Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No super, jak popatrzyłem to aż mi się zachciało wymienić silnik w moim pathu. Aktualnie stoi on na warsztacie i boryka się z problemami po kiepskim paliwie :thumbsdown: , no i czekam na zawiechę Dobinsons +2". Ale tam u Ciebie to jazda na maxa :thumbsup: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, jak popatrzyłem to aż mi się zachciało wymienić silnik w moim pathu. Aktualnie stoi on na warsztacie i boryka się z problemami po kiepskim paliwie :thumbsdown: , no i czekam na zawiechę Dobinsons +2". Ale tam u Ciebie to jazda na maxa :thumbsup: .

Pozdrawiam

robimy offtopa troche ale zaprowadziwszy naszego d22 z OSP do warsztatu obejrzałem patrola którego zrobili z benzynową v8 z chevy, myślę że śmiało mógłby robić za pomnik :D tam gdzie w d22 zaczyna się błotnik w ich patrolu kończy się opona :D

swoją drogą ciekaw jestem jak nowe BFG AT się sprawdzą w pickupie

Edytowane przez daczkes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym innym czyli rewelacyjnie. Wiadomo, że na przeprawę tym nie polecicie ale poza extremum to jest ok a i na czarnym w porzo. Ja mam u siebie jednego D22 i w tym sezonie brałem do niego lacze, Akurat BFG były niedostępne, a okazyjnie po dobrej cenie wpadły mi w łapki General Garber no to je łyknąłem i też są niezłe. Troszkę na nich polatamy to będę miał porównanie.

pozdro

 

 

245%2070r16%20grabber%20ATII%20.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szybkie pytanie. Czy można złożyc opony 235/70/16 czyli fabryczne od Terrano II na felgi o ET20??? Czy bedzie cos przeszkadzac w jezdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Ciekawy temat. Ja polecam Wrangler Duratrac - Goodyeara. Na lato, na zimę też się nadadzą. Na szosie jak AT, a w trudnym terenie radzi sobie lepiej niż nie jeden MTek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Koledzy forumowicze mam opony do sprzedania: 265x70x16 Collin's Nordic. Stan: nowe oraz BFGoodrich Mud Terrain 235x75x15 używane, w stanie dobrym, gł bieżnika 10mm (nowe mają 14mm). więcej informacji na priv.

Edytowane przez Necro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

DAJ FOTO TYCH COLINSÓW  , I JAKA CENA

jak podałeś linka to wyskakiwaly  bf goodrich-e

jakby ktoś był tym zainteresowany jeszcze to prosze o wiadomość na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Miał  już  ktoś okazje jezdzic na cooper discoverer stt pro? Interesuje mnie jak sie one zachowują na asfalcie i zima.

 Stare estteki byly rewelacyjne. Ciekawi mnie co ulepszyli. Czy właściwości terenowe czy drogowe.


Przetestowalem coopery stt pro. W terenie lepiej robia jak zwykle stt. Ale sa tez glosniejsze na asfalcie i raczej na snieg sie nie nadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony MT "z natury" nie nadają się na śnieg ;)

 

 Ciekawi mnie co ulepszyli.

Jak to co ulepszyli ścieralność, mają się szybciej zużywać, podobnie było z BF Goodrich, pierwsze Goodrich-e (KM1) były bardzo twarde, miałem kiedyś nówki i po przejechaniu ok 30 000km z bieżnika ubyło ok 1mm, teraz mam KM2 z przebiegiem ok 10 000km i już widzę, że ubyło więcej niż w KM1 po 30 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathfinder R51, będzie potrzebował na zimę i do lasu, komplet kół.

Rozmiar 15-16", piaskarka i sprzęt lakierniczy jest, także ważne aby były proste a nie tylko wyglądały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony MT "z natury" nie nadają się na śnieg ;)

 

Jak to co ulepszyli ścieralność, mają się szybciej zużywać, podobnie było z BF Goodrich, pierwsze Goodrich-e (KM1) były bardzo twarde, miałem kiedyś nówki i po przejechaniu ok 30 000km z bieżnika ubyło ok 1mm, teraz mam KM2 z przebiegiem ok 10 000km i już widzę, że ubyło więcej niż w KM1 po 30 000

 

Z moich obserwacji wnioskuje ze w tym przypadku jest na odwrot. Te sa twardsze od stt. I na sttkach dobrze sie po sniegu jezdzi ,Ale znikaja w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...