Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX - średnie spalanie


Gość MatMM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uzyskac od was informacje o średnim spalaniu 200SX z silnikiem 2,4l w benzynie najlepiej z turbo (jesli 2,4 z takim był...) oraz spalanie 1,8 T równiez w benzynie.

 

Interesuje mnie równiez spalanie po przerobieniu na gaz.

 

 

 

---

Szukałem na internecie ale jak to pewnie wiecie wyliczane jest srednie spalania z posord setek uzytkownikow, a mnie interesuja dane bezposrednio od posiadaczy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz już gazować takie auto, to tylko 240sx (czyli silnik 2,4 bez turbo), tylko że auto z tym silnikiem to dupowóz, wygląda i nic więcej........, znalezienie egzemplarza w dobrym stanie graniczy z cudem, a jeżeli już od jakiegoś fanatyka o cena będzie w granicach 10tys w góre (na www.turbokillers.com jakiś jest na sprzedaż), średnie spalanie gazu powinno się zamkąć w 14-15l.......

ale jak myślisz o oszczędnościach przy tym aucie to zapomnij jego utrzymanie sporo kosztuje......., weź pod uwagę że to są auta stare i w dodatku sportowe......

sam mam s13 z CA18DET........., jest to drugi samochód i raczej do zbawy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z turbina ma ta ciekawa wlasciwosc ze prawie wszystko w zakresie spalania zalezy od Ciebie - jesli nie uzywasz turbo (przyspieszasz "wolno", nie dajesz je wytworzyc doladowania) to bedzie palil praktycznie jak zwykly 1.8, jak bedziesz butowac i do tego np. podkrecisz sprezarke to zaczniesz sie zastanawiac czy benzyna nie wycieka z baku jakas dziura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie byłoby spalanie 1,8 T w benzynie i na gazie (spalanie benzyny/gazu) ?

Czy w przypadku 1,8 T warto instalowac gaz ? Jakie jest średnie spalanie 1,8 ?

 

Nie potrzebuję większego auta póki co ponieważ nie mam rodziny, która muszę wozić. Ma być to samochód do jazdy dla mnie i mojej dziewczyny.

Interesuje mnie 200SX z rocznika ~96' tak jak ten tutaj np. http://www.allegro.pl/item139652392_nissan...pcja_klima.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie byłoby spalanie 1,8 T w benzynie i na gazie (spalanie benzyny/gazu) ?

Czy w przypadku 1,8 T warto instalowac gaz ? Jakie jest średnie spalanie 1,8 ?

 

Nie potrzebuję większego auta póki co ponieważ nie mam rodziny, która muszę wozić. Ma być to samochód do jazdy dla mnie i mojej dziewczyny.

Interesuje mnie 200SX z rocznika ~96' tak jak ten tutaj np. http://www.allegro.pl/item139652392_nissan...pcja_klima.html

 

tylko ten z linka to składak, nie ma s13 z tego roku!! poza tym ten na zdjeciu jest po wiejskim tjuningu i przypuszczam że po nie małym dzwonie, zapomnij o gazie w takim samochodzie!! tym nie będziesz tanio jeździł i pamietaj że po zakupie takiego auta na dzień dobry trzeba włożyć przeważnie z 3-4tys, bo jak ktoś ma dobry egzemplarz to go nie sprzedaje, polecma strone do lektury www.turbokilles.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Tez myslalem o s13 i wladowaniu do niej sekwencji, ale faktycznie mija sie to calkowicie z celem. Dosyc sporo silnik s13stki jest wyzylowany i wlozenie lpg to niego raczej moglo mu krzywde zrobic. Jak chcesz do 10 tysi kupic auto z tylnym napedem, dosyc mocne po to by stawiac je bokiem to raczej rozgladaj sie za e30 a nie 200sx`em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje chęci na 200SX opadły dość sporo : )

Chyba jednak będę zmuszony kupić coś nowszego, z mniej palącym silnikiem ... bardziej przyziemnego.

Co sądzicie o Mitsubishi Carismie 1,8GDI np takiej jak tu http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1643609 ?

 

 

---

Do którego roku były 200SX te z otwieranymi światłami ? (nie wiem która to 'odslona')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Jezeli nie 200 SX to moze taka zabawka:

http://moto.allegro.pl/item141794672_3000_...per_wyglad.html ;)

A na serio myslalem, ze 3000 GT sa drozsze - czy ktos wie jak jest z ich eksploatacja (pytanie czysto teoretyczne - nie planuje poki co zmieniac auta).

pewnie jak z 300zxem, Supra i innymi tej klasy, bez hajsu nie podchodz :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze do gdi tez gazu nie wstawisz?

 

Wiem wiem i nie zamierzam : )

Póki co czekam na telefon i wszystko się okaze czy będę miał możliwość zmiany autka czy nie : ) Zobaczymy, ale wiem już że jesli będę miał możliwość zmiany to będzie to Carisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiem już że jesli będę miał możliwość zmiany to będzie to Carisma.

 

Gdybys potrzebowal jakis rad to wal jak w dym :D Siedze juz troche na forum mitsubishi i sam mam carisme tyle ze w dieslu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiem już że jesli będę miał możliwość zmiany to będzie to Carisma.

 

Gdybys potrzebowal jakis rad to wal jak w dym :D Siedze juz troche na forum mitsubishi i sam mam carisme tyle ze w dieslu :)

 

Jak tylko bedę się decydował to zgłosze się do Ciebie z radam w sprawie zakuput Mitshu : ) choc nie wiem jak to będzie bo własnie dzis dostalem bilet do wojska na 9mc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 3000GT z ogłoszenia to jakiś amerykanski parch bez TT. Europejskie modele były tylko TT, miały napęd na 4 kólka i turbinki T04-9b, zamiatały równo, raz się takim przejechałem, mement obrotowy nisamowity, wgniatał w fotel (dobrze, że jest kierownica której można się było trzymać :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiatały równo, raz się takim przejechałem, mement obrotowy nisamowity, wgniatał w fotel (dobrze, że jest kierownica której można się było trzymać ).

trzymać bardzo mocno - bo zawieszenie nie pozwalało zapomnieć o grawitacji :twisted: - dość długo pamiętałem jazdę - choć krótką - tym autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie gazowania - wlasnie mi sie przypomnialo ze jeden koles na sxoc.com ma S14a ktore jest przerobione na gaz (i nie wiem czy ostatnio przypadkiem calkowicie nie wywalil benzynki) i jezdzi niezawodnie od (przynajmniej kilku) lat. Do tego jest tak wystrojone ze na gazie mialo wieksza moc niz na benzynie... Szczegolow niestety nie znam bo sie nigdy nie initeresowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejskie modele były tylko TT

 

Lol to chyba w polsce jezdza tylko a przynjamniej wiekszosc sprowadzane ze stanow. Wejdz na allegro, gratke czy inna stronke i zobacz ile jest modeli tt a ile n/a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe,że większkość jest sprowadzonych. Do mnie do serwisu jak przyjeżdzają Mitsu Evolucje to większość z nich jest z tantejszego rynku. Poprostu cena jest bardzo przystępna. Ostatnio był najnowszy galant 3.8 V6 pełna opcja z przebiegiem 10.000 i właściciel powiedział,że zapłacił za niego jedyne 95.000 plus koszty sprowadzenia a auto jest bardzo duże i komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
odnosnie gazowania - wlasnie mi sie przypomnialo ze jeden koles na sxoc.com ma S14a ktore jest przerobione na gaz (i nie wiem czy ostatnio przypadkiem calkowicie nie wywalil benzynki) i jezdzi niezawodnie od (przynajmniej kilku) lat. Do tego jest tak wystrojone ze na gazie mialo wieksza moc niz na benzynie... Szczegolow niestety nie znam bo sie nigdy nie initeresowalem.
moglbys sie popytac dokladniej? Bardzo mnie interesuje taka sprawa. S14 z poczatku produkcji wcale nie sa najdrozsze na Zachodzie, wiec w sumie zamiast isc w BMW mozna grzebac s S14-w koncu milosc do Nissana nigdy nie wyginie. Z tego co wiem s14 i s14a nie roznia sie niczym pod wzgledem silnika jesli chodzi o montaz LPG jesli jestem w bledzie to mnie popraw. Popytaj sie jakbys mogl ile mu pali, jaka ktorej generacji jest to sekwencja...jest to moze osoba z PL (jesli na forum miedzynarodowym wyczytales to jest duza szansa ze nie :wink: )??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak chcesz do 10 tysi kupic auto z tylnym napedem, dosyc mocne po to by stawiac je bokiem to raczej rozgladaj sie za e30 a nie 200sx`em.

 

co miałeś na myśli pisząc e30 ?? - co to?? :(:: :(:: :(::

czy dobrze mi sie kojarzy BMW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak e30 jest to BMW stara seria 3 o ile pamiętam produkowana do roku 1991 lub 1992. Nadwozia 2D, 4D, kombi i cabrio. Silniki 1.6, 1.8, 1.8IS (godny polecenia, bo mocny 140KM a i zarazem tani w eksploatacji w porównaniu z wiekszymi silnikami, bo ten jest jeszcze 4cylindrowy, ale po fabrycznym tuningu), 2.0, 2.3, 2.5 i dość rzadko spotykany 2.7, oraz Mpower, ale nie pamietam pojemności. Były też rzadkie wersje z napedem na 4 łapy z oznaczeniem iX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...