Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

adaptacja komputera


Gość greg76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie czy podejdzie komp z n15 GTi do p11 SRi. jesli ktos ma jakies doswiadczenia lepsze lub gorsze to prosze o info. tak czy inaczej pewnie dojdzie do testow dzieki uprzejmosci mojego przyjeciela Lukasza :grin:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa 3 opcje:

1. auto nie zapali za zadne skarby

2. zapali ale wywali kontrolke

3. zapali i bedzie jezdzic bez zadnych problemow

 

naklepiej przeanalizuj wtyke od ECU i rozmieszczenie pinow od sensorow. jesli sie beda pokrywac to nie widze wiekszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojdzie do testow dzieki uprzejmosci mojego przyjeciela Lukasza Very Happy

wiesz gdzie stoi auto, mozesz podjechac, przepiąć kompa i jazda :) albo i nie :lol:

 

chetnie chetnie :) wreszcie moze zobacze te walki :lol: dzieki

 

[ Dodano: Sro 15 Lis, 06 13:34 ]

a co z imo :?: :?: :?:

 

ale o co :roll: bo taki dzis jestem ... kondon1copy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w P11 masz taki sam system immobilizera jak u Gre (czyli ecu+przystawka immobilizera+antenka) to jest szansa, że pójdzie po przełożeniu ECU i transpondera w kluczyku, pójdzie napewno jak przełożysz jeszcze przystawkę, a jeśli masz w Primie ecu+przystawka immo bez antenki (na stacyjce całość) to bedziesz musiał pobawić się i wlutować instalkę immo z N15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze moze byc z tym troche rzezby. myslalem ze jak dorwe kompa z p11 GT to da rade padlo odpalic ale wyglada, ze jak pisze Zell, moze byc problem z systemem ktory utrudnia zycie wlascicielom a nie zlodziejom, :wink: czyli cudem NATS. :? dzieki chlopaki za konkrety. jesli znajde czas i ochote to sprawdze w praktyce jak to wyglada i dam znac. jakby cos jeszcze komus wpadlo do glowy to bede wdzieczny.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez tego natsa moze byc ciezko z odpaleniem ale jak masz okazje to warto sprobowac, ostateczne mozna to badziewie calkiem wyrzucic i zostawic tylko nalepki na nats na szybach :lol: a czemu nie chcesz wariantu z innym kwarcem? na bank u nas nie pojdzie? tez mnie juz wk**wia za niska odcina :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale np. JWT nie chce ruszac kompów z DEH'a (albo tzw. Roller Rocker'a) bo mają tak zryty kod, że nie da się go rozpracowac po ludzku i dostroic. Jak mówisz, że do DEH'a chcesz kompa to mówią wielkie sorry.

 

ostateczne mozna to badziewie calkiem wyrzucic i zostawic tylko nalepki na nats na szybach

słyszałem, że coś koło 400 taka przyjemnosc kosztuje (i nie wiadomo jak się sprawi, facet w ASO powiedział, że kiedyś ich klientowi jeden taki fachur zrobił to i się zrobiło tak, że po jakimś czasie przyjechał do nich z autem na lawecie bo komp się wysrał)

 

NATS'a 1 bardzo łatwo jest obejsc, wyjąc kable z przystawki i odpowiednio je połączyc (8 kabelków, 6 łaczymy w pary, 2 zostawiamy luzem). Za to NATS 2 to taki kat którego nie się obejsc sposobem kabelkowym, tylko i wyłącznie zabawa z programem komputera (o ile pamiętam to trzeba skasowac wszystko i wgrac bez sterownika immobilizera). Ja mam kompa jakiegoś Uni coś tam, nie wiem czy były inne kompy do tych silników. Sprawdź jeszcze jakiej firmy komputer, jeśli Bosch to da się zdjąc immo bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cały zestaw immobilizera z GTi przełożony, wlutowany w moją instalację. Sprawdź najpierw co u siebie masz, może się okazac, że tylko przepiąc i odpali. A jak bedzie trzeba lutowac to trzeba by spytac Albina czy ma schemat NATS'a do takiej jak twoja primerki i można działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Akarczmy w SR20DEH mogłem odcinke przestawić na ile chciałem, narazie dla bezpieczeństwa przestawiłem ją z 7100 na 7500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie uda sie adaptacja kompa bede myslal o kwarcu. slyszalem juz kilka negatywnych opinii o tym wynalazku i wole sprawdzone rozwiazania :wink:

 

a co slyszales??

podziel sie zanim ja cos wlutuje w swoje ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze jet to chu... warte i przynosi odwrotne skutki od spodziewanych :lol: nie byli to kolesie pod budka z piwem ale koledzye ktorzy dlubia wozy i sie legalnie sie scigaja nie koniecznie tylko na kreske

 

no ale glownym celem tego jest chyba przeniesienie odcinki. czyz nie?? i chyba sie to udaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główną wadą KWARCOWANIA jest to że rozciąga ona siatkę w Mapach seryjnego ECU.

Przykłądowo w orginale jedna kratka w siatce mapy odpowiada 300 obr.min a w przypadku podniesienia odcinki o 10% kratka taka będzie odpowiadała 330 obr.min...

Tak więc przy 6500 obr.min będziesz mieć takie same wyprzedzenie zapłonu jak dla 7200 obr.min...

Dlatego przy przesowaniu odcink w ten sposbi nalez wystroić auto jakiś świniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitch na ECU z Primery GT, jak widać odcinka w tym wypadku pozwoliła setkę osiagać na II biegu za to maks dynamika jest jak nie przekracza się 7000obr.min (mimo odcinki na 7500).

Mitch15.jpg

 

Np. w przypadku całkowicie seryjnego SR20De nie ma sensu go wyżej kręcić (seryjnie odcina 6500) jak i tak powzyej 5500 ledwo co ciągnie, przykład LUKAS:

LukaszaP10S.jpg

 

W przypadku mojego SR20De ze zmienonymi wałkami to odcinka Kwarcem na 7200 to zupełne minimum...

CATCAMSi24i03i2006mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Kuba doskonale wiesz o malym detalu w postaci rolek :)

MAX 7500 do codziennego katowania, tyle ma Adaś śmiga tak już hmmm z pół roku i nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...