Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co powiecie o skrzyniach biegów w nissanach??


Gość maniek 88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie auto katuje jak rasowego sportowca,to pozniej sa problemy ze skrzynia.

 

Ja slyszalem raczej cos przeciwnego. Mianowicie kiedy jezdzi sie na zbyt wysokich biegach - z malymi predkosciami - ( a szczegolnie uczulony jest na to bieg 5) wtedy skrzynie sa najbardziej narazone na zuzycie. U siebie zauwazylem ze biegi lepiej wchodza przy obrotach rzedu 4000-4500 obr/min niz przy 2500-3000 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aro_prezes

Fakt, zę w dwulitrówkach P10 piąty bieg jest słabszy, ale jak to juz tu ktos pisal to wada konstrukcyjna i niezbyt uciążliwa w usunięciu (przynajmniej nie trzeba kupowac całej skrzyni nowej). No cóż niema samochodów idealnych.

Dodam że u mnie 5 wysypała się dopiero przy 400 tyś km

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Mike_83

Moja chodzi bez zarzutu(odpukac)263 tys.kilometrow.Dodam ze nigdy nie naprawiana i sprzeglo nie wymieniane.Miala 120 tys.jak zostala kupiona i od tamtej pory na tym samym sprzegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez mam nieraz podobny problem z wrzuceniem jedynki jak samochód się jeszcze toczy ale za drugim razem wskakuje. Z wstecznym miałem problemy, nie zawsze wskakiwał ale przy okazji wymiany linek od ręcznego mechanik to naprawił (jakąś gumę dokładnie nie wiem) i teraz bardzo rzadko sie zdarza żeby wsteczny nie wskoczył. A co do piątego biegu to nigdy nie miałem problemów.

Przebieg mojej Primerki to 186 tys. i wszystko śmiga idealnie :) kupowałem ją jak miała przejechane 85 tys i jak dotąd tylko musiałem wymienić kostkę od stacyjki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to w nissanach skrzynie są bardzo dobre a usterki w nich to wina złej eksploatacji (jak ktoś na 300kkm i nigdy nie zmieniał oleju w skrzyni to jak się zepsuje to kogo wina, albo jak się sprzęgła nie dociska do końca, włącza się biegi przy niskich obrotach).

Moja działa jak należy tylko przymierzam się do zmiany oleju w skrzyni bo jak jest gorąco to biegi chodzą trochę ciężej i jak jeżdżę długo na jednym biegu (trasa 5 bieg) mam nadzieje że to zniknie jak wymienię olej bo pewnie od nowości nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...