Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Czym grozi jazda z wyskakujacym 5 biegiem ?


Gość 28Darek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszla wiekopomna chwila aby zabrac sie za klasyczna usterke P10 - wyskakujacy 5 bieg. Kiedys zdarzalo sie to rzadko ostatnio coraz czesciej lub prawie zawsze (bez wzgledu na aktualna predkosc). Co moze sie stac jezeli nadal bede jezdzil na 5 biegu (bo jazda na samej czworce przez kilkaset km to koszmar) przytrzymujac go na sile tak aby nie wyskakiwal ? Czy postepujac w ten sposob moge uszkodzic nieodwracalnie skrzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak kwestia była już poruszana na forum - poszukaj warsztatu w siedlcach, gdzie chłopaki robili wyskakujące 5 i są zadowoleni. Gość robi skrzynie i daje gwarancje.

Sam nie korzytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisalem ten post zapoznalem sie ze wszystkimi wypowiedziami o wyskakujacym 5 biegu ktore znalazlem na forum. Wiem ze jedynym slusznym rozwiazaniem jest warsztat w siedlcach ( do wyboru kilka opcji - zakup samych czesci, wizyta osobiscie z primerka, wyslanie skrzyni poczta) ale tez chcialbym dowiedziec sie jak dlugo mozna jezdzic z tak uszkodzona skrzynia i co moze sie stac gdy bede jezdzil w opisany wczesniej sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdziłem długo na przytrzymywanym piątym biegu az juz nie dało sie trzymac cały czas wyskakiwała i nic sie nie stało tylko coraz zazgrzytało w skrzyni pozniej jezdziłem na 4 biegu nie dało sie inaczej, wreszcie pojechałem do siedlec(mam niedaleko) w dwie godzinki sie uwineli juz rok jezdze i jest wsio oki

polecam naprawic bo tak naprawde to szkoda skrzyni mi sie nic nie stało ale moze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28Darek jak bedziesz tak jexdzil to naprawa pozniej moze byc drozsza, zwlaszcza ze trzeba bedzie czesci kupowac. A teraz sie moze okazac, ze ten wariot od piątego biegu mozna obrócić i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. za naprawe zapłaciłem 550zł dlatego 50 jeszcze bo zmienił mi rowniez synchronizator na2 biegu. dał gwarancje na rok i pytałem sie czy wytrzyma wiecej powiedział ze bez problemu

ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pantomimasz

Nie wiedzialem, czy zalozyc do tego nowy watek...

Ja czuje w moim samochodzie, ze jak dodaje gaz, to drazek cofa mi sie o jakies 2 cm. Nie wyskakuje, ale czy to moga byc poczatki wyskakiwania 5 biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem, czy zalozyc do tego nowy watek...

Ja czuje w moim samochodzie, ze jak dodaje gaz, to drazek cofa mi sie o jakies 2 cm. Nie wyskakuje, ale czy to moga byc poczatki wyskakiwania 5 biegu?

 

 

Mi się bardziej wydaje że to początek końca poduszek które trzymają silnik i skrzynię biegów. jeśli się mylę to mnie poprawcie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście już z tą 5 śmigam ponad rok. W trasie 4max to jest dopiero spalanie, staram się bujać do 120.Co do Siedlec wybieram się osobiście swoim nx

Po 1. wyjąć skrzynke, trzeba dać mechanikowi (koszty) wysyłka (koszty) , a czy ten mój mechanik to sam poskłada :?:

Po 2. wolę żeby sami lookneli na skrzynke może jest coś jeszcze do wymiany (sprzęgło, synchronizatory i poduszki są do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Mariusz Szwałkiewicz

Witam. Jazda z wyskakującą piątką grozi tylko jednym- nadwyrężeniem łokcia i nadgarstka :) .Przesuwka i synchronizator kół zębatych pracuje tylko w momencie zazębiania - później przesuwka zazębiona i pracują zęby a nie synchronizator. Reasumując: ból łokcia tak- przyśpieszone zużycie - bez przesady. Ale jakby nie patrzeć lepiej jest tą 5 zrobić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywał się ktoś z was o ceny samych częsci do skrzyni?

 

Same koło V biegu, nowe, tu zamienników nie ma - 1000-1400 PLN. A jeszcze jakieś widełki, synchronizator itp. Także w ASO z robotą może wyjść i 3000 PLN. Dlatego prosperują szroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem ASO i nie taka bieda

Synchronizator niecałe 300, zębatka 800, łożyska 2x120, 2x180.

Nie mogłem sie dogadac ile za przesuwke.

Ciekawe co koles z siedlec wysyła za czesci, czy nowe czy recycling i które?

Zebatki chyba sie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co koles z siedlec wysyła za czesci, czy nowe czy recycling i które?

Może naprawia koła. Mając odpowiedni sprzęt i materiał, takie koło można wykonać od podstaw. Przy większych obrotach to jest opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co moze sie stac jezeli nadal bede jezdzil na 5 biegu (bo jazda na samej czworce przez kilkaset km to koszmar) przytrzymujac go na sile tak aby nie wyskakiwal ? Czy postepujac w ten sposob moge uszkodzic nieodwracalnie skrzynie ?

 

witam

...co do wyskakującej piąteczki to przyprowadziłem sobie z Holandi P10 dwa lata temu z takową usterką, ok 18h męczarni ale jakoś się wróciło. Co do skrzyni to nie stwierdzam żeby jej się coś porobiło od tego tyle że rąsia troche bolała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie jestem juz po naprawie wyskakujacej piatki i przy okazji dowiedzialem sie kilku ciekawych rzeczy zwiazanych z tematem. Mianowicie czesci zakupione w warsztacie w siedlcach nie sa nowe ( zakupilem tam wszystkie elementy potrzebne do wymiany i byly uzywane nawet z widocznymi opilkami i zuzytym smarem/olejem) jednak po ich zalozeniu wszystko jest w jak najlepszym porzadku , wiec mam mieszane uczucia. Okazalo sie rowniez ze jedna ze zuzywajacych sie czesci - chyba kolo zebate - mozna obrocic co rowniez moze (ale nie musi) przyniesc zamierzony efekt (czyt. brak zeskakujacej piatki). Po wymianie przejechalem ok 4000 km i zadnych problemow piatka wchodzi ciasno i utrzymuje swoja pozycje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie, ta piatka jest za wąska i sie wyciera, tak mi mówił ten gośc, ja tam byłem 2 razy... korzystałem tez z gwarancji ... full profi

aha, uzywa on czesci z odzysku

 

Rozumiem, że wymieniał Ci zebatke. Masz stara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dokłądnie, ta piatka jest za wąska i sie wyciera, tak mi mówił ten gośc, ja tam byłem 2 razy... korzystałem tez z gwarancji ... full profi

aha, uzywa on czesci z odzysku

 

Rozumiem, że wymieniał Ci zebatke. Masz stara?

Ja mam stara i tak sie zastanawiam czy czasami nie wystarczyloby ja obrocic tak aby zazebiala sie druga strona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie ostatnio zaczeło zdarzać - przy szybkim przyśpieszaniu że bieg mi nie chce wskoczyc, problem jest z każdym od2do5 musze szybko wcisnąć jeszcze raz pedał w podłoge i wtedy wchodzi bez problemu nie zdarza sie to często ale sie zdarza. Może to wina sprzęgła czy docisku?? Miał ktoś coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...