Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odmrażacz do szyb


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cz odmrażacz do szyb Shell Window De-Icer jest skuteczny ??

 

Skuteczny?

hmm... jak odmrażacz, nie widziałem róznicy i tak nie zastąpi skrobaczki do szyb jak zalezy tobie na czasie :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wychodzę z założenia , ze lepiej wyjść z domu te 5 minut wcześniej niż porysować całe szyby. Pytam tylko czy w te "pięć" minut rozmrozi mi szybę czy jest do banki, czas juz pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również używam spraya do szyb bo jak widzę te rysy to mnie trafia :evil:

a spray to prawdę mówiąc.... byle duża butla była... raz miałem jakiś JAKIŚ a raz AutoLand i obydwa działały bez zarzutu... poza tym zawsze szczoteczka do odśnieżenia szyb (jak trzeba) i psik psik... chociaż zauwazyłem ze primera bardzo szybko się nagrzewa więc zan9m sam spray zacznie działać to już przednia szyba zaczyna od dołu sama się rozmrażać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmrażacz spokojnie poradzi sobie ze szronem. Stosowałem w ub zimę i teraz też zamierzam. Żeby było jeszcze lepiej to zainwestowałem w takie coś >>> OSŁONA

Jak się spisze to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy odmrażacz w sprayu daje rade. Tylko kwestia ile go popsikacie na szybki. Miałem chyba ze dwa (jedne z tanszych) pare latek temu, ale zrezygnowałem, poniewaz bałem się o wszystkie uszczelki. Nikt mi nie potafił odpowiedzieć, jak na gumowe elementy takie chemiczne bajery wpływają.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym (bardziej skutecznym) wydaje mi sie po kilku latach korzystania z takich srodkow, preparat nie bedacy sprezony. Lepiej taki w opakowaniu jak psik-psiki do mycia okien...

 

Aby solidnie odmrozic takie szyby, to trzeba go nieco zuzyc, te z podcisnieniem maja to do siebie, ze czesto zostaje preparatu, a juz nie ma jak go wykorzystac. Wiec lepszym sa z "recznym-mechanicznym" dozowaniem.

 

Wiem, ze to niezgodne z kodeksem drogowym ;) , ale jak ktos ma klime, to wystarczy zamknac obieg, wlaczyc klime, nadmuch max na szybe... znacznie ulawtia

 

@Addagio. O elementy gumowe bym sie az tak nie martwil podczas korzystania z takich odmrazaczy, bo czasami warunki na jakie sa te uszczelki i gumy narazone podczas codziennego korzystania lub stania samochodu pod "chmurka" sa bardziej szkodliwe niz sam preparat jest w stanie im zaszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam kiepskie doświadczenia z tymi specyfikami. przećwiczyłem chyba trzy typy i koniec końców wróciłem do starej, dobrej ( sprawdzonej! ) skrobaczki.

Nie spotkałęm się z takim, którego nie trzeba by było wypsikać ponad połowę na przednią szybę, żeby ją oczyścić.

 

 

@Addagio. O elementy gumowe bym sie az tak nie martwil podczas korzystania z takich odmrazaczy, bo czasami warunki na jakie sa te uszczelki i gumy narazone podczas codziennego korzystania lub stania samochodu pod "chmurka" sa bardziej szkodliwe niz sam preparat jest w stanie im zaszkodzic.

A ja tu mam odmienne zdanie. Po jednym z tych preparatów ( nie pomnę nazwy, ale nie był to marketowy wynalazek ) uszczelka tylnej szyby odbarwiła się na biało :? Niestety zostało tak do dziś. Od tamtej pory przestałem tych wynalazków stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie skrobie szyb,wychodze 20 min wczesniej i rozgrzewam auto :)

 

A silnika auta Ci nie szkoda jak tak stoi przy -20 i pracuje na wolnych obrotach?

Robię tak samo jak misiek_83i nic się nie dzieje ani na benzynce ani na gazie ani na dieslu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś takiego używam i sobie chwalę :) Nie lubię skrobania na mrozie, a zimą (testowałem przy jakiś 20 stopniach mrozu) max po 5 minutach wszystkie szyby są oki nawet bez włączania ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie skrobie szyb,wychodze 20 min wczesniej i rozgrzewam auto :)

 

A silnika auta Ci nie szkoda jak tak stoi przy -20 i pracuje na wolnych obrotach?

Nie :) Z reszta nie chodzi na takich wolnych obrotach,ssanie sie wlaczy,pochodzi dwie minuty i przycisne do okolo 2000 obrotow.Szybciutko sie rozgrzewa.Chyba gorzej dla silnika jak mu sie przycisnie do 5 tys.na takim mrozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że silnik pochodzi na ssaniu i rozgrzeje się powoli sam to mu to nie zaszkodzi.

Zaszkodzi mu jak bedziesz go zaraz po odpaleniu kręcił do 5000 obr/min.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem jakiegoś odmrażacza do szyb. Owszem lód i szron rozpuszczał, ale za to potem, po kilku minutach, robiło się takie bagno i zamarzało znowu i w dodatku takie mleczne. Stwierdziłem, więc że nie będę tego psikał na szyby, wolę poskrobać, przynajmniej się rozgrzeję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie skrobie. Szkoda mi szyb. Lepiej poczekać i zastosować odmrazacz. Poza tym zanim snieg z samochodu odmiote to i tak juz lud na szybie zaczyna puszczać.

 

Po odmrazaczu trzeba zgarnąć to co sie rozpuści bo inaczej odmrazacz wyparuje i wszystko zamarza ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys to zgarnął z szyby to nic by nie zamarzło

 

Dokładnie .

Po psiknięciu wystarczy zgarnąć ten syf , a to idzie gładko i nie trzeba szybek brutalnie traktować skrobaczką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, jakie bagno ?? skoro się rozpuscilo to czemu nie użyłes wycieraczek ?? jak bys to zgarnął z szyby to nic by nie zamarzło :)

 

Zbierałem tą paciaję, ale i tak zostawało takie coś na szybie, że i tak musiałem skrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku używałem odmrażacza - stan mojej szyby wskazuje, że poprzednik używał szcztoki drucianej do usuwania lodu z szyby :evil: - duża butla, obmiatałem luźny śnieg, psikałem szybę i zanim obmiotłem dookoła samochód szyba była czysta, zmiatałem resztki tej paplaniny i nigdy nie miałem niczego do ponownego skrobania.

Oczywiście w tzw między czasie autko pyrkotało na wolnych obrotach i nawiew był włączony.

W tym roku autko już nocuje w garażu :D swoim własnym garażu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie skrobie szyb,wychodze 20 min wczesniej i rozgrzewam auto :)

Albo lubisz bardzo wcześnie wstawać, albo do roboty masz na dwunastą ;)

Poprostu dzis wszzstko mnie rozsmiesza :D

Co w tym smiesznego,jak mam wyjsc o 5:30 to wyjde o 5:10.Zadna duza roznica.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...