Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moj kolektor wlasnej roboty


Gość Jordi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się twoja robota :grin:

Sam chce zrobić takowy i potrzebuje informacji ile trzeba rury i jakiej średnicy

A jak mógłbyś zdradzić jaka jest cena za m.b. to miałbym porównanie ceny u mnie :wink:

A flansze zrobiłeś ze zwykłej blachy i jakiej grubości :?:

 

Sorki za tyle pytań ale też bym chciał zrobić taki bo dostęp do spawarki mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor bedzie prawdopodobnie 4-1, taki mam zamiar. Flansza zrobiona z blachy o grubosci ok 0.5cm. Ruru sa z nierdzewki o promieniu ok 1.5cm. Juz wiem ze roznica po zalozeniu tego kolektora bedzie ogromna, ten jeban.... katalizator ktory jest oryginalnie zaraz za kolektorem tak dlawi wylot ze masakra. Zreszta widac to po barwie kolektora gdzie jest najwieksza temperatarura, gdzie sie poprostu gazy zatrzymuja i cofaja.

oczywiscie caly wydech tez robie wiekszy. Jakiej srednicy to jeszcze nie wiem, ale bedzie sie konczyl tlumikiem koncowym przelotowym firmy Upgrade. Mysle ze bedzie mesko :D

w polaczeniu z power rura (zimnym dolotem) bedzie stanowilo to ladny komplecik :)

 

jak tylko bede mial cos nowego zrobione wrzuce fotki

 

pozdrawiam

Jordi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis tam mega profesjonalnych obliczen nie robie, wzoruje sie troche na gotowych kolektorach np na tym

: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NISSAN-SENT...1QQcmdZViewItem

 

ale chcial bym zrobic 4-1, wiem jedno na 100% bedzie duzo lepiej niz na serjnym ktory jest tak gowniany ze koniec zwlaszcza z tym katalizatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech do tego też z kwasa będziesz robić ?

myślę że pełne 2" wystarczy choć z myślą o przyszłych modach mozna i 2,25 zrobić...

 

Ps. zastanawiałeś się o zamienie wałków albo adaptacji głowicy z Sentry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech do tego też z kwasa będziesz robić ?

myślę że pełne 2" wystarczy choć z myślą o przyszłych modach mozna i 2,25 zrobić...

 

Ps. zastanawiałeś się o zamienie wałków albo adaptacji głowicy z Sentry ?

 

wydech tez bedzie z kwasa ;), oczywiscie chodzilo mi o 1,5 cala, nad walkami i glowicy narazie sie nie zastanawialem, obecnie oprocz kolektora i wydechu jestem na etapie sciagania calego body-kitu od sunny / pulsara GTi-R z angli (przednia maska, progi, przedni tylny zderzak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij o dachowaj locie :)

 

hehe lote juz mam ;) ale od GTI jakas taka zgrabniejsza jest :)

 

Dodano: Sro 11 Paź, 2006

planuje zamowic ten zestawik (body-kit) :

 

000667iy4.th.jpg

 

000668vd1.th.jpg

 

000673ga1.th.jpg

 

[ Dodano: Wto 17 Paź, 2006 ]

No kolejne postepy w pracy nad kolektorem 4-1

 

2py0.th.jpg

 

1bw0.th.jpg

 

[ Dodano: Pią 20 Paź, 2006 ]

No jestem juz po pierwszych jazdach na zalozonym nowym kolektorze i zrobionym wydechu z 50mm. Powiem tak MASAKRA :)

 

auto tak sie wkreca na obroty, doslownie jak motor. Musniecie gazem i juz 3500obr wskakuje. Generalnie auto jezdzi jak bym wsadzil nowy silnik. Elastycznosc poprawila sie diametralnie. 50km/h 5 bieg musniecie gazem i czuc ze mocno przyspiesza. Moment musial widocznie przesunac sie na nizsze obroty. Naprawde auto zbiera sie niesamowicie

Juz niedlugo pomierze przyspieszenia driftboxem. i wybiore sie na hamownie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rewelacja :!: zrób jeszcze delikatną polerkę maskującą szlifowanie spawu i git ;)

No jeśli aż taka różnica to muszę jak najszybciej coś myśleć u siebie :)

 

[ Dodano: Nie 22 Paź, 2006 ]

apropos-

Gdzie dałeś sąde lambda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek ostatnio ściągnął z niemiec kolektor do swojego NXa 1.6 i wyniosło go to coś poniżej 500pln, do tego zmienił wydech końcowy na przelotowy a rure od kolektora do końca puścił 2" nierdzewka i zmiana jest dokładnie taka jak u Ciebie. Auto dużo szybciej wkręca się na obroty i nie czuć osłabnięcia powyżej 6000. Auto dalej niezmiennie ciągnie do jakiś 7200-7500 bez zająknięcia. Silnik zaczął chodzić jak w hondach nawet pod względem dźwięku. No w końcu to 16V, więc powinien dobrze chodzić w wysokich obrtach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek ostatnio ściągnął z niemiec kolektor do swojego NXa 1.6 i wyniosło go to coś poniżej 500pln, do tego zmienił wydech końcowy na przelotowy a rure od kolektora do końca puścił 2" nierdzewka i zmiana jest dokładnie taka jak u Ciebie. Auto dużo szybciej wkręca się na obroty i nie czuć osłabnięcia powyżej 6000. Auto dalej niezmiennie ciągnie do jakiś 7200-7500 bez zająknięcia. Silnik zaczął chodzić jak w hondach nawet pod względem dźwięku. No w końcu to 16V, więc powinien dobrze chodzić w wysokich obrtach.

 

 

a amsz moze fotki tego kolektora? bo jak by pasowal do 1.4 to moze bym sie skusil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie autko ciagnie do odcinki tak samo, nie czuc zadnego zwolnienia, poprostu wciska do momentu zalaczenia sie odciecia caly czas tak samo

Z testow co zrobilem apropo poprawy przyspieszenia juz wiem ze jest duzo lepiej, na odcinku gdzie wczesniej mialem max 120km/h teraz doszlo pod 140km/h (jakies 137-138km/h) czyli roznica prawie 20km/h a to juz naprawde duzo, a wiem ze bedzie lepiej jak zrobie sprzeglo, bo obecnie bardzo mi sie slizga i po zmianie biegu musze popuscic gaz zeby zalapalo sprzeglo, jak bedzie nowka od razu robie testy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...