Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylne światła - dodatkowe hamowania


Gość Primera.SLX.99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Primera.SLX.99

Witam

Widziałem dziś jak gość miał w primerce tylne światła przeciwmgielne włączone jako mijania. Tzw. Miał oba wewnętrzne włączone. Na pewno to nie świeciły tak mocno jak przeciwmgielne lecz normalnie jak mijania. Jak coś takiego zrobić w moim samochodzie?

Czy ta się jeszcze zrobić ta żeby te przeciwmgielne (oba) zapalały się jako stopu? A podczas jazdy paliły się wszystkie cztery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da :) 2x oprawka na żarówkę dwu żarnikową trochę kabelków klej na gorąco się przyda :) odrobina umiejętności i po sprawie :) pytanie czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99
Tez jakis czas temu myslalem o czyms takim.Zobaczylem to w grze Gran Tourismo :) Fajnie to wyglada,mnie sie podoba.Dalem sobie spokoj,bo troche roboty przy tym jest :mrgreen:

O.T to w gran tourismo jest nissan primera P11? Bo jak ja grałem to było tylko P12 :)

 

A co do tematu to wystarczy połaczyć kabelki od swiateł mijania to świateł przeciwmgielnych i gitara czy to jakaś większa zabawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Gran Turismo w P10 swieci sie 5 swiatel :) 4 jak kolega wyzej pisal i jedno na spojlerze. w Gran Turismo 2 jest P10 i P11 i ten sam efekt :) zabieram sie za takie cos od przyszlego tygodnia ,kuzyn mechanik elektryk takze mysle ze sie uda i wtedy opisze co i jak. Gran Turismo 3 i 4 nie mam bo nie mam emulatora PlayStation 2 na PC. A tak smigam w 1 i 2 na PC wiec na biezaco wiem jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez takich, Primera to nie golf. Nigdy żadna primera nie będzie wieśniacka. Co innego takie światła w polonezach, golfa albo lanosach a co innego w primerach :)

No właśnie mnie się taki "tuning" zawsze kojarzy z tymi Golfami... Niezależnie czy "stuningowany" w ten sposób jest Mercedes, BMW czy Primerka...

 

Jedna tylko kwestia mnie zastanawia. Nie wiem czy wzięliście pod uwagę, że odbłyśnik światła przeciwmgielnego jest znacznie mniejszy od światła pozycyjnego. Jeśli zamontujecie w nim żarówkę, która ma się świecić razem z pozycyjnym, efekt będzie kiepski bo jedno światło będzie większe, a drugie mniejsze.

Nie wspominając już o fakcie, że żeby zamontować jakiekolwiek światło w prawym przeciwmgielnym, trzeba będzie wyrżnąć dziurę, bo fabrycznie ta lampa nie ma nawet oprawki (Zwróćcie uwagę na to, że jak zapalicie przeciwmgielne to świeci tylko z lewej strony ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając już o fakcie, że żeby zamontować jakiekolwiek światło w prawym przeciwmgielnym, trzeba będzie wyrżnąć dziurę, bo fabrycznie ta lampa nie ma nawe

.

Widziałem taką przeróbkę na npoc.co.uk ale miała na celu montaż dodatkowego światła przeciwmgielnego.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką przeróbkę na npoc.co.uk ale miała na celu montaż dodatkowego światła przeciwmgielnego.

Sławek

To rozumiem, bo sam się nad tym zastanwawiałem. Swoją drogą po co w ogóle w tej drugiej lampie odbłyśnik, jesli nigdy nie montowano tam żarówek? Chodzi wyłącznie o estetykę, żeby obie lampy wyglądały tak samo? Inna sprawa, że przecież koszt instalacji i dodatkowej żarówki chyba nie jest na tyle wielki i można było już fabrycznie podwójne światła przeciwmgielne zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką przeróbkę na npoc.co.uk ale miała na celu montaż dodatkowego światła przeciwmgielnego.

Sławek

To rozumiem, bo sam się nad tym zastanwawiałem. Swoją drogą po co w ogóle w tej drugiej lampie odbłyśnik, jesli nigdy nie montowano tam żarówek? Chodzi wyłącznie o estetykę, żeby obie lampy wyglądały tak samo? Inna sprawa, że przecież koszt instalacji i dodatkowej żarówki chyba nie jest na tyle wielki i można było już fabrycznie podwójne światła przeciwmgielne zrobić...

Z tego co pamiętam tam jest nawet gniazdo żarówki.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystarczy połaczyć kabelki od swiateł mijania to świateł przeciwmgielnych i gitara czy to jakaś większa zabawa?

nie tylko - trzeba zastosować diodę zenera która przepuści prąd tylko w jedną stronę - bo jak zapalisz przeciwmgielne z klawisza (np na przeglądzie ) to zapalą się mijania - choć one są zależne jedne od drugich.

Kolega zrobił sobie w taki sposób, że przeciwmgielne zapalały się ze stopem, i dlatego dawał diode, zeby w razie czego mieć te przeciwmgielne - jak pogoda będzie tego wymagała - takie rozwiązanie wydaje mi się sensowniejsze bo nic Ci nie da słaba żarówka gdy będzie mgła - poprostu nie będziesz widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

Z tego co pamiętam tam jest nawet gniazdo żarówki.

Sławek

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nie ma gniazda. Nie ma nawet otworu do środka lampy. Ale może w zalezności od rocznika i wersji coś się różnić.

To dziwne. Ja mam gniazdo, nawet włożyłem żarówkę i działała. Tylko problem polega na tym, że mam zaślepkę w montowana w środku. Taki kawałek plastiku i nie wiem jak go wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Ja mam gniazdo, nawet włożyłem żarówkę i działała. Tylko problem polega na tym, że mam zaślepkę w montowana w środku. Taki kawałek plastiku i nie wiem jak go wyciągnąć.

To po kiego grzyba ta cała maskarada skoro całą instalację masz dociągniętą?

Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Witam. Panowie- po pierwsze Valeo robi lampy dla obu wersji ruchu , prawo i lewostronnego więc przy montażu można wybrać czy świecić się będzie lewe czy prawe p/mgielne. Po drugie nie wiem jak to jest w Prawie o ruchu drogowym- trzebaby sprawdzić w dziale "światła" , ale pamiętam że kiedyś jak zapanowała moda na podwójne światła stop w Polonezach ( szczególnie wśród taksówkarzy) to policja miała ubaw i stały dopływ gotówki :). A sprawę instalacji można rozwiązać używając oprawki i żarówki dwuwłóknowej ( jedno włókno na stop to 21W a 5W na pozycyjne, ale wtedy mamy p/mgielne o mocy normalnego pozycyjnego, a o ile wiem to innych dwuwłóknowych nie ma w sprzedaży ( ale może się mylę?) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...