Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 - wrazenie po roku uzytkowania


Gość bimbam73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W poszukiwaniu problemu z nie wchodzeniem silnika w obroty,rozebrałem dolot.Przepływka idealnie czysta przepustnica elektryczna troszkę zasyfiała,ale nie w tym rzecz.Zauważyłem ,że przy włączonym zapłonie podczas próby przepustnica piszczy,tzn. nie ona tylko ten moduł sterujący.Czy u Was też tak piszczy czy moja pada.Oczywiście zapaliłem check engine Czy odłączenie akumulatora ją zgasi czy tylko serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimas u mnie przy przytrzymaniu przycisku od otwierania klapy we wnętrzu auta klapa się otwiera i dopiero jak wyjdę i ją trzepne tgo się zamknie. A z tym otwieraniem że trzeba dwa razy nacisnąć to jest tak bynajmniej u mnie, że w jednym kluczyku trzeba dwa razy nacisnąć aby się cały otworzył a w drugim tylko raz. Zobaczcie jak jest u was :) a te odbojniki dimas zobacze potem i ci wieczorkiem napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem u mnie nie ma żadnych odbojników. :)

 

ciekawe dlaczego u mnie to ustrojstwo nie dziala.a tez tak trzaska klapa jak sie zamyka?

 

napisz jeszcze jak ci chodzi silnik po rannym odpaleniu bo u mnie jakos tak dzwnie dzwonic zaczol jak sie chlodniej zrobilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lekko zamkne to norlanie żadnych trzasków a jak mocno to tylko taki wywodzący sie z tego że mocno uderzyłem. U mnie praca zimą a latem różni się tym że latem jest cichszy i mniej klekocze a zimą musi nabrać temperaturki żeby sue unormować ale to chyba tak już jest przy dieselku poza tym żadnych dziwnych odgłosów nie mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz Klichu

problem jest chyba z zamkiem.obejrzalem dzisiaj dokladnie klape i chyba na dole przy zaku powinien byc jakis odbojnik albo cos takiego,w sobote zdejme plastiki i bende wiedzial wiecej :idea:

 

i tez tak zrobilem

dsc005181ve2.jpg

 

wydaje mi sie tam powinno cos byc.co wy na to?

na tej fotce widac dokladniej.

dsc005191uw9.th.jpg

 

[ Dodano: Sob 18 Lis, 2006 ]

no i jak to u was wyglada patrzyl ktos???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesiadłem się do Primery z innej marki i wydaje mi się, że coś nie tak jest z przełączaniem biegów. Nie można przełaczyć biegu płynnie jednym ruchem bo przechodząc przez luz odczuwa się blokadę. Trzeba wtedy odpuścić i dopiero włożyć bieg. Czy to normalne?

Przełączenie biegu jednym rychem (na siłę) powoduje lekki zgrzyt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiej primerki sie przesiadles?u mnie w p12 tez tak dziwnie chodzi skrzynia ale idzie sie przyzwyczaic

 

napisze ktos jak jest z tym zamkiem bo juz tydzien jezdze bez oslony.byl podjechal do nissana ale za puzno z pracy wracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego otwierania kluczykiem to u mnie jest tak, że jak nacisne jeden raz - otwierają się tylko drzwi kierowcy i kierunki szybciutko mrugną; dwa razy - wszystkie drzwi i bagażnik i kierunki mrugają normalnie.. ale jak przytrzymam guziczek jeden raz ale dłużej to tak jakby omija tryb "tylko drzwi kierowcy" i otwiera wszystko :)

 

A co do ogólnie jazdy to w/g mnie to autko sprawuje się super :) tylko już 3 razy wymieniałem łączniki stabilizatora i amortyzator ostatnio :/ Co do konsoli to już to robię na pamięć.. "wymacam" guzik i klik ;) W/g mnie obsługa jest prosta.. Z samochodu jestem bardzo zadowolony i chwalę go sobie :) Dużo miejsca.. wygodny :D Full wypas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro to musze zbadac!

a jak sie wam ogolnie primerki sprawuja? u mnie troche tatrcze bija po malu trzeba na nowe zbierac :cry:

 

Mam to samo :/ a do tego jeszcze bardzo dziwnie reaguje sprzeglo, wyglada na to ze umiera powoli- niby sie nie ma poslizgu ale zaczyna brac dosc pozno. Dodam ze mam przejechane 160 tys km a to juz troche jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiej primerki sie przesiadles?u mnie w p12 tez tak dziwnie chodzi skrzynia ale idzie sie przyzwyczaic

 

napisze ktos jak jest z tym zamkiem bo juz tydzien jezdze bez oslony.byl podjechal do nissana ale za puzno z pracy wracam

 

P12 - grudzień 2002 - 1,8 benzyna hatchback. Też się przyzwyczaiłem, czyli to nie feler mojego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiej primerki sie przesiadles?u mnie w p12 tez tak dziwnie chodzi skrzynia ale idzie sie przyzwyczaic

 

napisze ktos jak jest z tym zamkiem bo juz tydzien jezdze bez oslony.byl podjechal do nissana ale za puzno z pracy wracam

 

Czy dziwnie, powiedziałbym, ze normalnie. Czasami pierwszy bieg wchodzi z oporem, ale pozostałe wchodzą płynnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziombalova

Wypowiem się i ja :) Co prawda, wrażenia po 9 miesiącach dopiero, ale to już chyba całkiem długi okres.

 

Jak dla mnie konsola banalna- nie muszę na nią zerkać żeby cokolwiek zmienić- no chyba że jakieś bardziej zaawansowane opcje- np. ustawienie jasności wyświetlacza itp.

 

Zawieszenie twarde jak cholera. Przejazd przez głupie tory tramwajowe- hałas okropny. Coś wiecznie hałasuje z tyłu- na nierównościach... byłam z tym ze trzy razy w różnych punktach- patrzą na mnie z politowaniem. Podobno wszystko ok :| Wymianiałam łączniki stabilizatora.

 

Lato przejeździłam na firmowych 225/45/R17 -ciężka sprawa. Na przyszłe lato musze sie zaopatrzyć w jakieś bardziej "polskie" ;)

 

Co do pilota:

przyciskam raz-kierowcy

dwa razy-reszta

 

Bagażnik z odpalonym silnikiem- po przytrzymaniu przycisku w drzwiach

 

Szyba lekko wibruje, plastiki lekko trzeszczą czasem... w obudowie N-forma.

W jednym miejscu plastik wypadał- jakieś dojście niedaleko regulacji lusterek... trzeba było utwierdzić. Listwy na progach odpadły- taśma 2-stronna i się trzymają :)

 

Klimę muszę porządnie wyczyścić i wszelkie przewody- czasem zalatuje- zwłaszcza po wyłączeniu klimy :|

 

Jak się okazało na przeglądzie ostatnim luzy niewielkie w układzie kierowniczym - maglownica do regeneracji (2tys w ASO) :|

 

Spryskiwacze xenonów zdechły- ale to już było wiadome przy zakupie... i przez to spuścili troche z ceny. Wymiane wycenili na zdaje się 1,5tys i jakoś tak nie mogę się zebrać :|

 

Lakier troche pozłaził z przedniego zderzaka... jak się okazało najprawdopodobniej był stuknięty i kiepsko zrobiony :|

 

Skrzynia z objawami jak u kolegów powyżej (mam 1,8 2002 liftback). Jak go kupowałam było dobrze :|

 

Przyspiesza marnie- trzeba go dobrze rozbujać... dał się rozbujać do 210km/h prawie :)

Przy większych prędkościach- świst powietrza dość głośny.

Spore spalanie 11 l średnio (głównie miasto).

 

No i niestety właśnie coś mi się posypało- przy skręcaniu donośny hałas... jadę dziś go zostawić :|

 

Pomimo wszelkich wymienionych problemów- jestem zadowolona. Komfort jazdy- duuuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato przejeździłam na firmowych 225/45/R17 -ciężka sprawa.

czego wynikiem jest

Spore spalanie 11 l średnio (głównie miasto).

oraz

Przyspiesza marnie- trzeba go dobrze rozbujać...

Jak to zrobisz

Na przyszłe lato musze sie zaopatrzyć w jakieś bardziej "polskie"

to Twój problem się zmieni na + ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam takie same,

jak zmienisz latem na kapcie bardziej polskie to dasz odetchnąć zawieszeniu :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak przytrzymam guziczek jeden raz ale dłużej to tak jakby omija tryb "tylko drzwi kierowcy" i otwiera wszystko

u mnie nie ma takiej opcji :/

cos ostatnio silnik coraz glosniej chodzi tak jakby zawory sie odzywaly?

a powie mi ktos jak to jest z tymi Di w primerkach bo ponoc sa na listwie Common Rail a wczoraj przegladalem dzial Almerek i znalazlem takie oto zdanie "Wtrysk jest bezpośreni ale nie jest to common rail - chyba ,że masz auto po 2003.przed 2003 wtrysk bosch na pompie wtryskowej vp 44"

napisze jeszcze bo na pewno nie wszyscy wiedzo jak by ktos chcial montowaz zmieniarke CD do P12 to nie musi kabla kupowac bo juz jest w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze jeszcze bo na pewno nie wszyscy wiedzo jak by ktos chcial montowaz zmieniarke CD do P12 to nie musi kabla kupowac bo juz jest w aucie ;)

 

Miałes orginalnie wstawioną zmieniarke? czy dokupiłes? jesli dokupiles to powiedz jaką i gdzie ? No i o tym kablu gdzie on jest i gdzie fabrycznie jest montowana w P12 zmieniarka

?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalna zmieniarka do P12 to Clarion CV707 ale przypuszczam ze wszystkie Clariony CV benda pasowaly jak kupilem CV 715 z 96roku smiga jak zloto czyta CD-r i jeszcze nie przeskoczyla.zmieniacz kupilem na Allegro wyszlo cos kolo 120zl z przesylka,kupilem tez kabel(przed tem sprawdzilem czy czasami nie ma gdzies kabla i nie znalazlem)chialem wyjac radio ale nie dalem rady :< jak przyszla zmieniarka i kabel to wreszcie wytargalem radio okazalo sie ze w miejscu gdzie powinien byc zmieniacz byla juz wtyczka wlozona przeszukalem jeszcze raz auto i nic nie znalazlem wyciaglem stara wtyczke wlozylem nowa przeciaglem kabel do bagaznika podlaczylem zmieniarke i dziala.ostatnio przegladalem manuala od p12(konkretnie instalacje elektryczna)i natrafilem na wiazke B31 i bingo po zdjeciu plasikowej oslony od zamka klapy po prawej stronie ukazal mi sie kabel od zmieniacza. :sindbad: miejsce na zmieniarke jest wlasnie po prawej stronie bagaznika w tej wnece. pasuje idalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend rozejrze się w bagażniku :-) Po podłaczeniu zmieniarki nie było problemu ze sterowaniem na pulpicie? Mozna ja obsługiwać z pilota przy kierownicy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pilota mi jeszcze brakuje :D a propo pilota miales w standardzie czy extra dodatek bo ja mam niby tekne a paru rzeczy brakuje np ogrzewania przedniej szyby,ogrzewnia foteli itd to przypuszczam dodatki ale brak np lampek w drzwiach mam tylko odblaski a sasiad ma nizsza wersje z dodatkami i ma swiatelka :027:

problem mialem bo zapomnialem masy podlaczyc i zmieniarka nie dzialala weszlem w menu serwisowe i wywalilo komunikat ze cos nie tak z podlaczeniem.podlaczylem mase i zaskoczylo :D przelancza sie na zmieniarke tak samo jak na CD czyli przyciskiem SRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pilota mi jeszcze brakuje :D a propo pilota miales w standardzie czy extra dodatek bo ja mam niby tekne a paru rzeczy brakuje np ogrzewania przedniej szyby,ogrzewnia foteli itd to przypuszczam dodatki ale brak np lampek w drzwiach mam tylko odblaski a sasiad ma nizsza wersje z dodatkami i ma swiatelka :027:

problem mialem bo zapomnialem masy podlaczyc i zmieniarka nie dzialala weszlem w menu serwisowe i wywalilo komunikat ze cos nie tak z podlaczeniem.podlaczylem mase i zaskoczylo :D przelancza sie na zmieniarke tak samo jak na CD czyli przyciskiem SRC

 

Pilota mialem w standarcie, z tego co piszesz pilotem będe mógł bo jest na nim przycisk SRC

co do wyposażenia to jest tak:

ogrzewania przedniej szyby nie ma w primerze

na konsoli masz przycik, który powoduje ze cały nawiew jest skierowany na nią

było o tym już na forum

ogrzewanych foteli tez nie mam

lampki w drzwiach posiadam

mam też telefon miedzy siedzeniami pod nokie

.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...