Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 100 NX'a ...tu ocena, komentarz, opinie


Gość Mrozu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do słabego odpalania tylko na mrozie główną przyczyną jest gówniane paliwo, tak było u mnie, po spuszczeniu całego paliwa ze zbiornika okazało się, że na 15 litrów, które były w baku 1,5 litra na dnie to rozrobiona woda z alkoholem i różnymi syfami, filtr paliwa oczywiście do wymiany, po następnym tankowaniu jeszcze jedno spuszczenie i udało się spuścic jeszcze litr wody, czuc juz zdecydowaną różnicę w trakcie jazdy, niestety ale to co nam wlewają do baków woła o pomstę do nieba, dodam, że tankuję głownie na statoil czasem orlenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

GA16DE pali mi okolo 15l/100km

nie wiem ile wczesniej palil bo wczesniej chodizl na gazie a na benzynie mial problemy

na benzynie jezdze od niedawna bo auto naprawil elektryk

powymienial troche kabli i w tym zrobil nowa wtyczke od sondy lambda bo stara byla watpliwej jakosci

 

przypuszczam ze pewenie kable zamienil gdyz z tego co widzialem uczyl isie tam mlodzi i mogli sie pomyli (luzdzka rzecz)

 

jak myslicie. to to czy mzoe cos jeszcze?

 

aha i auto nie ma tych 102 KM a silnik ma okolo 160tys

myslale mze moze pompa nie wyrabia ale jak zobaczylem ile spalil to chyba jednak wyrabia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś a la osłony/wkładki/przesłony na reflektory przednie... :?: Chodzi mi o to żeby wyeliminować wnękę, w której schowane są oczka nyski... Widziałem po face liftingu takie przezroczyste cudeńko, które nadało zupełnie innego, niepowtarzalnego wyglądu seryjnych lampek jak i całego przodu setki...

 

Z góry dzięx i proszę o jakieś podpowiedzi skąd to można zddobyć, ewentualnie jak zrobić etc...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie te wklesle oczka nadaja setce jej niepowtarzalnego wygladu. maskujac je czyms zabijasz jej oryginalnosc i urok. wiem, ze to w niczym ci nie pomoze ale trzeba sie bylo nad tym zastanowic zanim ja kupiles :)

 

ale zeby nie bylo zupelnie nie na temat to dodam, ze takie szklane/plastikowe zaslepki musisz sobie sam wystrugac. pozadnie wymierzyc a pozniej plexi i cos do ciecia w dlon i jazda. nic mi nie wiadomo, zeby jakas firma robila takowe. kilka takich okazow widzialem i stwierdzam, ze nie wyglada to super... brakowalo im tego wkleslego spojrzenia :)

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mnie się to właśnie nie podoba... Wszystko jest cacy, ale przód nie bardzo mi podchodzi... No i zderzak z serii jest również nie do przyjęcia - przedni oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

a moze akurat ja jestem inny

wlasciwie na zywo tej dokladki nei widzialem

ale z tego co widze na fotkach

to wole moj zderzaczek bez dokladki

bardzo mi sie podoba jego ksztalt :P

 

gusta i gusciki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie mogę znaleźć foty z tą nakładką... Po prostu aż mi serducho mocniej zabiło jak to zobaczyłem... No i zderzaczek był lekko zmodyfikowany co dało piorunujący efekt. Postaram się zapodać to foto aby każdy miał pogląd na to o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się nie spasowała, ale to drobiazg...

Poza tym szkoda, że jest tak wciśnięta daleko pod zderzak... Ale to także nie przeszkadza. Teraz jedynie ta nakładka na oczka i Nyska jest po prostu śliczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pisalem o moich problemach ze nie ma auto tyle mocy ile powinno

mslalem ze to sonda lambda

 

sonda raczej powinna byc sprawna

przekladalem kable i bez zmiany

wtrski i caly uklad paliwowy przeczyszczony specjalnymi srodkami

swiece nowe choc moga byc osmolone

kopolka palec i aparat zaplonowy nowe

kable malo maja przejechane

 

i auto nie idzie jak powinno

jak wciskam sprzeglo to obroty spadaja do 500

jeszcze neidawno dzial osie to tylko pare razy jak byl zimny

pozniej sie dzialo pare razy tez na cieplym a teraz jak dzisiaj jezdzile mto prawie caly czas..

 

nie jest tak ze na postoju schodza same tak

tylko jak dojezdzajc do swiatel wciskam sprzeglo i silnik schodzi powiedzmy z 4-5tys

 

ale glownie chodzi o brak mocy

to ze sprzeglo sie slizga to swoja droga ale mocy i tak ma mniej niz powinien

 

jakies podpowiedzi?

 

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 20:46 ]

aha zawory mam do ustawienia ale czy spadek mocy bylby przez to?

jak otworze maske to klekocze jak diesel :/

 

i jeszcze jendo pytanie.

jakiej pojemnosci setka ma zbiornik paliwa?

mialem prawie zero, wlalem 32l i pokazuje ze prawie pelen a z tego co wczensiej slyszale mto niby 55l :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rz" odpowiadaj przez "cytuj", bo teraz Twój post wygląda jakby w ogóle nie wyglądał - czytaj jest wyrwany z kontekstu...

 

Ogólnie z dokładką prezentuje się o niebo lepiej niż bez... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CzarsonLSW
ostatnio pisalem o moich problemach ze nie ma auto tyle mocy ile powinno

mslalem ze to sonda lambda

 

sonda raczej powinna byc sprawna

przekladalem kable i bez zmiany

wtrski i caly uklad paliwowy przeczyszczony specjalnymi srodkami

swiece nowe choc moga byc osmolone

kopolka palec i aparat zaplonowy nowe

kable malo maja przejechane

 

i auto nie idzie jak powinno

jak wciskam sprzeglo to obroty spadaja do 500

jeszcze neidawno dzial osie to tylko pare razy jak byl zimny

pozniej sie dzialo pare razy tez na cieplym a teraz jak dzisiaj jezdzile mto prawie caly czas..

 

nie jest tak ze na postoju schodza same tak

tylko jak dojezdzajc do swiatel wciskam sprzeglo i silnik schodzi powiedzmy z 4-5tys

 

ale glownie chodzi o brak mocy

to ze sprzeglo sie slizga to swoja droga ale mocy i tak ma mniej niz powinien

 

jakies podpowiedzi?

 

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 20:46 ]

aha zawory mam do ustawienia ale czy spadek mocy bylby przez to?

jak otworze maske to klekocze jak diesel :/

 

i jeszcze jendo pytanie.

jakiej pojemnosci setka ma zbiornik paliwa?

mialem prawie zero, wlalem 32l i pokazuje ze prawie pelen a z tego co wczensiej slyszale mto niby 55l :?:

 

 

Nie wiem czy Ci pomoge no ale.

 

miałem podbny problem ze auto sie dusiło i obroty spadały do 500 musiałem niezle mu dac w deche dopiero sie jakby uregulował.

 

byłem w Serwisie nissana i tam gosciu spojzałi odrazu wiedzial.

to ze pompa paliwa do wymiany to wiem. ale wyregulował jakąs 'dysze powietrza czy cos takiego co podaje powietrze, poprostu miałem za duża mieszanke, moja nysa jest na wtrysku, nie wiem czy sie dobrze wyraziłem i czy to napewno nazywa sie dysza. nie zwrociłem uwagi tak szybko to zrobił a potem nie był jakis rozmowny:/ ale cos tam odburkną:P i krecił w okolicy filtra powietrza bodajze po stronie pasazera.

 

tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

a taka regulacja wg mnie jest bez sensu, bo jeżeli jest jakaś awaria to ją trzeba znaleźć, a nie podkręcać obroty i udawać że wszystko gra. jaki zbiornik ma setka? wyjezdziles kiedys wache do konca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te wolne obroty sa takei dziwne

bo ogolnie jak stoi to trzyma te 800

ale jak zjezdza z obrotow to zjezdza do 500 i po chwili wraca a jak nie wraca to nadepne gaz i puszcze a obroty sie stabilizuja na 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CzarsonLSW

mozliwe ze on wyregulował tą dysze.

pokazywał mi na takim elektronicznym urzadzeniu ze ma sie utrzymywac w granicach bodajze 20% a miałem ustawione na 70-80% zmniejszył to i silnik odzył trzyma na zimnym silniku jakies 1000. a potem 800-900 to zalezy. nie gasnie chodzi jak ma chodzic. pracuje rowno.

 

Spoko ja tylko powiedziałem cos co wiem z własnego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro
jakiej pojemnosci setka ma zbiornik paliwa?

mialem prawie zero, wlalem 32l i pokazuje ze prawie pelen a z tego co wczensiej slyszale mto niby 55l :?:

 

Prawie :027:

 

Powinien mieć min. 50 litrów wg podań ludowych. A patrząc na wskaznik to nie jest tak dokładnie bo mi się zdarzyło nalać z 15 a pokazywało połowę prawie

 

póki gazownia działa zbiornik wozi tylko tyle co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...