Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:sylwester: :sylwester: :sylwester: :D:D:D :sylwester: :sylwester: :sylwester:

No musze się pochwalić!!!

Dziś z polecenia trafiłem do miłego pana w konkurencyjnym serwisie i gadsaliśmy o planowanych przeróbkach i różnych rzeczach. Wreszcie trafiłem na kompetentnego i miłego człowieka chętnie dzielącego się swoimi doświadczeniami, a ma ich sporo. Jest to jeden z autorytetów off road w polsce. Gdamy również o oponach i ja, że nie mogę znaleźć BF goodrich A/T 265/70 R17, a on pyta : "TAKICH" i pokazuje palcem na półkę, że tam są. Serce mi mocniej zabiło i wspinam się na tylne łapy jak piesek preriowy, żeby zobaczyć czy są iiiiii.....SĄĄĄĄĄĄĄĄĄ!!!!!!!!!!!!!!! Nie tracąc czasu szybko nabyłem i zmieniłem! Czasem myślę, że mój anioł stróż ma jakieś chody tam na górze. W każdym razie nie mogę jeszcze w to uwierzyć, że moja Nyska stoi na tych oponkach. Tak na marginesie, to ten rozmiar bardzo fajnie pasuje do nyski i o nic nie ociera. Widać, że wiele wiecej bez ingerencji nie da się wcisnąć, bo miejsca jest już nie za wiele. Jeśli ktoś chce zobaczyć ile tego miejsca lub jakies inne pytanka, to chętnie się podzielę. To tyle w temacie chwalenia się! Kończę i idę kopulować z oponami :D

:sylwester: :sylwester: :sylwester: :D:D:D :sylwester: :sylwester: :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Maxiu masz to co do tego samochodu pasuje najbardziej , zamiast tych oponek na asfalt. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgodnie z obietnicą przesyłam kilka fotek z dopasowania oponek:

tu zdjęcie oponki lekko skręconej i odległość od przedniej osłony w błotniku:

obraz049zc9.th.jpg

tu jest zdjęcie całego (ładnego) :P patha z oponkami:

ca322yoponkirz0.th.jpg

kawałek bieżnika (i podwozia):

biezniknh1.th.jpg

i troszke od środka. Jak widać odległości od "flaków" się nie zmieniają:

flaki1pj9.th.jpgflaki2tg6.th.jpg

i to tyle - mam nadzieje, że się przyda, jeśli jakieś pytanka to chętnie odpowiem.

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super koła :!: :!: :!: To są dokładnie te opony BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO 265/70 R 17 rozumiem :?:

Nie było żadnych problemów w założeniu ich na felgi 17x7JJ :?: O nic nie obcierają pod blachami :?:

Średnica koła to teraz jakieś 80,3 centymetra :diabel2: Jak się na nich jeżdzi teraz :?: opowiadaj :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jeździ sie super! Nie hałasują i jadą po wszystkim oprócz kurzawki jak opisałem w innym wątku. Jeszcze nie miałem przyjemności z prawdziwym błockiem, ale niebawem to sprawdze. Czuć jednak że są cięższe i warto wzmocnić zawieszenie a zwłaszcxza amortyzatory, żeby je bardziej tłumiły na tarce itp. To są moje przypuszczenia, więc mogą być niewłaściwe. Tak czy inaczej niebawem bedzie zamontowane zawieszenie OME, które będzie nieco bardziej HD. Jeśli chodzi o ich właściwości w terenie, to są znane i nie trzeba ich reklamować. O nic nie ocierają i nie ma kłopotu z założeniem. Wielkością różnią się od fabrycznych o 4% czyli 802,8 mm. Większe jednak już bez obcierania nie wejdą. Większe średnicą oczywiście. Znalazłem gdzieś na forum autralijskim gościa co wsadził 285-tki i ma 1 cm luzu od flaków, ale daje rade.

 

Tak swoją drogą, to czy przypadkiem nie utracę gwarancji za te drobne zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :!: Co do zawieszenia to jeśli będziesz coś zmieniał to koniecznie zdaj relację. Ale hmmm... z Nissanem nigdy nie wiadomo zawsze mogą się przyczepić i gwarancja może odejść do krainy wiecznych łowów. Zawsze lepiej zapytać się u dealera czy nie będą mięli wątów w razie czego.

Znalazłem gdzieś na forum autralijskim gościa co wsadził 285-tki i ma 1 cm luzu od flaków, ale daje rade.

Ale to ten gość musiał chyba już raczej założyć jakieś gumy 285/60 bo 70 już by raczej nie weszła. A na jakie felgi je naciągał? Chodzi o szerokość, 8 czy 9 cali? Co do szerokości to wiesz, zawsze można dołożyć dystanse od Schieslera: http://schiessler.wronski.info.pl/navara.htm po ok. 3 cm na stronę (koszt zestawu to 1090 zł) wtedy jest chyba już bez problemu 4 cm, u Ciebie ile tam do flaków jeszcze miejsca zostało? Skąd wiesz że 32" nie wejdą, przód by przy skrecie obcierał? Można coś więcej na ten temat się dowiedzieć?

 

PS: Na takich łapkach to dopiero Navara i Patek by fajnie wyglądały :diabel: ... http://www.4x4styling.com/Bilder/Car_Bild/...up_D40_hoch.jpg szkoda że u nas nie ma takich firm tuningowych... Ehhhh...

 

Tabela rozmiarów opon i felg 4x4 na samym dole: http://www.oponybfgoodrich.pl/bfgpl/front/...012&lang=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Proponowałbym Ci opony BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO 265/70 R 17

.

Niespotkałem tej opony w rozmiarze R17. W Grand Cherokee był taki sam problem -w terem 16".

 

Polecam COOPERy DOSCOVERER S/T są ciche, tańsze z prznaczeniem droga/teren 60/40, mają też dobre zimówki i MT-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Navary lepiej kupić stalowe fele 16 - wybór opon jest większy i są tańsze. Path niestety jest skazany na fele 17 i mniejszy wybór opon z wyższa ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Mam lekką dezorientację w kwestii rozmiaru felg do navary D40. Dzemik pisze że rozstaw śrub wynosi 114,3mm. Ja tymczasem na allegro i na angielskim forum znajduję 139,7 - tak jak w większości terenowców. Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuję. Aaa i jeszcze średnica otworu centrującego - czy na pewno 66mm?

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zberek

Do D40 tylko i wyłącznie 114,3. Jest bardzo mały wybór, 16" lub 17".

139,7 to z tego co sie orienuje to do starszych modeli nissana lub patrol lub pickup.

Jak ktos ma namiar na 15" na ten rozstaw to poprosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jest bałaganu bo ludzie myla D40 Navarę z pickupem wersja Navara D23. A felgi zupełnie inne. D23 ma felgi jak Patrol , Terrano, a D40 zupelnie innna bajka :kosci:

 

15 felgi nie zalożysz z przodu ze wzgledu na duże zaciski hamulcowe. Możesz próbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W teren wystarczy na początek dobry ATek. Nawet przy dość znacznym nachyleniu samochód rusza z błotnistej górskiej drogi bez problemu/nie z błota :diabel: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony do Navary, Szanowni Koledzy, radzicie nabyć na zimę ? W teren jeżdżę sporadycznie, w zasadzie 2500 km/miesiąc po szosie na trasie, a ok. 100 km/m-c po terenie, niezbyt ciężkim.

Zastanawiam się czy typowe zimówki czy kupić AT-ki o ciut większym rozmiarze niż fabryczne ? Czy w AT-kach jest dużo większy hałas na asfalcie ? Jeśli większe, to jaki rozmiar wejdzie bez przeróbek ? Czy AT-ki dużo gorzej się trzymają na śliskim asfalcie niż typowe zimówki ? Które zimówki polecacie ?

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań. :D

 

1. ATki są niedużo głosniejsze na asfalcie.

2. Na zimę to może lepiej mniejsze.Cięzko kupic ATki 17. Może lepiej kupić 16 i felgi mniejsze. Duzo wiekszy wybór.

3. Mam zimówki 16 z felgami jeżdżone jeden sezon. Chętnie bym zamienił na ATki. Zimówki mam Pireli Scorpion Ice &Snow:D

4. Na Atkach zimą jeździ się prawie :D tak samo - za wyjątkiem hamowania . Tutaj zimówki mają zdecydowaną przewagę. Szczególnie w miastach gdzie hamowania jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...