Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki al'a ksenon


Gość klichu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Philips+50%

 

Witaj,

 

Pomyliłem się miałem Philipsa Vision +50, dobrze swiecą ale tak jak wspomniałem max 3 miesiace i bedą przepalac sie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną sprawą jest to, że nie ma czegoś takiego jak żarówka xenonowa.

 

Xenonowe są lampy wyładowcze, w których tworzy się łuk świetlny i emituje światło.

W żarówkach typu H jest żarnik, nie ma tworzącego się łuku świetlnego więc nie ma na co liczyć.

 

Żarówki pseudo xenonowe to zwykłe żarówki z bańką w jakimś kolorze i najczęściej spieprzonym nierównym żarnikiem.

Jak chcesz mieć dobre światło wykożystując zwykłe zarówki to kup jakieś porządne Philips'y albo Osram'y. Te marketowe i tjuninkowe to zwykłe badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się miałem Philipsa Vision +50, dobrze swiecą ale tak jak wspomniałem max 3 miesiace i bedą przepalac sie.

Miałeś coś nie tak. Mam Philipsy od ca. roku i działają bez problemu. Może podczas montażu dotknąłeś bańki, albo były to jakieś felerne egzemplarze...

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas montażu dotknąłeś bańki

 

raczej felerne egzemplarze ( 4 sztuki) bo wiem, ze nie można dotykać bańki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości, to u mnie nie było żadnego problemu. Wymieniałem żarówki tylko wtedy jak chciałem spróbować coś nowego. Ponad rok jeździłem na Philips +50%, potem z ciekawości zmieniełem na Hella BlueLight - bardzo dobre i trwałe, potem zmieniłem na Philips Night Guide - właśnie mija rok jak na nich śmigam. A Hellę mam teraz w drogowych. Rewelacja.

 

A oto podobny wątek z ubiegłego roku:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=110141#110141

 

Zwróćcie uwagę na to co napisałem o ustawieniu świateł!!!

 

A ha i jeszcze jedno:

Primera.SLX.99 napisał:

Dla tych, co myślą, że jak w nazwie jest blue to naprawdę są niebieskie na dole dowód.

Lecz jak w nocy na nie patrzę to widać tą niebieską ładną subtelną barwę

 

http://img334.imageshack.us/img334/1435/p1010424gi5.jpg

 

Nie można robić takich fotek jako jakiś "dowód". Zmiana oświetlenia (słońce, chmury, lampy sodowe, halogenowe) diametralnie wpływa na odcień zdjęcia. Jeżeli nie zbalansuje się poprawnie "bieli" (np. robiąc zdjęcie w trybie autotomatycznym) to cuda wychodzą.

 

Oto przykład tego samego ujęcia przy różnych parametrach ekspozycji:

 

http://sgorka.prz.rzeszow.pl/nissan/zarowki.htm

 

PYTANIE - które jest najbardziej podobne do oryginału???

 

ODPOWIEDŹ - zdjęcie nr 2 - dioda ultra biała SuperFlux w miejscu postojówki W5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze polecam Philipsy BlueVision. Moim zdaniem roznica barwy jest duza i w nocy lepiej widac co sie dzieje na drodze... Widziałem u inych jak swieca zarowki kauflandowskie.... to nie polecam tanich podróbek... niebieski efekt faktycznie jest.. ale jak spadnie deszcze to wiecej widac na zołtych postojach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Polecam Philips GT 150 wraz z niebieskimi postojówkami - efekt może nie jak ksenon, ale jeszcze ani razu nie musialem wlaczać świateł drogowych poza miastem!!! Są BARDZO MOCNE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Philips GT 150 wraz z niebieskimi postojówkami - efekt może nie jak ksenon, ale jeszcze ani razu nie musialem wlaczać świateł drogowych poza miastem!!! Są BARDZO MOCNE!!!
Jaka maja moc?Mialem juz"Bardzo mocne"zarowki i mam teraz bardzo zniszczone reflektory.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka maja moc?Mialem juz"Bardzo mocne"zarowki i mam teraz bardzo zniszczone reflektory.Pozdrawiam

 

Pobierają standardowo 55W więc nie ma obawy. Z Philipsów to "Nightguide 3in1" też mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...