Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Diagnostyka i naprawa rozrządu


kuchar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec polecam wymianę i gory i dolu=2 lancuszki, 2 napinacze i plozy/ploze

 

no właśnie mam problem z doszukaniem się w opisach informacji nt płozy.. czy ktoś może mnie oświecić. chcę wymienić obydwa łańcuchy, 2 napinacze, a czy płozy są też w zest. naprawczych :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Micra nie lubi zbyt niskich obrotów...jak ktoś przesadnie oszczednie jezdzi to łancuch zuzywa sie wczesniej..najlepiej biegi zmieniać tak przy ok 3 tys obr..Czasem wskazane jest posmigac 4-5 :P Micra lubi obroty :) Ja mam 138n tysiecy i na oryginalnym rozrzadzie, mam nadzieje ze do ok 150-160 tys wytrzyma :). Na cieplym silniku jest cisza nic nie dzowni tlyko zaaczyna zcasem pukac podejrzewam ze napinacz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szukam właśnie zestawu rozrządu+dolny napinacz. obdzwoniłem ASO w Wawie i ten zestaw, który kosztował 218 pln kosztuje najtaniej 284pln. dolny napinacz bez zmian. Moje pytanie czy ktoś szukał ostatnio tych części i w jakich cenach udało mu się znaleźć? no i oczywiście gdzie :?: :!:

 

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też brałem się za rozrząd, za części zapłaciłem 369 zł:

 

długi łańcuch - 84 zł

napinacz dł. łań. - 135 zł

krótki łańcuch - 30zł

napinacz kr. łań. - 120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Ostatnio też brałem się za rozrząd, za części zapłaciłem 369 zł:

Widać, że każdy przed Zlotem coś dłubie w maszynce żeby wszystko było idealnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boratka

Pomóżcie proszę. Jestem świeżo upieczoną właścicielką Micry. W sobotę, 50 km od domu samochód mi stanął i już nie ruszył :( Sholowałam do najbliższego warsztatu. Dziś do mnie zadzwonili i powiedzieli że poszedł rozrząd i silnik do wymiany. Wcześniej słyszałam że w Mikrze rozrząd jest bezkolizyjny. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Wcześniej słyszałam że w Mikrze rozrząd jest bezkolizyjny. Czy to prawda?

Nie, to nie prawda.

Po zerwaniu łańcucha (tudzież paska jeżeli masz K10) tłoki spotykają się z zaworami, przez co je niszczą (mogą uledz uszkodzeniu również wałki rozrządu) i często koszt wymiany tych części przekracza koszt zakupu całego sprawnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość PAMONIUSZ

właśnie będąc przejazdem w Płońsku odwiedziłem serwis Nissana i diagnoza była jednoznaczna - rozrząd. Co prawda mechanik powiedział, że żonka może jeszcze pojeździć ok 10k ale już trzeba o tym pomyśleć. Powiedział również , że jeszcze się nie spotkał aby taki łańcuch się zerwał w mikrze natomiast w primerze ze 2 razy miał taki przypadek. Powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem konstrukcję tego łańcucha gdyż mój w rowerze sprawia wrażenie solidniejszego że nie wspomnę o łańcuchu w mojej Mercedes gdzie przebiego do wymiany 500k to nic wielkiego. Przejrzałem rachunki za naprawy micry, które robił poprzedni właściciel i wychodzi, że zestaw naprawczy już był robiony [ 290 zł] przy przebiegu 97k . Teraz jest 129k i juz trzeba naprawiać !? :zly: Wychodzi na to ,że nie jest on trwalszy od pasków rozrządu. Przyznam się, że trochę mnie to zniesmacza. Druga sprawa to czujnik wstecznego w skrzyni - jest do wymiany ale okazuje się ,ze pod blokiem raczej tego nie zrobię , gdyż nie dośc ,że trzeba zlać olej ze skrzyni to jeszcze wlewać go później przez linkę prędkościomierza :626: ... - tak napisałem zeby się pożalić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
zestaw naprawczy już był robiony [ 290 zł] przy przebiegu 97k . Teraz jest 129k i juz trzeba naprawiać !?

To dziwne. Ja bym podejrzewał, że masz lewe rachunki.

 

Druga sprawa to czujnik wstecznego w skrzyni - jest do wymiany ale okazuje się ,ze pod blokiem raczej tego nie zrobię , gdyż nie dośc ,że trzeba zlać olej ze skrzyni to jeszcze wlewać go później przez linkę prędkościomierza

No niestety. Urok chyba każdej Nyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariuszR1

Witam

Jeśli chodzi o rozrząd w Mikrze to jest on moim zdaniem dość felerny i całkiem prawdopodobne, iż zaczą szfankować po kilkudziesięciu tysiącach km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Ja bym podejrzewał, że masz lewe rachunki.

dlaczego, przeciez to cena zestawu naprawczego jak najbardziej, bo to tylko gorny napinacz i lancuch. Dzwoni pewnie dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariuszR1

Ja wymieniałem przy swojej górny łańcuch i napinacz i dalej żęziło. Nie zmianiałem dołu, za niedługi czas sprzedałem Nissana ale klient jeździ nim do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy to 2 łańcuchy i 1 napinacz.

Dół przy takim przebiegu raczej nie powinien dzwonić.

 

no no chodzilo mi wlasnie o to ze wymieniona byla tylko gora ; dolny lancuch to daja chyba ot tak se bo wymaga dokupienia jeszcze napinacza i przedewszystkim jest to znacznie trudniejsza "operacja" a wiec i drozsza. No nie powinien ale w wielu micrach jednak dzowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc rozrząd mnie też dopadł. Było go wyraźnie słychać a sam łańcuch był już bardzo lużny i wyginał się na boki jak guma:-) E napinaczach były wytarte wyrażne rowki. Zakupiłem wiec całość łącznie z kołami zębatymi gdyż one też były starte przez wyciągnięty łańcuch (zjechane zęby i "doliny"). Całość części kosztowała mnie ok800zł ale dokładniej:

napinacze: 130 + 120

łańcuchy: 75 + 23

koła zębate 430

 

Części wybrałem droższe gdyż wolałem te Made in Japan i takie polecił mi też zaprzyjaźniony mechanik japońców (który załatwił części w tak niskiej cenie - normalna cena za ten komplet to ok 1200zł). Do tego doszły koszty wymiany 150zł i nowy olej 70zł.

Podobno do łańcuchów lepiej lac lepszy olej (opinia mechanika, któy swoim nissanem przejechał 360tyś km:-)

 

Zobaczymy jak się będzie wszystko spisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

No no no... nieczęsto zdarza się, że wymieniane są też koła zębate. :)

W Micrze miałem je w dobrym stanie dlatego zostały ale w Setce wymieniłem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też zaraz po odpaleniu silnik chodzi jak diesel (poki nie zgaśnie lampka oleju)??

Ostatnio znajomy mi wymieniał rozrząd i silnik działa super poza właśnie tym momentem zaraz po odpaleniu. Mechanik (który wymieniał mi rozrząd) mówi że to wina spadającego ciśnienia oleju. Kilak sekund po odpaleniu (2 do 4) rośnie ciśnienie oleju i napinacze zaczynają działać. Im zimniej tym krótszy czas bo gęściejszy olej. Teraz jak były te upały to przez ok 3-4sek silnik chciał jak diesel i potem gaśnie kontrolka oleju i nagle cisza...tylko czemu tak późno??? Wymieniłem filtr na Knehta i zalane jest nowym olejem Valvoline. Wcześniej na Filtronie trwało to z 8-10sek!!!

 

 

Sąsiad ma podobnie ale czy tak powinno być??? Bo jakoś sobie tego nie przypominam by tak było na starym rozrządzie:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ostatnio znalazłem w ciekawych cenach:

napinacz górny - 83,00

napinacz dolny - 73,20

koło rozrządu - 57,40 i 73,08

łańcuch dolny 48,80

łańcuch górny 12,20

ślizgi lewy 36,60

ślizg prawy 30,50.

 

Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to trwać max 2s. ale na pewno nie
Wcześniej na Filtronie trwało to z 8-10sek!

 

Coś ten mechanik nababrał Ci w tej Micrze.

 

 

no nie bardzo bo na 100% zna sie na tym i robi tylko z japońcami:-)

Przyczyna tkwi w pompie oleju, która przez kipski olej sie szybko zuzyła i puszcza olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...