Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

egr


Gość jacekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dodano: Nie 28 Paź, 2007 20:31 ]

i co masz jakas roznice w jezdzie ???

 

Lepiej sie zbiera w dolnym zakresie obrotów i nie ma szarpnięcia przy przyspieszaniu które czułem najbardziej na 2 lub 3 biegu przy depnięciu pedału gazu. Kiedyś myślałem, że to druga dysza w gaźniku się załącza ale teraz widzę, że to EGR się wyłączał :)

I zastanawiam się czy to możliwe, abym czuł jakiś dodatkowy zapach w kabinie po zaślepienie EGR-a, coś jakby spaliny? Ale chyba jestem przewrażliwiony :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten zapach najbardziej pod maska w kabinie troche ale juz sie przyzwyczailem :D

 

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2007 17:26 ]

masz zagazowany samochod ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten zapach najbardziej pod maska w kabinie troche ale juz sie przyzwyczailem :D

 

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2007 17:26 ]

masz zagazowany samochod ???

Nie tylko benzyna, czyli co ten zapach spowodowany wyłączeniem EGR-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
i jak chłopaki idzie wywalanie egru ? :P

 

trochę żeś odkopał :P

 

a odłączenie EGR to dosłownie 2 minuty ,z otwarciem maski.

 

Nie trzeba ściągać obudowy filtra powietrza, wystarczy znaleźć zawór (po prawej stronie filtra powietrza) i odłączyć i zaślepić gumowy przewód np. małą śrubką (jak na zdjęciu powyżej)

 

Ja efektów ubocznych specjalnie nie stwierdziłem. Lepiej odpala i ma stabilniejsze obroty na b. jałowym.

 

A w sunnym zawsze jest mały smrodek jak się porządnie da w palnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spowrotem zalozylem EGR bo nie wiem czemu palil jak smok ;/;/ 15 l lpg na 100 km krotkie trasy ;/;/ po zaslepieniu 10 l lpg na 100 km te same trasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być wredny i prawić morały, ale olewacie środowisko naturalne, później stoimy w korku i wdychamy więcej tego gówna. Pomyslcie moze o swoich dzieciach i wnukach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko
Nie chce być wredny i prawić morały, ale olewacie środowisko naturalne, później stoimy w korku i wdychamy więcej tego gówna. Pomyslcie moze o swoich dzieciach i wnukach

 

Limo popieram !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam zdjąłem wężyk z tego grzybka (zaworu)-zaslepiłem, autko faktycznie lepiej sie zbiera z dołu ale to na pewno jest całkowite odłączenie EGR, tzn ze spaliny nie wracja juz do kolektora ssącego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIV to zawór po prawej stronie jak staniesz przed samochodem to przy nadkolu jest taki grzybek z wezykami , ale nie jestem do konca pewny :D na górze strony DorianGrey ma zdjecie

 

[ Dodano: Nie 14 Gru, 2008 11:21 ]

DorianGray :):) sorki za pomyłke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to zdjecie całego EGR ja przy zmianie kolektora zaslepiłem EGR przy kolektorze kręgielitem i na to przykreciłem tego grzyba:) a AIV w silnikach DE to nie przypadkiem taka czarna puszka w koncie przy nadkolu po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...