Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylne światła - dodatkowe hamowania


Gość Primera.SLX.99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy jakaś większa dioda prostownicza(nie Zenera), ma taka czarna obudowę z jakimś kolorowym paskiem. Wtedy wystarczy połączyć obwody przwciwmgielnego i np stopu, za pomocą diody i gotowe. Trzeba ją tylko dobrze spolaryzowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda Zenera - jest właśnie formą/odmianą diód prostowniczych. :grin: Które to de'facto są stosowane do prądu zmiennego. Warto zaznaczyć że do instalacji samochodowej musi być większe niż 16v. A ten kolorowy pasek oznacza katodę - krótko mówiąc końcówka od której chcemy się oddzielić napieciowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,moze sobie zapodam taki wiejski tuning :D Jezeli ktos moze dokladnie wytlumaczyc jak to polaczyc i napisac jaka ma byc ta dioda,to bede wdzieczny.Tylko ze bedzie problem z pociagnieciem przewodow,trzeba bedzie tapicerke na klapie demontowac :? Nie chce sie za bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda Zenera - jest właśnie formą/odmianą diód prostowniczych. :grin: Które to de'facto są stosowane do prądu zmiennego.

 

 

Ok. Jednak jest używana do stabilizacji niż do prostowania z przemiennego i jej punkt pracy jest w kierunku zaporowym. Oczywiście w kierunku przewodzenia zachowuje się jak dioda zwykła. Jeżeli kupi o napięci stabilizacji wyższym dużo od 12V to ok, ale po co robić se pod górkę, łatwiej jest kupić jakąś zwykłą diodę na prąd ok 3Ai będzie dobrze. Sorry za offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam tam jest nawet gniazdo żarówki.

Sławek

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nie ma gniazda. Nie ma nawet otworu do środka lampy. Ale może w zalezności od rocznika i wersji coś się różnić.

To dziwne. Ja mam gniazdo, nawet włożyłem żarówkę i działała. Tylko problem polega na tym, że mam zaślepkę w montowana w środku. Taki kawałek plastiku i nie wiem jak go wyciągnąć.

W mojej Primce też tak jest :)

Dwa przeciwmgielne = większy pobór prądu = większe spalanie :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Primce też tak jest :)

Dwa przeciwmgielne = większy pobór prądu = większe spalanie :-)))

Wiesz co? Zacznę zabijać za takie poglądy. Ci to jo jeżdżą w deszczu bez świateł też tak mówią...

Litości, jak często zapalasz przeciwmgielne? I o ile Ci od jednej żarówki podskoczy zużycie paliwa?

Ja jeżdżę cały rok z włączonymi światłami i w poważaniu mam te 0,1 litra więcej jakie palę na setkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą po co w ogóle w tej drugiej lampie odbłyśnik, jesli nigdy nie montowano tam żarówek? Chodzi wyłącznie o estetykę, żeby obie lampy wyglądały tak samo? Inna sprawa, że przecież koszt instalacji i dodatkowej żarówki chyba nie jest na tyle wielki i można było już fabrycznie podwójne światła przeciwmgielne zrobić......
To po kiego grzyba ta cała maskarada skoro całą instalację masz dociągniętą?

Dziwne...

 

To była tylko odpowiedź na Twoje pytania i to z przymrużeniem oka ;) co nie dowodzi, że ja mam takie podejście do tej sprawy. Wręcz przeciwnie :!: też bym pozabijał tych co jeżdżą w kiepskich warunkach bez świateł i nie widzisz ich z dalszej odległości :evil: Ja jeżdżę poza miastem na światłach cały rok :razz:

A wracając do tematu to jeździłem kiedyś Partnerem i jak go odbierałem z salonu to się okazało, że ma tylko jedno wsteczne światło i jedno przeciwmgielne. na dzień dobry zgłosiłem usterkę ale się okazało, że jedne wersje mają dwa a inne mimo, że mają instalację i klosze to mają zaślepki...

dobrze, że mamy dwa wsteczne :) nie ma co narzekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tylko odpowiedź na Twoje pytania i to z przymrużeniem oka ;) co nie dowodzi, że ja mam takie podejście do tej sprawy. Wręcz przeciwnie :!: też bym pozabijał tych co jeżdżą w kiepskich warunkach bez świateł i nie widzisz ich z dalszej odległości :evil: Ja jeżdżę poza miastem na światłach cały rok :razz:

Dobra, nie zabiję Cię ;)

 

 

 

dobrze, że mamy dwa wsteczne :) nie ma co narzekać ;)

Ja właśnie postanowiłem. Dwa wsteczne i dwa przeciwmgielne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ktoś wyjąć tą zaślepkę z prawego światła przeciwmgielnego?

 

u Ciebie ? :D :wink:

 

kurna... ale macie los problemos :lol: czy jedno przeciwmgielne czy dwa ...

ja w W10 mam jedno przeciwmgielne i jedno wsteczne i nawet mi do głowy nie przyszło zeby sięzastanawiać "a moze by tak..."

 

:D

 

no ale miłej zabawy i jakieś fotki rzućcie na forum jak to zrobiliscie i jak to działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość blackgti

Czy komuś się udało przerobić te światła,bo ja mam sunny i chciałbym zrobić też coś podobnego.Chodzi mi o to zeby cała część czerwona światła świeciła jako mijania a po naciśnięciu hamulca świeciła jako stop,chyba że będą załączone światła przeciwmgielne(np. na przeglądzie) to żeby świeciły stopami tylko te zewnętrzne.Wydaje mi się że były produkowane takie wersje ze świecącymi całymi lampami bo widziałem stary film (japoński)ściągnięty z netu Best Motoring Video Specjal 13-Nissan Pulsar GTIR.mpeg i w Japoni były chyba takie światła,dużo fajniejsze niż te małe segmenciki na europę.Proszę o odpowiedż czy ktoś z Was przerobił w ten sposób światła? :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy komuś się udało przerobić te światła,bo ja mam sunny i chciałbym zrobić też coś podobnego.Chodzi mi o to zeby cała część czerwona światła świeciła jako mijania a po naciśnięciu hamulca świeciła jako stop,chyba że będą załączone światła przeciwmgielne(np. na przeglądzie) to żeby świeciły stopami tylko te zewnętrzne.Wydaje mi się że były produkowane takie wersje ze świecącymi całymi lampami bo widziałem stary film (japoński)ściągnięty z netu Best Motoring Video Specjal 13-Nissan Pulsar GTIR.mpeg i w Japoni były chyba takie światła,dużo fajniejsze niż te małe segmenciki na europę.Proszę o odpowiedż czy ktoś z Was przerobił w ten sposób światła? :zdziw:

Od dawna jest stronka z takim modem:

http://www.purep10.co.uk/mods/modification...-fog-lights.htm

nie mówiąc o rodzimym poradniku:

Dwa tylne światła przeciwmgielne w P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...