Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Diagnostyka i naprawa rozrządu


kuchar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow
Przyczyna tkwi w pompie oleju, która przez kipski olej sie szybko zuzyła i puszcza olej.

No i tu do głosu powinni dojść wszyscy Ci, którzy piszą, że każdy olej jest taki sam...

Tylko, że teraz żaden taki "mądrala" się nie znajdzie.

Swoją drogą to dziwne, że pompa oleju padła właśnie przez olej ale skoro tak mówi Twój mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te wszystkie posty - i się wtedy wystraszyłem bo wszystko wskazywało na rozrząd - kupiłem więc czesći i zawiozłem do mechanika. Dodam że olej zmieniałem 5000km temu...i było ok. Stwierdziłem że nic nie wiem o aucie więc lepiej zmienię rozrząd bo planuję jechać na wakacje do danii micrą. Mechanik rozebrał "metalową skrzynkę" i szok - po pierwsze osad jak ja pier...ole. Poprzedni właściciele chyba nie wiedzieli że olej się zmienia:P ale jedna dobra wiadomosc - rozrząd ok:) mała ryska na napinaczu ale stwierdzili że nie ruszają wogóle tego bo to bez sensu. mam więc teraz do sprzedania komplet rozrządu... może ktos chce kupić????

-2 napinacze - górny & dolny

-2 łańcuchy - krótki & długi

 

I tu moi drodzy koledzy przestroga - zanim zdecydujecie sami warto zajrzeć najpierw do silnika... :kosci: :kosci: :kosci: :diabel2: :diabel2: :diabel2: :)

 

Jak ktos chciałby odkupic te części to chętnie sprzedam - made in Japan!!!

Cena za komplet 300zł!!! Wszystko w oryginalnych opakowaniach!!!

600412858 , gg2771428 , dadun@orange.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei wymieniłem wreszcie rozrząd, bo ewidentnie rzęził i stukał jak pociąg elektryczny. części oryginalne z aso .teraz uwaga do wszystkich, którzy to robią :!!: . siedziałem 3 dni z mech. i wykrył na podwójnej zębatce ślad od tarcia. okazało się, że o to kółko tarł bolczyk który usadawia mocowanie tego kółka w głowicy. on się wziąl i wysunął na tyle że darł o kółko. na szczęście go nie zniszczył, ale dłużej by tak potarł to mógłby go uszkodzić, bo jest z bardzo twardej stali. stare napinacze miały mocno zużyte , poryte powierzchnie, a łańcuchy kwalifikowały się do wymiany. przy okazji wymieniłem uszcelkę pod głowicą, oczywiście małe planowanie.. po wymianie jest cichutko, łańcuszki przez moment zachrobolą z 1 sek. a potem szumią cichutko i spokojnie. morał taki że trzeba wszystkie części wyczyścić i oblukać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Napisalem do Japan Motors ile kosztowała by mnie wymiana rozrządu i sprawdzenie zawieszenia i oto co oni mi napisali

 

 

"koszt wymiany rozrządu zawierający w sobie łancuch rozrządu 2 szt, napinacz

2szt prowadnice 2szt oraz ich wymianę wynosi 2015 zł brutto.

Pompa wody kosztuje 291 zł jej wymiana 260 zł.

Sprawdzenie zawieszenia 80 zł , natomiast przy wykonywaniu powyższych napraw

zostanie to wykonane nieodpłatnie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wymieniłem rozrząd w k11 dwie stówki mnie robocizna kosztowała.2 napinacze i 2 łancuszki kupiłem z 300zł.gliwice.Jeśli ktoś ma problem z rozrządem to dam namiary na mechanika.moje k 11 chodzi teraz jak zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Panowie (i ewentualne Panie) jak zdiagnozować czy łańcych jest do wymiany, czy można jeszcze pojeździć. Czy jeżeli takie lekkie dzwonienie tzzz tzzz :) w nierównych odstępach (ok 1-2 sec) to oznacza że rozrząd do wymiany?

Pytałem o ceny:

łańcuch (chyba górny) - 20zł

Napinacz - 120zł

 

Cos jeszcze trzeba dokupić?

Jest mozliwość wymiany samemu, czy lepiej bez 10letniego doświadczenia nie podchodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość andy k11

Witam!Czy ktoś orientuje się w temacie rozrząd a automat.W mojej Mikrze prawdopodobnie jeszcze nie był wymieniany.(jestem drugim właścicielem)Czy z AUTOMATEM wytrzymuje dłużej?Jak wiele zależy od stylu jazdy?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam takie pytanie mi pod dekielkiem coś tam stuka gdy silnik jest nagrzany i mam od kilku tygodni zagatkę co to jest czy to rozrząd???

Jeszcze jedno pytanko wielu z was pisze że rozrząd jest mało wytrzymały czy można zastąpić łańcuch nissana jakimś innym bardziej wytrzymałym?? może od motocykla :diabel: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch nissana jakimś innym bardziej wytrzymałym??

 

Łańcuch to dużo powiedziane, ja bym napisal łańcuszek nissana :P ja bym nie kombinowal, tylko kupil zestaw naprawczy, mozna go dostac w denie do 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Grzegorz_1975

Kupiłem micrę k11 z 95 r. z przebiegiem 170 tys.

Nigdy wcześniej nie miałem autka z łąńcuchem rozrządu.

Pytanie czy:

- ten łańcuch powinien być słyszalny - bo jest słyszalny i tylko nie wiem czy nadaje się do wymiany czy nie, czy dźwięk jest naturalny dla tej części czy też nie ??

- falowanie wolnych obrotów (nie zawsze) może być spowodowane rozrządem, ktory trzeba wymienić ?

 

Przy okazji jakby ktoś znał dobrych fachowców w okolicach Ostrów Wlkp., Kępno, Oleśnica, Wrocław, którzy posłuchaliby i ocenili czy trzeba wymieniać - to byłbym wdzięczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Grzegorz_1975

Chętnie bym wpadł i zapytał o diagnozę ale niestety z powodów wielu innych obowiązków na razie nie wybieram się do Wrocka.

 

Jednak wydaje mi się że na 99% rozrząd jest do wymiany.

Szukam właśnie części ? Czy ktoś zna jakieś tanie źródło gdzie możnaby zanabyć kpl. rozrządu do k11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

diagnoza postawiona mojej micruni przez mechanika brzmi: "łańcuszek rozrządu do wymiany".

Pan mechanik zaśpiewał sobie 500 zł za oryginalne części i prawie drugie tyle za robociznę. Bolesne.

Mam w związku z tym pytanie: czy któryś z Was, drodzy forumowicze, zna i może polecić taniego specjalistę w Warszawie lub jej okolicach?

Poproszę o odpowiedzi na maila: k_kor3@wp.pl. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

5stówek to troche drogo.

Jednak jak sobie przypominam jest to skomplikowane. Trzeba ławę silnika zdjąć, miskę....niby małe auto ale jest zabawy troche.

zresztą w stolicy macie inne cenniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez czeka wymiana łancuszków i zastanawiam sie czy robic oby dwa czy góre tylko.

Ale mam pytanie, ktos moze napisac co tak naprawde trzeba rozebrac aby sie tam dostac bo kazdy pisze podobnie ale nie tak samo....

Czy po wymianie górnego i dolnego łancuszka czeka mnie zalanie nowego oleju, pytam bo niedawno zalałem nowy olej + filtr. ?????????? ????????? ?????????

Ceny : 2 napinacze + 2 łancuszki 350zł + robocizna 150-200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem nowa na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc :)

Dwa tygodnie temu kupilam Micre silnik 1.0 z przebiegiem 40tkm rocznik 2003. Z poczatku wszystko bylo ok ale po tygodniu zaczelam slyszec leciutkie dzwonienie gdzies pod maska przy wyzszych obrotach (dodam ze jestem laikiem jezeli chodzi o samochody) i niedlugo po tym zaczelam miec problemy z odpalaniem. Jak odpalam, to musze go przygazowac, bo inaczej sie dusi i traci moc. A czasami po prostu odpala za pierwszym razem bez zadnego problemu. Zdarza sie tez ze jak jade to mi gasnie.

Znajomy przeskanowal mi auto i wyszly dwa bledy P0340 i P0011 czyli czujnik polozenia wałka rozrzadu. Po szczegolowszej diagnostyce mechanik powiedzial mi ze to lancuszek rozrzadu jest do wymiany.

Dziwi mnie tylko jedno - czemu auto z takim przebiegiem ma lancuszek do wymiany. Dodam ze przede mna Micra miala 2 wlascicieli, wiec nie byla za bardzo zajechana - chyba.

 

Czy mozecie mi doradzic jak dlugo moge z takim czyms jezdzic, bo sprawa jest dla mnie dosc swieza, pierwsze auto w zyciu i juz problem :) I czym grozi ewentualne zerwanie lancuszka, tylko nie mowcie ze kompletnym remontem silnika, bo jak tak to sie przerzuce na autobus zanim ja odstawie na warsztat.

Z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym grozi ewentualne zerwanie lancuszka, tylko nie mowcie ze kompletnym remontem silnika
Zerwanie grozi właśnie tym... jeśli byłaś tylko u jednego mechanika, to podjedź jeszcze do drugiego, niech obejrzy co to może być, ale na razie się nie umawiaj na naprawę, bo nie masz kasy ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiss dzieki za szybkie potwierdzenie :)

 

A czy moze wiecie jak zdobyc kod do oryginalnego nissanowskiego cd-playera? Oczywiscie z pominieciem ich serwisu i oplat :) Bo mysle ze rozrzad mnie wystarczajaco dobije :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj szyldu montaż alarmów samochodowych i tam pytaj ;). Nocą przy lepszych autach możesz co najwyżej spotkać kolesi, którzy magików znają... :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj osłuchiwał, powiedzial mechanik w Nissanie,że troszke slychac ale tragedii nie ma, auto ma przejechane 191k wiec pomecze ten rozrzad do 230 k. a nastepny to dozywotnio chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,pierwszy raz piszę na forum, mam nadzieję że nie był poruszany jeszcze ten wątek a przynajmniej ja go nie zauważyłem.. pytanie brzmi czy ktoś z was ma micre o silniku 1.5 diesel? a przy okazji czy zmieniał pasek rozrządu w nim? jakie sa tego ceny po jakim czasie trza wymienić Bo ja mam przejechane kolo 80tys km i jakiś czas temu silnik zaczął wydawac przy odpaleniu dziwne odgłosy w stylu tepego uderzania w metal, po rozgrzaniu silnika nie ma już tego odgłosu I taka moja hipoteza jako lajka że moze to rozrzad? jak uważacie Z góry dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...