Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moj kolektor wlasnej roboty


Gość Jordi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszok jak będe się z nim widział to pstrykne fote. Generalnie wystarczy jak wejdziesz na niemiecki ebay, bo on z tamtąd go ściągał. Zapłacił coś ok. 100Euro plus przesyłke. Kolektorek jest z nierdzewki (fajnie się opalił na złoto-niebiesko), ma wyjście na EGR i na sonde laumba.

Jordi u Czarka nie ma odcięcia, bo to gaźnikowiec. Ja z nim jak na razie kręciłem do ok. 7200-7500 i zero oznak jakiegoś kolwiek spadku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z sonda lambda zrobiles?? Bo ja tez mam juz wszystko tylko zespawac i nie wiem za bardzo co z sonda mam zrobic

 

 

sonda lambda jest zamontowana, jest ona zaraz za zejsciem sie 4 rurek z kolektora w jedna do wydechu, porobie fotki niedlugo to wrzuce jak to sie prezentuje w silniku wszystko, w czwartek robie sprzeglo wiec porobie tez testy :)

 

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 ]

Zrobilem juz zdjecia zamontowanego kolektora w silniku :

 

kolektor1sq9.th.jpg

 

kolektor2td9.th.jpg

 

wczoraj tez zamontowalem wreszcie nowe sprzeglo (tarcze, docisk i lozysko) i teraz wreszcie mozna jezdzic. Testow jeszcze nie robilem przyspieszenia, ale powiem tak

jest mesko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się nie chwalisz co :D ??

Na nowym kolektorze auto setkę osiąga w 8,6 sek :P

 

Poważnie :shock: To chyba sobie takiego suniaka kupie i mój nawy silnik w nim zamontuje :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie auto dostalo naprawde duzego powera, ale to jeszcze nie wszystko, bo dzisiaj montuje pewne magiczne waleczki od naszego forumowego dr nismo i dopiero wtedy porobie oficjalne pomiary i podam na forum

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA te chwile pracuje nad regulowanymi kółkami rozrządu i będe modyfikować wałki ssące z QG18DE - to dopiero się zacznie :)

 

No czekam na wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

wydech tez bedzie z kwasa ;), oczywiscie chodzilo mi o 1,5 cala, nad walkami i glowicy narazie sie nie zastanawialem, obecnie oprocz kolektora i wydechu jestem na etapie sciagania calego body-kitu od sunny / pulsara GTi-R z angli (przednia maska, progi, przedni tylny zderzak)

 

 

podstawowe błędy : różnica pomiędzy średnica a promieniem jest kolosalna jak pisze promień 1.5 cm to średnica 3cm a jeśli 1.5cala to średnica 3 cale więc jeśliod głowicy puścisz 3 calowe rury to jestem ciekaw gdzie to upchać

 

więc przemyśl i pisz konsekwentnie do stanu faktycznego a nie głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...