Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile przy 3000obr


Gość grafit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jaką Wasze primerki,oczywiście benzyny,mają prędkość na 5biegu przy 3000obr.Moja 1.6(102KM)tak 117-118km/h.Bezwietrznie,płasko,jedna osoba w samochodzie.Ciekawe jak mają się do tego wersje 90KM albo 2.0.Może po tym też idzie poznać kondycje samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po tym też idzie poznać kondycje samochodu?

 

o taaaaaaaak! :shock: :shock:

Auto w lepszym stanie, przy tych obrotach siąga nawet 140 km/h ale po kilku latach uzywania już tylko 102 km/h. :P

Widać z tego że Twój bolid ma się już ku schyłkowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego WIDAW a może uważasz,że jeśli np. ciśnienie sprężania jest zbyt niskie to samochód jeżdzi tak samo? a może mając przedmuchy na uszczelce pod głowicą też będzie ok?itd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INC ale ja mówię o 5 biegu przy 3000obr
hyyy..... sorry przemeczenie... mea culpa ;] a to nie wiem, rzadko patrze na predkosciomierz bo mu nie ufam :) rob silnik i sie nie zastanawiaj :) znow bedzie chodzil jak zloto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w lepszym stanie, przy tych obrotach siąga nawet 140 km/h ale po kilku latach uzywania już tylko 102 km/h.

Widać z tego że Twój bolid ma się już ku schyłkowi

 

 

 

MOim zdaniem to bzdura jak się ma kondycja silnika do przełożen w skrzyni biegów.

Moja P11 1.6 66kW około 120kkm/h 3000tys.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu taki lużny temacik zapodałem a co niektórzy się przejęli,jakieś uśmieszki(politiwania zapewne)teksty,że niby bzdury wypisuję,oj trace wiarę w ludzi.Wiem,że każdy ma jakieś problemy i czasem traktuje forum jako okazje do odreagowania ale mam prośbe:DAJCIE NA LUZ!!! Nie twierdzę,że wszyscy są znerwicowani ale są i tacy.Forum jest bardzo OK i ja też skorzystałem z Waszej pomocy ale apeluję o pogodę ducha bo przebywanie tu ma chyba być przyjemnością no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

grafit, luźnotemaciarzu. Wyjasnij mi proszę jak się ma kondycja silnika, ilośc osób wewnątrz, siła wiatru czy pochylenie drogi do długości przełożenia na 5. biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega zapytał o konkretny model i konkretna skrzynię i konkretny silnik!! Moim zdaniem ciekawy watek.

Ja sam jestem ciekawy takich parametrów gdyż kupiłem Primerke z zepsutym 5 biegiem, ciekawi mnie ile powinna mieś przy 3000tys na IV, i jaka powinna byś maksymalna tez na IV. Z maksymalna i tak bedzie kibel przez mikser LPG;-/ Pytam o 1,6 gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janerad

No panowie, miejcie litość nad kolegą... Przez Was właśnie poplułem monitor herbatą... :lol:

 

Do Grafita - przełożenia skrzyni biegów określają na stałe jaką prędkość możesz uzyskać przy danych obrotach silnika na danym biegu. Jeśli na 5 uzyskujesz przy 3000 RPM 117 kmh, to zawsze tak będzie, niezależnie od stanu Twojego silnika. To ostatnie może jedynie określać jak łatwo uda Ci się te obroty uzyskać...

 

Aha - prędkość oczywiście może się zmienić, jeśli zmieni się średnica koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, miejcie litość nad kolegą... Przez Was właśnie poplułem monitor herbatą... :lol:

 

Do Grafita - przełożenia skrzyni biegów określają na stałe jaką prędkość możesz uzyskać przy danych obrotach silnika na danym biegu. Jeśli na 5 uzyskujesz przy 3000 RPM 117 kmh, to zawsze tak będzie, niezależnie od stanu Twojego silnika. To ostatnie może jedynie określać jak łatwo uda Ci się te obroty uzyskać...

 

Aha - prędkość oczywiście może się zmienić, jeśli zmieni się średnica koła...

 

Dokładnie tak, pomijając przypadek że nie łapie sprzęgło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego WIDAW a może uważasz,że jeśli np. ciśnienie sprężania jest zbyt niskie to samochód jeżdzi tak samo? a może mając przedmuchy na uszczelce pod głowicą też będzie ok?itd......

Myslałem że potrafisz czytać - szczegolnie tekst który sam napisałeś. Moja odpowiedź była ironiczna, miałem nadzieję ze zastanowisz się i pomyslisz samodzielnie.

Ale skoro potrzebujesz wsparcia to:

Przełozenia skrzyni i przekładni głównej są stałe i nie ulegają zmianie z wiekiem auta. Więc sprawne auto zawsze bedzie miało tę samą prędkość przy odpowiadjących mu obrotach silnika na tym samym biegu. Wyjątek - niesprawne slizgające się sprzęgło.

Zmiana średnicy kół jezdnych prowadzi do zmian prędkości ale wskazania licznika bedą takie same jak przed zmianą. Czujnik prędkości auta jest w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

do odpowiedzi widawa dodam, że nawet gdy prędkość brana jest z czujników ABSu to i tak na jedno wychodzi jakby brana była ze skrzyni. Musiałaby być mierzona dodatkowym , kółkiem, gps'em lub jakimś żyrokompasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
Musiałaby być mierzona dodatkowym , kółkiem, gps'em lub jakimś żyrokompasem.

 

A co ma wspólnego żyrokompas z pomiarem prędkości? Chyba chodziło Ci ogólnie o urządzenie żyroskopowe, bo żyrokompas (jak sama nazwa wskazuje) jest dedykowany wyłącznie do celów nawigacyjnych (wskazywania kursu geograficznego) wykorzystując w tym celu właściwości żyroskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba.boss

podlacze sie pod temat:

 

mam pytanko co do kolek mam teraz 16 Zall - czy bedzie mi teras moja primerka zawyzac czy zanizac predlosc pokazywana na liczniku bo orginalnie byly 14 Zoll - czy to niema wplywu :?:

 

pzd Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...