Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Co z ciśnieniem oleju?


Gość Jarekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Primerę P10 2.0 85 kW 1992 i przy pierwszym uruchomieniu silnika rano ciśnienie oleju gaśnie dopiero po 5, 10 sekundach!!! (im zimniej tym gorzej i głośniej). Później silnik pracuje bez zarzutu, równo i bez podejrzanych odgłosów. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Podobnie zaczęło się dziać u mnie po wymianie oleju w silniku, a co zatym i filtra. (! ) Pojechałem do serwisu Nissana, rozmawiałem z fachowcami i powiedzieli mi, że to właśnie napinacz (!). Że nie ma sensu tego naprawić ze względu na koszty. Powiedzieli też, że oprócz hałasu przy uruchamianiu to nic złego sie nei dzieje i można spokojnie jeździc. Podejżewam, że wpływ na cisnienie ma i filtr oleju (kiepski) i napinacz łańcuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt napinacza lancucha jest ogromny ! ! !

O ile dobrze pamietam to w japan cars skurwiele chcieli za niego aż 169zł ale jak ktoś ma 40% znizki to zawsze trszke taniej :wink:

 

Ps. Przypomne o tym po raz setny do Nissana leje sie tylko Syntettczny olej a nie, gestenijace gowniane mineraly i polsyntetyki...

 

Na zime polecam 0w40 a silnik przy odpalniu przez jakieś 0,2 sekundy podzwoni zaworami bo sie musza napompowac popychacze hudrauliczne.

 

Ps. Jak chcerz to CI nieco przerobie napinacz lancucha zeby mocniej go naciagał :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzczy!

 

To banalna konstrukcja na sprerzynie!

Sprerzyna naciaga lancuch a zapadka ktora jest go blokuje zeby sie nei cofnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadynm wypadku ! ! !

 

Jest zimno a pewno jezdzisz na najgorszym mozliwym oleju dla Silnika nissna czyli mineralnym badziewiu ktory sie nadaje tylko do traktora, maluchów i duzych fiatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nadal upieram ze to wina kiepskiego filtra oleju....

1. kiepski filtr nie ma zaworu zwrotnego lub jest on tandetny

2. czujnik oleju znajduje sie niedaleko filtra

3. olej wyplywa podczas postoju z filtra

4. zanim filtr napelni sie olejem trwa kilka sekund

5. zanim filtr napelni sie olejem nie ma cisnienia

6. ZMIEN FILTR A ZOBACZYSZ

7. zmien na jakis markowy np. Bosch, Mann itp.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe....... :?

ja u siebie teraz mam zalozony jakis badziewny filtr oleju JC i kontrolka cisnienia gasnie po 2 sek. dodam ze wczesniej uzywalem tylko markowych filtrów i kontrolka gasla NATYCHMIAST tzn. po 0,00001 sek

to chyba o czyms swiadczy.....

pozatym naleze równiez do AC i naprawde uwierz mi - wiem co pisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC moze jest japonski tak jak "Biedronka" to Polski sklep :wink: kup filtr Boscha chocby nawet Made in RPA a problem kontrolki cisnienia oleju przestanie istniec... :D tak na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też mam problem z czujnikiem oleju. Zapaliła mi się kontrolka więc sprawdziłem poziom oleju i rzeczywiście było mało. Dolałem i było OK. Ostatnio znowu się zapala (czasem nie gaśnie po zapaleniu silnika, a kilka razy zapaliła się w czasie jazdy.) Ponowne uruchomienie silnika czasem pomaga a czasem nie. Chyba też przy zapalaniu zdarza się, że nie gaśnie od razu tylko "wygasa" powoli. Olej jest na maxa. Przebieg 116tyś km (wiem, że uszczelkę pod głowicą by się zdało wymienić i rozrząd.) Olej też niedługo będę wymieniać - wszystko przy 120 tysiącach planuję zrobić. Przejmować się tą kontrolką czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...