Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ dolotowy do Almery GTI z 1998 - na co zwrocic uwage?


Gość SarS87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zasadzam sie na uklad dolotowy do mojej almerki GTI z 1998(silnik SR20DEH)..i chcialem zapytac na co szczegolnie zwrocic uwage? Jestem laikiem i chcialem sie najpierw dowiedziec wszystkigo zeby niespi******* czegos;) na jakiej zasadzie dobrac srednice rurek, jaki filtr stozkowy najlepiej zastosowac(moze ktos ma cos godnego polecenia), na jakiej zasadzie dobrac dlugosc rur(czy chodzi o to zeby uklad byl jak najkrotszy?)..z gory dziekuje za wyjasnienia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale cztalem juz to wszystko, ale jest to strasznie chaotyczne(i niby wydaje mi sie ze juz mam pojecie jak to zrobic i wiem o co chodzi, ale..) i liczylem ze moze ktos(chyba myslalem tu glownie o coobciu:D ) bedzie mi to mogl w miare dokladnie tu opisac, bo jak juz mowilem jestem TOTALNY LAIK jesli chodzi o silniki i przez to ze cos zle zrozumialem moglbym tylko zepsuc autko;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą i zarazem skuteczną metodą na poprawę seryjnego dolotu to zdemontowanie tłumika szmerów wraz z puszką, która mieści się w nadkolu i zastąpienie tego rurą kominkową aluminiową o średnicy 80mm.

Rura będzie szła od seryjnej puszki do powstałej dziury w nadkolu, którą będziesz musiał powiększyć.

 

Raz, że pozbędziesz się zwężki a dwa że będziesz zasysać zimne powietrze.

 

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm...zdecydowalem sie na wywalenie calego seryjnego dolotu i zmiane filtra, bo chce to zrobic raz a dobrze a nie bawic sie w polsrodki..czy trzeba bedzie przy tym sie jakas elektronika bawic(czy sa gdzies tam jakies urzadzadzonka pomarowe ktore tzreba zdemontowac albo jakies inne elektroniczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz za seryjną puszka filtra masz przepływomierz powietrza, będziesz musiał dorobić adapter żeby właśnie do przepływki zamontować stozek, żadnych czujników do samej przepustnicy nie ma jest tylko przewód powietrzny od zaworu acc (będziesz muisął w nowym dolocie dorobić do tego podłączenie), przewód od odmy trzeba odłączyć i na odme zrobić jakąś pusczeczke lub załozyć mały filterek dostępny w każdym sklepie

ważne żeby dolot był jak najprostszy, samą rure najlepiej jak zrobisz z kwasówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby dolot był jak najprostszy, samą rure najlepiej jak zrobisz z kwasówki

raczej z aluminium

może być i z aluminium ale z kwasa ładniej wygląda i na pewno nie będą się pojawiać plamy tak jak na aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie i mozna przerobic..ale cierpie na brak narzedzi typu

- szlifierka kątowa

- szlifierka stojąca

no srubokrety akurat posiadam :lol:

takze w momi wypadku raczej to bedzie kupione :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sszlifirki spokojnie morzesz zastąpić brzeszczotem i pilnikiem - troche zabawy, fantazji i załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze w momi wypadku raczej to bedzie kupione Twisted Evil

 

nie pisz takich herezji :shock:

tu musisz robić wszystko sam :lol:

jak cos kupisz i masz moc to juz po tobie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRE weź spadaj - sam nie robisz jedynie pierdzisz w stołek i dogryzasz innym.

 

Chciałem jedynie zachęcić chłopaka żeby spróbował zrobić coś sam przy swoim aucie - nie dość, że jest to frajda wykonać coś samemu, to jeszcze oszczędzisz kasę, czas i do tego będziesz mieć coś oryginalnego i lepiej funkcjonującego niż gotowe-kupione tzn. uniwersalne.

 

Niestety nie zawsze "Jakoś" można kupić... Czasem warto postarać się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRE weś spadaj - sam nie robiż, jedynie pierdzisz w stołek a ja to wacham ze smakiem.

 

sam spadaj fałszywcu, i 2licowcu.Mam świadków jak uturbialismy z samim jego nyske :D

banany(kubus, sami i ja) uturbiały :shock:

 

Chciałem jedynie zachęcić chłopaka żeby spróbował zrobić coś sam przy swoim aucie - nie dość, że jest to frajda wykonać coś samemu, to jeszcze oszczędzisz kasę, czas i do tego będziesz mieć coś oryginalnego i lepiej funkcjonującego niż gotowe-kupione tzn. uniwersalne.

to fajnie kupciu ze chciałes

chłopak ma dobra koncepcje

KOSA: MOżNA i z samco zrobić dolot, tez bedzie ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam spadaj fałszywcu, i 2licowcu.Mam świadków jak uturbialismy z samim jego nyske

banany(kubus, sami i ja) uturbiały

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

kupciu

Czepliwy agresorze - kolejny raz mnie tak przezywasz, jeśli jeszcze raz to się powtórzy to dostaniesz kolejne ostrzerzenie - oczywiście ze stosownym uzasadnieniem i podsumowaniem za całokształt twojego "pomagania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepliwy agresorze - kolejny raz mnie tak przezywasz, jeśli jeszcze raz to się powtórzy to dostaniesz kolejne ostrzerzenie - oczywiście ze stosownym uzasadnieniem i podsumowaniem za całokształt twojego "pomagania"

 

BO JESTEś KUPCIO, A NIE? NIE STRASZ MNIE TU, MASZ POWóD DAć OSTRZEZENIE TO DAJ, DLA CIEBIE JEST TO JEDYNE MIEJSCE ABY ZAISTNIEC I POKAZAC SWOJą WłADZE .....W INTERNECIE

ostrzerzenie

 

SłOWNIK SIE KłANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym cos sam zrobil, ale teraz wyjezdzam i nie bede mial keidy, pozatym kaski mi brak poki co, ale do roboty jade, takze po powrocie(za miesiac) zaczynam dzialac ostro;) a co do kupowania i robienia samemu..to jeszcze sie obaczy;) wszystko zalezy od kasy i humoru:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

ten gosc z SR20 w avatarze ma to na pewno w d*pie , jak bedzie cos chcial napisac to bedzie uzywal mojego loginu jak bedzie trzeba , co niektorzy tutaj mieli chyba ciezkie dziecinstwo , czesto zazdroscili innym nowych klockow lego albo innych zabawek . . . i daja tego swiadectwo na kazdym kroku . Szkoda ze to nie jest odbierane jako prowokacja w strone Gre , bo jak czytam uzasadnienia `ostrzezen` Lukasza to wszystkie dostal za `prowokacje` albo wywlekanie `brudow` ktore de facto nie byly wymyslem jego wyobrazni tylko obiektywna ocena wydarzen . Jak jeszcze raz przeczytam o `walizkach kasy` to sie pozygam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, napisze ze swojego:D

 

 

ten z sr20 w avatarze juz nie pojezdzi Laughing

po tobie zawsze ! i to z wielką przyjemnością

:lol:

 

do tego musisz jeszcze duzo mleka z cycka wyssac. przyjacielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...