Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie będzie już PRIMERY


Gość XGrzesX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem zamowić nową Primerę i przy okazji dowiedziałem się w salonie, że Primera będzie produkowana tylko do końca roku 2006 i potem już nie będzie Primery. Trochę mnie to zniechęciło i na razie nie zamówiłem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie nowy model. Nissan bez auta tej klasy - nie wierzę. Chyba że i nazwę zmienią. Po mariażu z Renault różne rzeczy sa możliwe

 

Bedzię inny model, Pan z salonu nawet znał jego nazwę. (Niestety wyleciała mi z głowy).

 

Zastanawiam się tylko jaki to może mieć wpływ na nowego nabywcę auta bo przyznam szczerze, że już byłem zdecydowany i teraz się wacham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu odchodza od nazwy

 

Bo do tej pory Primera kojarzyła sie z solidnoscia i jakością, choć ta ttez ostatnio spadała po równi pochyłej i szkoda bedzie tak dalej psuć tej nazwy japońcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu odchodza od nazwy

 

Bo do tej pory Primera kojarzyła sie z solidnoscia i jakością, choć ta ttez ostatnio spadała po równi pochyłej i szkoda bedzie tak dalej psuć tej nazwy japońcom

To jest chyba jedyne rozsądne wytłumaczenie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primera była jest i będzie

Ja przypuszczam, ze jednak Primery nowej już nie bedzie. Wprowadzenie następcy P12 o podobnej jakości czy stylistyce byłoby niepłacalne. Prawda jest taka, ze P12 nie był zbyt udanym modelem i nawet dobrze sie nie sprzedawał (skoro pod koniec 2005 roku były jeszcze modele z 2004r.!)

Żeby wprowadzić na rynek nowy model Primery, który by dobrze sie sprzedawał, Nissan musiałbym wrócić do swojej dawnej jakości i stworzyć auto "normalne stylistycznie", co wymagałoby długoletnich przygotowań, wątpie żeby Nissan tak do tego podchodził (za duzo tam do powiedzenie mają żabojady).

 

Może być tak jak w przypadku Omegi Opla, zostanie wycfany z produkcji na kilka lat i potem dopiero wejdzie porzadnie przygotowane auto. Omegi nie produkuję się od 2004r. i dopiero w 2007 ma wejść nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ale duża vectra C zastapiła naraz vectre B i omegę B.

Podobnie jak przedtem omega B zastapiła omegę A i senatora B.

 

chyba nissanowi nie zalezy na zlikwidowaniu większych modeli, zwłaszcza że na Europę nie ma juz maximy. Następca primery p12 pewnie będzie co najmniej takiej wielkości jak p12, czyli zastapi p12 i maximę, podobnie jak to było z toyotą avensis 2 która zastapiła na Europę avensis 1 i camry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że czas primery już się skończył - niestety.

Nissan mając za partnera Renault będzie teraz budował dziwne, brzydkie, nadmuchane samochody typu "all in one" bez charakteru i chyba nic na to nie poradzimy.

Ciekawe jak długo utrzyma się 350...

Obecny trend w motoryzacji nie bardzo mi sie podoba, chociaz jest parę modeli które jeszcze pozwalają uwierzyć w to, że era samochodów z charakterem jeszcze nie minęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale duża vectra C zastapiła naraz vectre B i omegę B.

Podobnie jak przedtem omega B zastapiła omegę A i senatora B.

Ale nowa Omega ma być w 2007 roku.

OMEGA C

 

Wcale bym sie nie zdziwił jakby Nissan wprowadził zamiast Primery coś takiego

Quasqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Czy ktos wie jak mozna przetlumaczyc slowo "Primera" ? O ile dobrze pamietam "Nissan" mozna tlumaczyc jako "Slońce" a "Primera" ?

może z hiszpańskiego: pierwsza

lub pierwszorzędna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

zawsze mogli wziąć coś z palety renault

a jeśli wychodzi nowy model tylko że z inna nazwą to chyba będzie miał jakies nowe silniki lub obecne zostaną zmodernizowane

poza tym w niektórych stanach USA chyba np w Kalifornii normy spalin sa jeszcze bardziej wywindowane niż u nas a nissan sprzedaje tam sporo modeli, więc silniki na tamten rynek są pewnie dość ekologiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem, że do P12 trafi 2.2 dCI (od Renault) z moca 150KM, ponieważ w tej niedawno Laguna dostała mocniejszy 2.2 (chyba coś ok. 170 czy 180KM).

 

Sam fakt, że jak laga dostała mocniejszy silnik to ten słabszy trafi do Primery mówi sam za siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomość bardzo dobra w takim razie, co prawda jeszcze długo nie kupię sobie nowego samochodu a zwłaszcza primery ale...

Jeśli chodzi o wygląd to to coś na zdjęciu jest bardzo brzydkie i przypomina nowego lancera w wersji cywilnej... blee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...