystarczy uderzyc miską olejową w coś wyższego niż prześwit naszych aut... i smok zatkany, kontrolka świeci, a super mechanik mówi ci że silnik na złom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość esliwinski

Ja leje Valvoline VR1 Racing 10w-60, na filtrze KNEHT mialem taka sytuacje ze po zapaleniu silnika kontrolka oleju gasla po ok 1 sek i zaraz po tym robila 1 blysk trwajacy chwile. Zmienilem filtr na ASO oryginal (UK he,he - prawie japonski) i na nim gasnie zaraz po odpaleniu. Tak jak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...