Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup autka z uszkodzonym automatem


Gość Arthuro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W temacie automatycznych skrzyń jestem zielony... Trafiłem piękne autko z uszkodzonym 4tym biegiem w skrzyni automatycznej - tak mówi sprzedający. Jest to Maxima J30 - proszę o poradę co z tym fantem zrobić? Kupować i eksploatować do póki skrzynia nie padnie, dać skrzynię do remontu, zmieniać na manuala....Ile taka naprawa kompleksowa może kosztować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J30 to jzu starawe auto. jak mowia poprzednicy, koszt naprawy automatycznej skrzyni biegow moze przekroczyc wartosc samochodu to pierwsze. Drugie jak chcesz to ja kup i przerob na manuala tak jak ja to zrobilem. Zupelnie inna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J30 to jzu starawe auto. jak mowia poprzednicy, koszt naprawy automatycznej skrzyni biegow moze przekroczyc wartosc samochodu to pierwsze. Drugie jak chcesz to ja kup i przerob na manuala tak jak ja to zrobilem. Zupelnie inna jazda

Spoko...jakie koszty tej przekładki razem z częściami i robocizną? Obecna skrzynia jeszcze działa ale pojawiły się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po takiej przeróbce :D jeżeli 4 bieg już sie wali to napewno w bardzo niedługim czasie poleci 3 i 2 i d*pa. Koszt naprawy to jakieś 2500 do 3000, chodzi o to że tam sie sypie taki zestaw sprzęgiełek który niema zamiennika, mało tego, napewno trzeba będzie czekać go sprowadzą.

Ja zrobiłem tak, że znalazłem na Allegro Maxime w manualu za 3000 i mechanik ten samochód kupił, przełożył skrzynie do mojej, wziął w rozliczeniu moją walniętą i zapłaciłem za wszystko 1800 pln, to był cały koszt tej operacji z mojej strony, powiem więcej, jestem bardzo zadowolony i napewno nie kupiłbym Maximy w automacie a już napewno nie J30. To jest tylko i wyłacznie mój punkt widzenia.

Poszukaj na MotoAllegro jakiejś w manualu i po przeliczeniu czy sie opłaca zrób przekładke, nie będziesz żałował :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Te samochody sa tak tanie że moim zdaniem nie opłaca kupować uszkodzonych, jak chcesz moge odsprzedać Ci Swoją maxime 100%sprawna,w manualu, za cene instalacji gazowej i skrzyni biegów, :D . Jak coś wal na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba jazda z automatem, duża wygoda w mieście, wiem że do sportowej jazdy lepsza jest ręczna skrzynia, ale i tak uważam że do sportowej jazdy maxima jest za ciężka. Dlatego w przyszłości chciałbym dokupić 300ZX albo 200SX s15. Swojego czasu miałem nawet 200SX s13 i powiem że za***iście się tym jeżdziło :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba jazda z automatem, duża wygoda w mieście, wiem że do sportowej jazdy lepsza jest ręczna skrzynia, ale i tak uważam że do sportowej jazdy maxima jest za ciężka. Dlatego w przyszłości chciałbym dokupić 300ZX albo 200SX s15. Swojego czasu miałem nawet 200SX s13 i powiem że za***iście się tym jeżdziło :))))

 

a tu sie nie zgodze z kolega.

zobacz na moje osiagi. do maximy jest bardzo gratkow do tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że maximą nie da się szybko jezdzić (mogę powiedzieć że wrecz przeciwnie bo już całkiem seryjny samochodzik ładnie odchodzi) ale jest za duża i za ciężka według mnie ( a ja jak każdy mogę się mylić). A Twój samochód to dla wielu punkt odniesienia do którego zdążają, ja również :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam automata i na początku nawet nawet ale już po pewnym czasie to zdecydowanie manual :diabel: -------------to mój pierwszy ale pewnie ostatni automat :028:

nie wiesz co mowisz albo nie umiesz obsugiwac automatu lub ew kupiles zajezdzone auto :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba jazda z automatem, duża wygoda w mieście, wiem że do sportowej jazdy lepsza jest ręczna skrzynia, ale i tak uważam że do sportowej jazdy maxima jest za ciężka

 

Ja tez sie z Toba nie zgodze ;) Najpierw przejedz sie manualem a pozniej napisz czy sie nie nadaje :D

1,5 tony ktore Maxima wazy to nie jest wcale duzo moim zdaniem ! Oczywicie nie ma co porownywac jej do samochodow typowo "SPORTOWYCH"......ale takich chyba nie masz na mysli :mikolaj:

A szczerze powiem Ci ze ustawialo sie ze mna kilka samochodzikow o wadze okolo 1tony o charakterystyce sportowej z glosnymi wydechami :D ale jakos to nie one byly z przodu ;P

Mam do Ciebie jedno pytanie ....na jakich kolkach jezdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz się o rozmiar ?? w tej chwili na 15, w lato 16... a czemu pytasz??

jeszcze raz chcę powtórzyć że nie uważam że maxima jest wolna, wręcz przeciwnie nie pamiętam kiedy ostatni raz "przegrałem", chociaż z ścigałem się i z A8 i bwm 5 jakoś zawsze wygrywałem. Jednak slalom miedzy samochodami przez jej wymiary jest utrudniony chyba przyznacie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o wymiar dlatego poniewaz wiem jak sie jezdzi Maxima na 15 .... a jak sie wchodzi w zakrety na 17 i niskim profilu :D No do slalomu to sie moze nie nadaje bo ma zbyt slaby skret( TEZ sie Wam tak wydaje ? ), ale zobacz sam ze jest to szerokie auto i niskoprofilowe oponki + dobra gleba pozwola wchodzic w zakerty bardzo szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili piszesz że trzeba ją obniżyć, założyć niskoprofilowe opony i git... jest tylko jeden problem mianowicie samochód bym musiał zostawiać na parkingu i iść do domu piechotą bo za bardzo bym się bał o felgi, zawieszenie nie mówiąc o zderzaku który mógłbym gdzieś na dołku po prostu zostawić. Ale koncząc ten wątek powiem jedno mi maxima się podoba i dlatego nią jezdzę i bym jej nie zamienił nawet na BMW M3 o którym kiedyś myślałem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili piszesz że trzeba ją obniżyć, założyć niskoprofilowe opony i git... jest tylko jeden problem mianowicie samochód bym musiał zostawiać na parkingu i iść do domu piechotą bo za bardzo bym się bał o felgi, zawieszenie nie mówiąc o zderzaku który mógłbym gdzieś na dołku po prostu zostawić. Ale koncząc ten wątek powiem jedno mi maxima się podoba i dlatego nią jezdzę i bym jej nie zamienił nawet na BMW M3 o którym kiedyś myślałem. Pozdro

 

ja tez bym nie zamienil.

pojazdy typu M power, STI, EVO to nie samochody. To zabawki dla rozpieszczonych bachorow nadzianych rodzicow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...