Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

za ile sekwencja??


Gość gry76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Lubryfikacja zaworów to teoretycznie "schładzanie" gniazd zaworowych w silniku za pomocą specjalnego płynu, którego składu podobno nikt poza producentami nie zna. Jest to olej jakiegoś rodzaju. Co prawda nikt nie udowodnił skuteczności tego chłodzenia, ani samej konieczności posiadania takowego ustrojstwa, ale ja osobiście założyłem i śpie spokojniej. Niestety tylko spokojniej a nie spokojnie, bo w ogóle nie ufam instalacjom gazowym. gaz jest dobry do zapalniczek.

 

s24 to skrot: instalacja BRC sequent 24, czyli zubożona wersja instalacji bardzo drogiej w rzeczywistości (chodzi o zbiecie kosztów).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz jest dobry do zapalniczek.
w sumie auto dziala jak zapalniczka :D tez ma iskre i jak odplaicz to jest łogieeeeeeeeeeen :D hehe ja tez nie ufalem do czasu kiedy cena paliwa na stacji nie wyniosla 4.5 zl xD wtedy zaczalem ufac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Podwyżka akcyz będzie, ale niestety możliwe że równiez na LPG. Bierzecie to pod uwagę?

W końcu oczywiste jest, że skądś trzeba będzie zdobyć pieniądze na dożywotnie 800-złotowe zasiłki dla bezrobotnych.

A przecież nie ma to jak wprowadzić lub podnieść akcyzę na coś co i tak bez względu na cenę będzie się sprzedawało. A biorąc pod uwage ilość nowo montowanych instalacji, może to być dla rządu niezły biznes.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Maras, uwaga godna podziwu. A na pewno wniosła wiele merytorycznej zawartości do tematu... Wykazałeś się inteligencją... Aż mi nieopisany wstyd za moje nieprecyzyjne posty i Kolegów powyżej... Zastanawiam się tylko, czy nie powinniśmy Ci przyznać jakiegoś punktu za pomoc...

 

Problem jest tylko z tym, czy właśnie zrozumiałeś, że sensem/celem w/w wypowiedzi było podkreslenie faktu, że cena paliwa wzrośnie. A to, czy rządową operację skutkującą podwyżką faktycznej ceny benzyny nazwiesz "wzrostem akcyzy" czy "powrotem do poziomu sprzed obniżki" to chyba dla poważnych i inteligentnych ludzi niewielkie ma znaczenie...

 

A poza tym temat dyskusji zdaje się trochę odbiega od tematu...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, czy rządową operację skutkującą podwyżką faktycznej ceny benzyny nazwiesz "wzrostem akcyzy" czy "powrotem do poziomu sprzed obniżki" to chyba dla poważnych i inteligentnych ludzi niewielkie ma znaczenie...

 

No właśnie dla szarego człowieczka może nie ma, ale inteligentna osoba zauważy różnicę :)

Choćby taką, że od początku było zapowiadane że obiżka jest czasowa i prędzej czy później wróci do pierwotnego stanu. I nie należy tego traktować jako niemiłą niespodziankę.

Co innego podwyżka akcyzy na lpg - tu słyszałem argumenty (nie wiem czy prawidziwe), że ma ona na celu zachowanie "odpowiedniej" relacji cen benzyna-lpg :/ Zobaczymy czy to przejdzie. Na wiosne mówiło się o podwyżce we wrześniu, póki co jest dobrze...

 

Ale że to nie ma związku z ceną sekwencji, to juz cicho siedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22

Hm. Ja nie wiem czy mam w koncu zakladac...

Mam K12 Mikre 1.4 i w zasadzie to nie w niej duzo miejsca,ale cos by sie znalazlo.

Jezdze nia juz 1,5 roku, i nie zakladalam bo mialam ja sprzedac,ale tak jakos wyszlo , ze zrobilam juz nia 15 tysiecy km.

Terez mysle by zalozyc, bo chyba predko jej nie sprzedam.

Kurcze, ale mam rozkminke!

Po ilu km mi sie to zwroci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile jeździsz. Ja dopiero niedawno zdecydowałem się na instalkę, ale to zycie zmusiło... Przynajmniej raz w tygodniu zaliczam trasę: Kielce-Warszawa.

Jak jeździsz tylko po mieście, i robisz rocznie mniej niż 20tyś to lepiej sobie odpuść. Szkoda zachodu. Z gazem są tylko problemy. Nie znam nikogo uczciwego kto by stwierdził, że ZADNYCH problemów nie było. Zawsze coś wyskoczy. Ja założyłem sekwencję tydzien temu i juz musze się dzisiaj umówić na regulację :( bo coś nie gra...

Z tego co widzę, to przez 1,5 roku zrobiłaś 15tyś. Bez sensu niszczyć silnik gazem przy takich przelotach. Oszczędności będą niskie, bo spalanie benzyny w Twoim samochodziku jest przeciez minimalne.

A z tym zwracaniem się wartości gazu, to trzeba wziąć pod uwagę, że przy sekwencji ((a tylko taka instalka do Ciebie) i tak się stosunkowo dużo jeździ na benzynce. Zwłaszcza jak tylko w mieście się poruszasz, sporadycznie na trasie.

Ale wybór należy do Ciebie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...