Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info.

PRAWIE nie raz robi różnicę, niestety. Poczekam z decyzją do jesieni, może będzie większy wybór na rynku na felgi 17".

A czy ktoś zakładał na 17" opone o większym profilu/wyższą ? Jaki rozmiar wchodzi bez przeróbek i bez zawadzania o auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kup sobie felgi stalowe i zimówki Cooper Discoverer. Będziesz miał z głowy przekładanie gum ...

jak najbardziej, zasada również dotyczy A/T. Najlepiej 16" i dobrać oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem pick-up'a D22 i mam wielki dylemat co go opon zimowych...

W tej chwili jeżdżę na BF Goodrich Mud Terrain T/A 255/70 R16.

 

praktycznie codziennie wjeżdżam w teren, od leśnych ścieżek, przez mocno piaszczyste, lub błotne momenty po całkiem konkretne podjazdy, jednak zdarza mi się pojechać gdzieś dalej po czarnym (przynajmniej raz w tygodniu trasa bydgoszcz-toruń w 2 strony)

 

W tej chwili myślę chyba najbardziej nad Bridgestone Winter Dueler DM-Z3 265/70 R16:

 

http://www.opony-felgi.pl/Opona-Bridgeston...2Q-p-31522.html

 

ale na forum wyczytałem też coś dobrego o Dunlop Grandtrek SJ 6:

 

http://www.opony.com.pl/tag/Dunlop,Grandtrek%20SJ%206

 

chodzi oto żeby dało się dobrze pomykać w terenie, ale żeby dłuższa jazda też niebyła morderstwem, w tym roku planuje między innymi wyjazd na Słowacje (rok temu jechałem na BF Goodrich Mud Terrain i było znośnie, ale dobrze że mam wiarę opanowane lekkie "driftowanie" ;) )

 

Z góry dziękuje za wszelkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te co napisałeś to raczej zbyt terenowe nie są, no może ten Grandtec trochę lepiej.

Spróbuj może Cooper Discoverer - ja takie założyłem właśnie, i powiem ci że trasa spoko, a bieżnik ma już na pierwszy rzut oka jak opony AT.

 

Niestety prawie co umyłem auto i na razie szkoda mi wjeżdżać w błoto żeby potestować... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem pick-up'a D22 i mam wielki dylemat co go opon zimowych...

W tej chwili jeżdżę na BF Goodrich Mud Terrain T/A 255/70 R16.

 

praktycznie codziennie wjeżdżam w teren, od leśnych ścieżek, przez mocno piaszczyste, lub błotne momenty po całkiem konkretne podjazdy, jednak zdarza mi się pojechać gdzieś dalej po czarnym (przynajmniej raz w tygodniu trasa bydgoszcz-toruń w 2 strony)

 

W tej chwili myślę chyba najbardziej nad Bridgestone Winter Dueler DM-Z3 265/70 R16:

 

http://www.opony-felgi.pl/Opona-Bridgeston...2Q-p-31522.html

 

ale na forum wyczytałem też coś dobrego o Dunlop Grandtrek SJ 6:

 

http://www.opony.com.pl/tag/Dunlop,Grandtrek%20SJ%206

 

chodzi oto żeby dało się dobrze pomykać w terenie, ale żeby dłuższa jazda też niebyła morderstwem, w tym roku planuje między innymi wyjazd na Słowacje (rok temu jechałem na BF Goodrich Mud Terrain i było znośnie, ale dobrze że mam wiarę opanowane lekkie "driftowanie" ;) )

 

Z góry dziękuje za wszelkie rady :)

 

Na każdej z tych opon wjedziesz zimą w teren pod warunkiem , że będzie trzymał mróz i będzie twardo. Jak temeperatura będzie w okolicy 0st C lub cieplej , będziesz musiał mieć jakiś ciągnik w okolicy albo przynajmniej łańcuchy.

 

Te opony w błocie są niestety porażką, ćwiczyłem podobne - Pirelli Scorpion Ice.

 

Zastanawiam się nad takimi oponami - wprawdzie letnie ,ale bieżnik wygląda tak , że zimą powinna sobie poradzić.

 

http://www.opony.v10.pl/opony/54060;general;grabber;at2.html

 

a z zimówek to chyba rzeczywiście te Coopery najlepsze. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem poprzednią zimę na Cooperach i są spoko. Tylko, że teraz są troszkę łysawe, więc nie wiem jak się będą zachowywać :D W lekkim terenie też są dos-dos.

Ciekawie wyglądają te opony:

http://www.pphjanpol.pl/opona_cennik/index.php?prod_id=109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przez lato zjeździłem, a tamtej zimy już i tak mało ich było :D

 

Będe próbował nacinać, bo jakoś nieciekawie widze tą zimę :D Ale łańcuszki kupuję jak tylko ramę zrobie ;)

 

Nacinke w międzyczasię będe robił. Muszę jeszcze SJ-ta doprowadzić do używalności, bo nie będe miał czym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie w Tyranku juz dwie opony przygotowują się do lotu na śmietnik.

 

Nowe opony to albo BF GOODRICH ALL TERRAIN T/A KO albo General Grabber AT2.

 

Czy jeździ ktoś na tych Generalach ? Jak się spisują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo skłaniam do kupna tych kopii BF Goodrich AT robionych przez Insę Turbo. Firma sprawdzona, dają 2 lata gwarancji a cena przezacna :D

 

Tylko wszystko czeka daleko w kolejce :D Najpierw elementy konstrukcyjne auta, a chłopaki w mojej okolicy biorą 20 zł za nacięcie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG AT2 to najlepsze ATki na zimę.

 

Fajnie wyglądają.Znasz kogoś kto na nich jeździ ???

 

Widać , że zimą będą robić dobrze , a poza tym parę złotych taniej od legendarnych BFG, ale GG to też legenda , ale w MT.

Nie wiem jak ATki.

 

Slayer a z regenerowanych bardzo, bardzo :diabel: dobrze są oceniane angielskie Colinsy. Nie wiem jak cenowo porównanie do tych hiszpanów.

 

Tutaj daję link do tabeli z porównaniem różnych AT-ków. Niestety tabela niezby miarodajna bo na poszczególnych oponach sa rózne ilości opinii i przebiegi nieporównywalne.

 

http://www.tirerack.com/tires/surveyresult...y.jsp?type=ORAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłyszałem, że ludzie chwalą sobie Yokohamy Geolandar AT, zaczytałem/zasłyszałem, że mimo plaskatego bieżnika dają radę w terenie i zimie.

 

Może ktoś jeździł. W ostateczności jechał autem tak obutym na stopa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Z regenerowanych opon polecane były kiedyś angielskie - ale coś mi ich nazwa wyleciała z głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz dobrych nalewek to polecam INSA TURBO, na www.rajdy4x4.pl mają nie złe ceny, sam u nich brałem, oponki jak na nalewki to na prawdę bardzo dobre...o ile chcesz terenowe, jak szukasz zimówek, to raczej bierz oryginały, nalewki niestety są tylko z nazwy zimówkami a to z racji tej, że jednak nikt Ci silikonu za dużo nie wpakuje do opony która ma kosztować połowę oryginału, lepiej już dobre używki wyszperać, a pamiętaj, że same lamelki Ci sprawy nie załatwią, guma w mrozie zesztywnieje i będziesz się ślizgał jak na letniej oponie...także terenowe nalewki :one: , zimowe nalewki :kosci: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...