Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile przy 3000obr


Gość grafit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

cali. Przecież liczy sie średnica zewnętrzna całego koła, możesz mieć jaki chcesz fele ważne żeby fela + wysokość opony były takie jak w oryginale. Nie przykładałeś kół nowych do starych w celu porównania? poza tym na oryginalnych licznik trochę zawyża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba.boss
cali. Przecież liczy sie średnica zewnętrzna całego koła, możesz mieć jaki chcesz fele ważne żeby fela + wysokość opony były takie jak w oryginale. Nie przykładałeś kół nowych do starych w celu porównania? poza tym na oryginalnych licznik trochę zawyża

 

 

nie niestety nie przykladalem 14 calowych z oponami 65 do 16 cali na 50 wysokie

bede musial porownac bo te 14 to zimowki i mam je w piwnicy

 

dzieki

 

pzd Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

oprócz średnicy i profilu (czyli wysokości zależnej od szerokości) musisz podać tez szerokość, zaraz się to przeliczy

aha masz w opisie że 205/50 - takie są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W mojej WP11 1.6 jest dokładnie tak przy 3000obr-120km/h bez klimy z klimą będzie jakieś 117km/h

Może się czepiam, ale z tego co wyczytałem wcześniej w tym wątku wynika, że powinieneś mieć stałą prędkość przy 3k rpm niezależnie od tego czy jedziesz z klimą czy bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe zapotrzebowanie na prąd --> większa prędkaść obrotowa, przy klimie to widać najwyraźniej.

Ciekawa uwaga. Mi wydaje sie, że kolega nie sprawdzał przy załączonej klimie. To, że po odpaleniu klimy na postoju obroty się dzwigają zapewne winika ze zbyt małych prędkości obr. biegu jałowego na zasilenie takiego prądożercy. Przy 3000 tysiącach nie bedzie potrzebne dodatkowe dziwiganie obrotów.

Powstaje jednak pytanie czy kiepski alternator nie ma wpływu na tę prędkość? Czy elektronika nie będzie zwiększać obrotów jak będzie mało prądu na iskrę itd? Według mnie nic takiego nie powinno zakłucić stosunku prędkość/obroty. Jest to sztywne połączenie silnik-sprzęgło-skrzynia-półośki-koła-podłoże i tylko te elementy mogą nam namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chuck Norris

ludzie przecież załączając jakiś bieg w skrzyni biegów BLOKUJECIE silnik ze skrzynią biegów, czyli prędkość wskazywana przez prędkościomierz (nie rzeczywista lecz predkość wskazana) nie może ulegać zmianie w różnych warunkach przy zachowaniu stałej prędkości obrotowej silnika na danym biegu.

Dziwne że wogóle jest na ten temat dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze to co zauważyłem u siebie jeżeli ktoś twierdzi inaczej to ok. Możemy dyskutować dalej. Dla udokumentowania swojej wypowiedzi postaram sie zrobić w weekend zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze to co zauważyłem u siebie jeżeli ktoś twierdzi inaczej to ok. Możemy dyskutować dalej. Dla udokumentowania swojej wypowiedzi postaram sie zrobić w weekend zdjęcia.

 

Nie ma bolca - fizyki nie oszukasz. Po prostu obroty spadają Ci tak nieznacznie, że możesz nie zauważyć różnicy na obrotomierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

wielkośc ogumienia nie ma tu nic do rzeczy. Prędkościomierz wskazuje prędkość na podstawie obrotów wałka w skrzyni biegów który jest po zapięciu biegu zblokowany z silnikiem. Przy różnicy w wysokości ogumienia zmieni sie predkośc rzeczywista ale nie faktyczna względem wskazania obrotomierza.

Jedymym wytłumaczeniem róznych obrotów przy tej samej predkości na danym biegu jest poślizg sprzęgła lub przekłamanie wskazań samego zespłu obrotomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki prosta sprawa - poprsotu przeklamuje obrotomierz, prędkość za karzdym razem jest ta sama.

Powiem wam żeby prędkościomierz działał to mozna nawet i silnik wyciągnąc bo po co on nam ?

Trzeba by tylko skrzynie podweisić i wziąśćparu rowerzystów żeby rozpęrzili Primerę do tej setki ale musieli by za jakimś tirem jechać bo spore opory powietrza są przy tej prędkości... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

gps po prostu wskazuje faktyczną prędkość z najmniejszym błędem, a nie wynikającą z przeliczenia dla założonych warunków technicznych samochodu. To tak jak z wagą domową, wskazuje masę prawidłowo dopóki jest zachowana ziemska grawitacja. W przypadku zmiany wartości grawitacji waga stosując dalej taki sam przelicznik pokaże sfałszowaną masę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do średnicy kół - polecam programik "tyre-o-saurus" wylicza m.in. średnicę koła, wielkość opon na inny rozmiar felg i pokazuje procentowo przekłamanie prędkościomierza na nowych kołach.

Pobierałem go kiedyś stąd: Cinquecento On-line

 

A jak kiedyś urwałem półoś, to faktycznie jak gazowałem, to prędkościomierz się podnosił (samochód oczywiście nie jechał) - tym sposobem przekonałem się na własnej skórze, że jest podłączony do skrzyni :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja powroce do pytania zawartego w pierwszym poscie:

IV bieg - 3 tys obr/min = ok 90km/h

 

A możesz podać na 5 bo jestem ciekaw w GT :roll:

 

Moja prima 1.6 3tys 117km/h

Byłe sunny 1.4 3tys. 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja powroce do pytania zawartego w pierwszym poscie:

IV bieg - 3 tys obr/min = ok 90km/h

 

A możesz podać na 5 bo jestem ciekaw w GT :roll:

 

Moja prima 1.6 3tys 117km/h

Byłe sunny 1.4 3tys. 100km/h

 

Niestety nie moge podac jaka predkosc uzyskuje na 5 bo moja GT wlasnie pozbyla sie tego biegu (mimo ze to przeciez nie cialo obce) - o czym pisze w innym watku. Jak tylko odzyskam ten bieg to napewno napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...