Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło w Navarze d4


Gość GrzeH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, nie straszcie. Dziś wiozłem kolejne 2t i na dodatek mam już też 22tys km...

Ale póki co, nie zauważyłem żadnych objawów ślizgania sprzęgła! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażony. Jak przy 25kk siada sprzęgło to co będzie przy 100kk. A po za tym wymienię na nowe. Polatam do 50kk i znowu padnie. Jutro jadę do serwisu. Zobacze co powiedzą. :zly2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

akurat ostatnio w serwisie nissana widziałem nową navare z wymontowaną skrzynia biegów.

Mechanik mówił że to już któraś z kolei ma problemy ze sprzęgłem i że od pewnego czasu fabryka stosuje sprzęgła znoszące wyższe momenty obrotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zegarku 26 tys km i na razie spoko. Ciagnie bez problemu, nawet w bardzo trudnych warunkach bez żadnego smrodu ze sprzęgła.:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konrad J.

Stuknelo 52 000 i navka ma 6 miesiecy. sprzeglo jest o.k. ale zato wymienili mi kolumne kierwnicza. byle bardzo delikatne stuki wyczowalne pod reka przy delikatnych i energicznych ruchach kierownica opodczas jazdy. nic nie bylo slychac tylko czuc pod reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, 52 tys w pół roku :)

Ale wiesz co, u mnie też pojawiły się takie stuki na kierownicy. Wykluczyłem drgania od kół i nawet przekonałem sam siebie że to musiało zawsze tak być, bo nic nie ściąga, jedzie normalnie, kierownica nie drży, ale czasem tak właśnie stuknie sobie.

 

Dobrze że napisałeś, wkrótce przegląd to muszą to zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzegla to jak juz pisalem z pol roku temu ... nie podoba mi sie ze jest hydrauliczne ... moze sie kajscik cylinderke cy cus przyblokowac i spalic latwiutko przerabialem przy fordzie 40k km ... tyle ze wyparli sie z gwarancji ... jak bym byl wowtenczas madrzejszy to zanim zawiozlem do serwisu zrobil bym ekspertyze ...

 

co do kolumny to mi stuka na wybojach drogi gruntowej (w seicento tez takie stuki mialem i twierdzili ze to jest normalne) przejechane mam 7,5 kkm i generalnie oprocz siedzenia pasazera stukajacego po wybojach i tej kierownicy wiekszych anomali brak ... no moze poza trzaskajacymi rurami wydechowymi jak dostanie w kociolek - lubie szybka jazde :-) ...

 

martwi mnie tez rdza na tarczy hamulcowej ale juz byl polmrok i nie do konca bylo widac co to jest ale sie przyjze jak bede mial czas w normalnej porze dnia bo moze byc problemik z silownikiem ...

 

za to cudownie ze ze autko jest wysoko zawieszone ... ostatnio czesto platam sie w okolicach lesnych pozna noca i ze 120 km/h niestety nie ma szans zahamowac jak lis czy zajac wtargnie na droge .. 3 lisy i 2 zajace w 6 dni ... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiś ....,

 

...żebyś jakiegoś łosia nie wziął na maskę , bo wtedy możesz mieć kłopoty ze sprzęgłem. :D

 

Bo teraz ich troche chodzi po drogach. Ostatnio miałem spotkanie z takim osobnikiem koło Lachowic - w kłębie był wyższy niż maska Navary. Strach się bać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiś ....,

 

...żebyś jakiegoś łosia nie wziął na maskę , bo wtedy możesz mieć kłopoty ze sprzęgłem. :D

 

Bo teraz ich troche chodzi po drogach. Ostatnio miałem spotkanie z takim osobnikiem koło Lachowic - w kłębie był wyższy niż maska Navary. Strach się bać ;)

 

tych Lachowic miedzy zywcem a sucha ?? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i sprzęgło padło. Wracam z Katowic i czuje że sprzęgło ślizga sie coraz bardziej. No ale kij do domu jeszcze 250km trzeba jechać. W Częstochowie jazda była masakrą, auto rusza dopiero pod 4 tyś obrotów i setke osiąga po 10000 sekundach. Jade dalej. W łodzi jade prawym pasem i maluchami mnie objeżdżaja 40km/h max. Zdażyłem wyjachać z korków i w Zgierzu kapalica światełka a ja stoje jak baran, ani do przodu ani do tyły. Strukali mnie jak chama co jeździć nie umnie. Wyobraźcie sobie jak sie pcha fure za 150kk na pobocze. Obciach na maksa za samo to powinni wymienić sprzęgło za frytki. Wkurwiony stoje dzwonie do assistance. tel 20 min, co poco dlaczego gdzie etc. zagrzewka na maksa. po 2 godzinach przyjachała laweta i do serwisu. Dzisiaj odebrałem auto sprzęgło chodzi aż w szoku jestem, pedał sprzęgła wchodzi jak w kaczą dupe. Od nowości tak lekko nie chodziło . a no i 2000 PLN poszło sie pier............ Ogólnie wkurwiony na maksa nowa fura 25kk na szafie i takie sceny.

 

Masakra

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie reklamować ślizgające sprzęgło

 

Jeśli masz VIN do ...069417 to masz sporą szansę, jeśli po, to niewielką. Powodzenia.

 

 

Franke a masz samochód z VIN em po tym numerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz VIN do ...069417 to masz sporą szansę

jak rozumiem ze jak mam wvin w okolicach 040000 - 050000 to w przypadku takim jak kolega Franke to bedzie gwarancyjna? skad to wiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to współczucia z tym sprzęgłem. Ale naprawdę nie rozumiem czemu tego nie wymieniają na gwarancji?? Przecież 25kkm to żaden przebieg i chyba nawet blondi świeżo po kursie prawa jazdy nie zdąży spalić sprzęgła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło można spalić podobno w 5 minut. :D W każdym samochodzie. :D

 

Aby oszczędzać sprzęgło w terenie tylko reduktor - po to w końcu jest !!! Dokładnie tak samo jak wyciągamy kogos z rowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W servisie powiedzieli że jak bym miał VIN niższy ( jest jakaś norma nie pamietam już pisze o tym wyżej ) to by mi na gwarancji zrobili. A tak trzeba bulić. Ale różnica jest niesamowita. Od zakupu sprzęgło chodziło twardo. teraz nic nie czuć, wpada jak w kaczą dupe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Nissan Polska albo Nissan Europe-niech coś robią, przecież przy normalnej eksploatacji nie mozna spalić sprzęgła. Tym bardziej że już wcześniej mieli z tym problemy.

 

Dobre marki nawet po okresie gwarancji, częsciowo biorą na siebie koszty naprawy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...