Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony zimowe...?


Gość IvanH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich opon zimowych używacie i czy macie coś szczególnie godnego polecenia. Moja Primera juz siódmy i ostatni sezon jeździ na dość oryginalnych zimówkach Yokohama Guardex 600- nie wiem czy są one jeszcze w sprzedaży, wtedy były oferowane w ASO Nissana. W warunkach zimowych spisują sie bardzo dobrze, niestety gorzej na suchym asfalcie (bardzo wydłuża się przez nie droga hamowania,zdaje sobie sprawe, że to normalne dla opon zimowych, ale tu naprawde nie jest dobrze). Czy możecie polecić coś dobrego w rozmiarze 14".

 

PS Tylko żadnych barumów i innych tego typu wynalazków, chyba, że dokonali przełomowego postępu.

 

A to zdjęcie opon Yokohama. o których pisałem.

 

yoko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Najlepsze pod słońcem są nasze, polskie Kormoranki :!: Szkoda że ich już nie produkują... W swoim poprzednim aucie przebadałem kilka marek, żadne Pirelli, GoodYear'ki czy Michelinki nie umywały się do olsztyńskich Kormoranków ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA MAM ZAUFANIE DO OPON DAYTON I KORMORAN

ALE ZA NAJGORSZE UWARZAM CONTINENTAL I W NISSANIE SIE STARŁY PO 2 SEZONACH A W MERCEDESIE MI ROZERWAŁO NOWĄ OPOPNE I ZNISZCZYLO ALUFELGE OKAZAŁO SIE ZE BLAD KONSTRUKCYJNY W RAMACH GWARANCJI ZWRUCJILI MI PIENIADZE ZA OPONY.

TANIE I DOBRE JAK KTOS MA MAŁO KASY TO DĘBICA ALE ORYGINALNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, ma racje za chwilkę rozpęta się kłótnia.

A jest tak że każdy chwali to co ma, ja naprzykład żadnych polskich opon bym nie kupił.

Są bardzo głośne, do tego mimo tego że potrafią mieć długo bierznik to dostają guzów po bokach, bez względu czy to zimowe czy letnie, z Olsztyna czy Dębicy.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy po trochu macie rację. Ale z drugiej strony każdy rzuci pewną opinię i IvanH, który zadał pytanie będzie miał jakiś obraz jakie marki się nam sprawdziły, a jakich nie polecamy ;)

 

A tak na marginesie nie zgadzam się z opinią że dyskusja na ten temat nie ma sensu bo każdy inaczej ocenia daną oponę. Kapcie mają pewne cechy, jak głośność toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni i wiele innych które są dla danego modelu bezdyskusyjne. Kwestia tylko ich porównania do innych opon. Tutaj rzeczywiście każdy powie co innego bo zazwyczaj porównywał je z innymi oponami.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ziomki

Taa z tymi oponami, tyle opinji ile samochodów. Dla jednego liczy się cisza i komfort dla innego skuteczność w brei lub śniegu. W zasadzie jest jedna zasada lepiej cienka i wysoka niź szeroka i niska. Oczywiście mowa o oponach zimowych. Wąskie opony lepiej wgryzają się w ubity śnieg a wysoki balonik dodaje komfortu przy tarce pokruszonej brei. Takie opony są mniej przyczepne na asfalcie (płyną przy ostrej jeździe) ale w terenie są rewelacyjne. Wiele daje skład gumy która zachowuje miękkość przy nizkich temp. Wszystko zal ile forsy masz do wydania. Ja stawiam na bezpieczeństwo i na dobrych gumach :lol: i układzie hamulcowym nie oszczędzam. Samochód musi dać się zatrzymać! a ponieważ nie muszę jeździć w trudnym terenie więc wybieram środek czyli gabaryty fabryczne i dobre wiodące marki oponiarskie a nasz stomil tylko czasem jak chcę pokazać że jestem w ch..owym nastroju :wink: Pozdrawiam Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, gdybym miała wybrać opony opierając się na tej dyskusji to obawiam się, że nie dałabym rady....każdy ma inne zdanie, wszysto zależy od tego jak się trafi! ;-) a tak na marginesie wolałabym kupić używane Pirellki albo Michelinki niż nowe polskie oponki...jakoś nie mam do nich zaufania, tak już mam! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, gdybym miała wybrać opony opierając się na tej dyskusji to obawiam się, że nie dałabym rady....każdy ma inne zdanie, wszysto zależy od tego jak się trafi! ;-) a tak na marginesie wolałabym kupić używane Pirellki albo Michelinki niż nowe polskie oponki...jakoś nie mam do nich zaufania, tak już mam! ;-)

no niestety ale się nie zgodzę przy oponach zimowych ważny jest wiek ja bym wolał już polskie gumki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do opon zimowych na www.netcar.pl to zobaczycie że opinie producenta każdej gumy są zbliżone.Za to w tym sklepie internetowym ceny są bardzo zachęcające-proponuję sprawdzić.Kupiłem tam felgi stalowe-obsługa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
tylko ten index predkosci T-DO 190 KM/H hmmmmmmmmmmm:] :):):)

 

Yokohama, o której napisałem w pierwszym poście ma indeks Q czyli do 160km/h, a powiem Ci, że nie raz miała okazje jeździć grubo ponad 160, ale już nie ponad 200 i zniosła to bez żadnych problemów. Fakt, czasem trochę spaloną gumą śmierdziało... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli o mnie chodzi, to polecam na zime goodyear UG6 - fajne oponki, ciche i dobrze trzymaja sie sniegu (na lod tylko kolce :D). Polskich nie polecam, bo faktycznie siakies guliki na bokach wyskakuja - mialem kilka takich, ale najgorszy wybor, to qpic oponki bieznikowane - zostaly mi takie w spadq i tak jakos pewnego dnia sie porobilo, ze z boku pekla, szczelina na 5 centow (cale szczescie, ze szybko nie jechalem) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...