Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony zimowe...?


Gość IvanH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MIAŁEM nowe oponki dayton zajefaja ale bylem sobie na giełdzie w niedz i dostałem super KORMORANKI 13 STARY TYP UNIKAT BO JUZ NIE PRODUKUJA OCZYWISCIE zakupiłem moze sa głosne ale maja super przyczepnosc :P 4 sztuki nie uzywane noi od razu kupiłem 14 dwie i 15 4 moze sie kiedys przydadza bo naprawde sa to super oponki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

co do oponek to raczej uzywki odradzam. opony niszcza sie nawet jesli leza nieuzywane. ja niemialem kaski na oponki i w tym roku kupilem nowe debice frigo i nienarzekam. chociaz trzeba przyznac ze na suchej nawierzchni troche je slychac, ale coz...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim nissaniku mam Debica Frigo, w sluzbowym samochodzie dostawczym w Citroenie Berlingo tez posiadam takie opony, pomykam na nich od dwoch sezonow, w poprzednim moim samochodzie tj. w Oplu Asconie (3 sezony) tez takie mialem i jestem z nich bardzo zadowolony :) kazdy ma swoj typ i opinie na temat opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś najtańsze Micheliny M+S i zdecydowanie nie polecam :? Na śniegu są nie do przebicia - to musze przyznać ale na mokrej nawierzchni już jest nie wesoło ... bardzo słaba przyczepność i trzeba naprawde mocno uważać. Mnie to już kosztowało jedną stłuczke choć nie jechałem szybko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

A ja powiem tak.Zeszlej zimy kupilem na przod nowe kormoranki winter, a na tyle mialem jakies inne.Tej zimy na przod zalozylem kormoranki wyzej wymienione a na tyl nie mialem zimowek wiec zalozylem wielosezonowki.Rzucalo mnie na zakretach wiec pojechalem kupic zimowki, a ze nie bylo kasy to uzywane.Kupilem GoodYear Ultra Grip 400 (maja mniejszy bieznik niz kromoranki) ale zalozylem je na przod i powiem szczerze ze sa za***iste.Bardzo je polecam.Dodam ze np najnowsze Goodyear Ultra Grip 6 sa produkowane na europe, a juz ten sam tym ale z dwoma zerami czyli GoodYear Ultra Grip 600 sa produkowane na skandynawie, czyli tam gdzie mrozy i sniegi sa o wiele wieksze i maja te oponki oczywiscie inny sklad gumy.Sa bardzo miekkie i dlatego tak dobrze sie trzymaja na sniegu.Np. Jak mialem w nich 2,1 atmosfery to przy temeraturze 0 stopni myslalem ze mam za malo powietrza a to jednak mi sie tylko wydawalo poniewaz one sa tak miekkie.

Bardzo polecam oponki NOKIAN HAKKAPELLITA. Produkowane oczywiscie na skandynawskie zimy.Ja jak mam wybirac to wole uzywane zagraniczne niz nowe polskie.Oczywiscie kolce w takich skandynawskich trzeba w polsce wyjac.Bardzo polecam ta NOKIANKE

nokian_hkpl4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na GY UG6 kupilem przed sezonem (placilem po 280zl/szt chyba dobra cena :lol: ) , do tej pory to wiecej jezdzilem na nich po dobrych nawierzchniach niz w warunkach typowo zimowych , w ostatnich tygodniach w takich zdarzylo sie czesciej , co do moich wrazen, to na suchym lub mokrym asfalcie jest calkiem w porzadku ale czuc ze jedzie sie na zimowej ( bardzo miekka opona) , na blocie posniegowym nie mialem przykrych niespodzianek( ale fakt ze w takich warunkach jestem zwolennikiem zasady ze zadne opony nie zastapia oleju w glowie i ograniczam predkosc) , na lodzie tak jak kazda ale jezeli jest lekko przysypany sniegiem i opona ma sie w co wgryzc to czuc ze jest opor. Zakopac sie nie mialem okazji , w trakcie parkingowych zabaw z recznym to czuc wyraznie ze ciezko jest zerwac przyczepnosc z tylnich kol( no chyba ze jest odpowiednia warstwa lodu) . Zgadzam sie z opinia o wplywie wieku opon na ich zachowanie na drodze , moj brat doswiadczyl tego na wlasnej skorze kiedy to pare dni temu na 7 letnich frigo zaczal robic mlynki na drodze (jeszcze dokladnie z nim nie rozmawialem o tym wiec nie znam dokladnie okolicznosci ale na pewno nie jechal szybko ani dziwnych numerow na drodze nie robil) , wedlug mnie debica frigo(sam jezdzilem na nich 3 sezony ) sa niezle na gleboki snieg ale na blocie posniegowym czy mokrej nawierzchni juz nie jest rozowo , troche lepiej radza sobie frigo directional ze wzgledu na kierunkowa rzezbe bieznika . Jezdzilem tez rok na barumach (tez nie byly pierwszej swiezosci :? ) i jakos nie mialem do nich zaufania ale moze bardziej ze wzgledu na wysokosc bieznika . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...