Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki al'a ksenon


Gość klichu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedałem xenonki od swojej Primerki bo jeden miał zadarapany klosz i już sie nie nadawał. Już nie chce kupywać następnego kompletu bo to zbędny wydatek. Chce założyć jakieś żaróweczki imitujące niebieskie światło xenona. Chodzi mi o to żeby jak najbardziej biły niebieskim światłem. Proszę o porady co założyć nie koniecznie musi być tanie. Oczywiście chodzi o żaróweczki do mojej P12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogarszają widoczność i w rzeczywistości gorzej świecą niż zwykłe żarówki.

W 100% się z Toba zgodze,miałem takie kiedyś to nocą prawie nic nie było widać(żarówki te nie były żadnej renomowanej firmy,kupione w sklepie online ;) )

Później założyłem Philipsy blue vision.......bo miesiącu jedna padła :? i następna też w niedługim czasie.Od tamtej pory kupuje tylko zwykłe i jest ok ;)

PS.ale trzeba przyznać,że na tych Philipsach lepsza była widoczność..........tylko ta ich trwałość.........(może teraz lepsze robią?)

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie że te niebieski żarówki ( niby xenony ) pogarszają widoczność i w rzeczywistości gorzej świecą niż zwykłe żarówki.

 

bo te zarowki sa przeznaczone do lamp z gladkim kloszem a nie karbowanym ;]

w karbowanym swieca gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do mnie by było oki bo mam na gładkim kloszu. A jak jest z kolorkiem świecenia? Jest niebieski czy tak lekko niebieski? Jaka cena?

 

lekko niebieski, ksenon to ksenon taka zarowka bedzie tylko namiastka. cena kolo 80pln za komplet (nie wiem jak do p12, tyle bylo jak sie orientowalem do almery) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła mają oświetlać drogę a nie wyglądać... a jak chcesz się nabawić odymionych odbłyśników lamp to kup żarówki pseudo ksenonowe- zdecydowanie odradzam

owszem tak jak koledzy wyżej napisali jeżeli już to porządne firmowe - miałem kiedyś takie philipsa H4 z białą bańką . swieciły bardzo dobrze (bardzo delikatnie na niebiesko) i widoczność była lepsza niż jak za zwykłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze młody jestem i stawiam na wygląd. Czyli pozostaje mi kupić xenonki. Aha a mam pytanko jeszcze odnośnie tych co miałem. Czy mocno przeszkadza ten zarysowany klosz w lampie xenonowej. Nie pęknięty tylko przerysowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze młody jestem i stawiam na wygląd. Czyli pozostaje mi kupić xenonki. Aha a mam pytanko jeszcze odnośnie tych co miałem. Czy mocno przeszkadza ten zarysowany klosz w lampie xenonowej. Nie pęknięty tylko przerysowany?

 

nawet brud na kloszu powoduje zle rozpraszanie wiazki, a co dopiero rysa... no chyba ze chcesz zeby kiedys jakis jadacy z naprzeciwka ci nastukal sekow za oslepianie :D

nei badz burak i pomysl torche o innych uzytkownikach drogi :) nie oslepiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

Ja mam philips blue vision, wcześniej testowałem te niby xenony i nie polecam.

Tylko Philips blue vision są godne polecenia. Drogie, ale dobre

Prawdzie xenony za 700zł lub blue vision za 80zł :)

UPDATE:

Dla tych, co myślą, że jak w nazwie jest blue to naprawdę są niebieskie na dole dowód.

Lecz jak w nocy na nie patrzę to widać tą niebieską ładną subtelną barwę:)

 

p1010424gi5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie mam gazetke z boscha już nie pamiętam jak sie nazywa ale mniejsza z tym.

Jest tam test porównawczy żarówek H7 różnych firm.

Porównują je pod wzgędem poboru mocy, geometri świecenia oraz jasności śweicenia podająć wartość w lumenach.

najlepiej wypadły żarówki osram +50% potem był bosch +50% zwykły bosch i na trzecim miejscu phiilips wszystkie świeciły w okolicy 1400 lumenów

zaś te niby ksenony na szarym końcu dawały max 800 lumenów a nawet trafiały sie 500 lumenów i maiły pobór prądu na poziomie 80 wat :P

dawały najmniej świetła niesamowicie sie grzały i zazwyczaj krzywo świeciły moim zdaniem nie ma sensu kupować takich żarówek :/

 

pomiętajcie też o oznaczeniach na żwtówkach producenci zamieszczają np. takie oznaczenie 4000K niestety nie jest to oznaczenie ilości świetła ale temperatury świetła a inaczej i prosto mówiąć jego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Blue Visiony-philipsa kupiłem jakiś miesiąc temu na allegro 50 zł za 2szt,wcześniej pytałem w Fota-tam" łosie "chcieli mnie skroić 50 zeta za sztuke(!).Fajnie świecą białawym światłem -namiastka ksenonów w moim N14 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh to moje zwykłe są bardziej niebieskie. W taki mrazie trza zasadzić xenonki znowu nie ma co kombinować :)

 

[ Dodano: Pon 23 Paź, 2006 ]

A co myślicie o tym zestawie ?

 

http://www.tuning24.pl/modules/news/article.php?storyid=28

 

Czy to działa. Efekt byłby superowy.

 

 

jak dla mnei to jakas mega sciema... nigdy takiej super hiper instalacji do wszystkiego nie wpasujesz w geometrie klosza :/ a samopoziomowanie ? lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedynym produktem na Polskim rynku który da ci "niebieską poświate" i za raziem będzie lepiej świecił niż standardowe żarówki to PHILIPS BLUE VISION.

Sprawdzałem różne pseudo xenony ktore nie dość że kiepsko świciły to jeszce sieeprzepalały w tępie expresowym.W Carinie 2 miałęm właśnie BLUE VISION i musze przyznać że efekt był bardzo dobry.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Blue Vision i tylko zgodze sie ze lepiej swiecą, jest mocniejsze swiatło ale zeby rzeczywiscie była barwa podobna do xenonowej to nie powiedzialbym.W komplecie za ktory dałem 105zł był zarówki i postojówki niebieskie i myslalem ze bedzie lekki kolor xenonowy ale zawiodłem sie.to jest moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Blue Vision i tylko zgodze sie ze lepiej swiecą, jest mocniejsze swiatło ale zeby rzeczywiscie była barwa podobna do xenonowej to nie powiedzialbym.W komplecie za ktory dałem 105zł był zarówki i postojówki niebieskie i myslalem ze bedzie lekki kolor xenonowy ale zawiodłem sie.to jest moja opinia

 

xenon to xenon, inna zasada dzialania wiec zarowki tego nie zastapia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat przewijał się w prasie motoryzacyjnej.Jak odpalę skaner może wrzucę skan artykułu. Generalnie żarówki typu HID, ZENON, XENON itp itd, dostały zasłużona złą opinię. Są szkodliwe dla odbłyśników i reflektorów oraz instalacji elektrycznej. Nie ma w nich żadnej powtarzalności - każda świeci inaczej (!!) i jak ktoś już zauważył potwornie się grzeją.

Ani jedna z nich nie posiada homologacji, co stanowi o tym, ze nie powinny być stosowane w samochodach użytkowanych na drogach publicznych. Każdy patrol policji Cię zgarnie i odbierze dowód rejestracyjny + wlepi mandat. Oszczędź sobie kłopotu i kup porządne żarówki Philipsa , Osrama czy Narvy . A to że jakieś super, hiper markety i fachowe :lol: tuning shopy to sprzedają ... liczą na frajerów (nie bójmy się tego określenia) .

Proponuję do frajerów nie dołączać

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Popieram słowa Sławka, zarówki typu xenon czy jakies tam podobne so do bani!! Jezdze troszke po polsce i widze jak to swieci,a swieci na niebiesko i tyle, znajomy kupił takie do naszych firmówek i po pierwszej nocnej wyprawie w trase do Warszawy poprostu je wyrzucił do kosza! Daj sobie spokój z wygladem! kup zarówki typu +30, 40 czy 50 % i naprawde beda lepiej swieciły niz jakie kolwiek pseudo xenony, ewentualnie załozyc kolorowe postojówki jak juz tak bardzo stawiasz na wyglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem w poprzednim samochodzie żarówki Philipsa Vision +50, przepalały mi się srednio co 3 miesiace. Po roku czasu kupiłem normalne żarówki Osram i skończyło się grzebanie z wymianą zarówek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerabiałem temat żarówek do N15. Myśłałem o takich które dadzą większy zasięg. Po godzinie grzebania w sklepie i dyskusji ze sprzedawcą doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym rozwiązaniem są np Philips+50%. Wszystkie pseudo xenon mialy wg sprzedającego bardzo krótką żywotność i dawały słabe światło.

Nad gustami podobno się nie dyskutuje ale dla mnie niebieskie światełka to straszna wiocha. Czy to w środku czy na zewnątrz.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...